Przechowywanie Bitcoinów: Porównanie najlepszych portfeli Bitcoin

Jednym z podstawowych elementów oprogramowania do obsługi Bitcoin jest aplikacja portfela. Satoshi Nakamato wydał podstawową aplikację portfela Bitcoin wraz z początkowym protokołem Bitcoin. Jednak aplikacja przedstawiała tylko najbardziej podstawowe opcje.

Odkąd protokół Bitcoin został wydany na zasadach open source, ludzie szybko zaczęli korzystać z własnej ulepszonej wersji portfeli, zapewniając dodatkowe funkcje. Od 2009 roku pojawiły się setki aplikacji portfela, które ułatwiają ludziom życie. Jednak nie wszystkie z nich są jednakowe.

Dla użytkowników Bitcoin, którzy chcą chronić swoje zasoby, ważne jest, aby wybrać dobry portfel. Różne portfele mają różne funkcje, a wybór odpowiedniego portfela do potrzeb użytkownika jest niezbędny. Na przykład gracz Bitcoin potrzebowałby czegoś innego niż poważny inwestor. Oto szybkie porównanie pięciu najlepszych portfeli na rynku, aby pomóc użytkownikom Bitcoin w dokonaniu wyboru.

Coinbase i Blockchain.info

okrąg

Circle to ciekawy portfel, który niedawno trafił do wiadomości. Apple ogłosił, że planuje integrację Wejdź do aplikacji do obsługi wiadomości dla nowej wersji iOS. Jest to zgodne z określonymi celami portfela: rozpowszechnianie Bitcoina wśród mas.

Z siedzibą w Ameryce, Circle działa obecnie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach. Poczynił znaczący postęp w zwiększaniu dostępności dzięki innowacjom, takim jak płatności kontaktowe NFC i przelewy z kart kredytowych i banków. Bezpieczeństwo portfela jest nadal priorytetem pomimo tej dostępności, wraz z anonimowością. Przewiduje się, że do końca roku wielkość transakcji za pośrednictwem Circle przekroczy 1 miliard USD.

Coinbase

Uruchomiony w 2012 roku w San Francisco, Coinbase zdołał zgromadzić niesamowitą popularność pomimo swoich niedociągnięć. Głównym powodem tego jest fakt, że jest to bardzo wygodne. Dzięki aplikacji mobilnej i działaniom w 29 krajach europejskich, Kanadzie, USA i Singapurze, ludzie mogą dokonywać szybkich transakcji w dowolnym miejscu.

Dodatkowo umożliwia zakupy bitcoinów kartą debetową. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i chłodnia zapewniają bezpieczeństwo konta. Problem polega na tym, że portfel prosi o podanie danych osobowych i ma wysokie opłaty transakcyjne w porównaniu do innych portfeli.

Blockchain.info

Blockchain.info jest lepiej znany jako strona, do której można uzyskać najnowsze statystyki dotyczące Bitcoin, niezależnie od tego, czy chodzi o ceny, czy wolumen obrotu. Jednak tym, co przyciąga do niego ludzi, jest zasięg jego portfela na całym świecie. Aplikacja jest świetna do przechowywania bitcoinów. Brakuje jednak jednej ważnej funkcji.

Obecnie wiele portfeli umożliwia kupowanie bitcoinów i dodawanie ich bezpośrednio do portfeli. Blockchain.info wymaga od użytkowników kupowania w innym miejscu i wysyłania bitcoinów do portfela, co może powodować niezręczność. Jest jednak łatwy w użyciu i prosty w konfiguracji, co czyni go doskonałym dla początkujących.

Krąg, grzybnia i Xapo

Xapo

Kolejny portfel z dostępem na całym świecie, Xapo to portfel z siedzibą w Szwajcarii, który oferuje również karty debetowe do przechowywania w chłodni i kryptowalut. Portfel ma na celu maksymalne bezpieczeństwo, a szybkie transakcje i niskie opłaty są dodawane jako bonusy.

Jednak mimo że transakcje są szybkie, natychmiastowe aktualizacje salda są nieobecne. Powolna weryfikacja SMS-ów i słabe wsparcie techniczne to kolejne czarne znaki przeciwko temu. Portfel ma aplikację mobilną, a ludzie mogą uzyskać dostęp do swoich portfeli za pomocą własnej karty osobistej. Jednak Xapo odegrało znaczącą rolę w świecie gier online, począwszy od zeszłego roku partnerstwo z CEVO i Leet.

Grzybnia

Firma stojąca za Mycelium istnieje od 2008 roku i znajdowała się na parterze eksplozji Bitcoin. Udało mu się znaleźć swoją niszę, ale firma nagle zdecydowała się na agresywne innowacje na początku tego roku.

Zaczęło się od nowej aplikacji portfela mobilnego ze zaktualizowanymi produktami i funkcjami, aby ułatwić zarządzanie bitcoinami, takimi jak generowanie kluczy papierowych i łatwiejsze kupowanie Bitcoinów. Bezpieczeństwo to podstawa portfela z kopiami zapasowymi kont, aby można je było przywrócić po kradzieży. Do przywrócenia danych potrzebne jest hasło oparte na ziarnie składającym się z 12 słów.

Mając dostępne te opcje, ludzie powinni mieć portfel, który powinien być odpowiedni dla ich potrzeb. Powinni pamiętać, że niektóre portfele lepiej nadają się do codziennych transakcji, podczas gdy inne służą do długoterminowego przechowywania środków. Portfele internetowe, które oferują wygodę dla małych transakcji Bitcoin to idealny w grach hazardowych Bitcoin. Ale znalezienie odpowiedniego dla każdego typu użytkowników lub graczy zależy od tego, które czynniki portfela są dla nich bardziej priorytetowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me