Ripple – nowa kryptowaluta wykazująca silny potencjał wzrostu

Świat kryptowalut często może być błędnie postrzegany jako domena zamieszkana przez bitcoin i kilka innych walut cyfrowych, na czele z wicemistrzem największej kapitalizacji rynkowej, ethereum. To samo dotyczy w jeszcze większym stopniu tradycyjnych mediów i sposobu, w jaki prezentują one historie wywodzące się z tej dziedziny.

Prawda jest jednak taka, że ​​istnieją dziesiątki walut cyfrowych, z których wszystkie starają się jak najlepiej rozszerzyć obsługiwane sieci blockchain na coraz większą liczbę użytkowników. Podczas gdy bitcoin jest używany do kupowania usług i towarów, uzyskiwania pożyczek, a nawet odwiedzania kasyna online i obstawiaj za pomocą BTC, nadal jest tylko największym podmiotem w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Z tego powodu inne kryptowaluty często pozostają niezauważone przez ogół społeczeństwa, a nawet media niszowe, które są poświęcone temu samemu FinTech. Jednym z bardzo obiecujących łańcuchów bloków, który ostatnio powoli zwiększa swój potencjał, jest ripple. Dzięki niedawnym wiadomościom ma szansę wspiąć się w krótkim czasie na nieuchwytne trzecie miejsce w obszarze waluty cyfrowej.

Dotyczy to nie tylko ceny monety, ale także ogólnej stabilności i użyteczności podstawowej konfiguracji łańcucha blokowego. Oto powody, dla których ripple może wkrótce stać się znacznie bardziej istotną walutą w domenie FinTech.

Koncepcja Ripple

Ripple reprezentuje coś, co nazywa się RTGS, co oznacza system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym. To sprawia, że ​​ripple jest siecią przekazów i wymiany walut, która jest obsługiwana przez protokół ripple, który wykorzystuje rozproszoną sieć używaną do wszelkiego rodzaju sprawdzania poprawności transakcji..

Ripple został uruchomiony w 2012 roku, a jego główną misją było i nadal jest zapewnienie bezpiecznego środka do globalnych transakcji finansowych, które odbywają się natychmiast i praktycznie bez żadnych opłat. Protokół ripple i jego monety, zwane XRP, mogą być używane do przesyłania wszelkiego rodzaju wartości, począwszy od walut fiducjarnych, towarów, kryptowalut, ale także takich rzeczy, jak minuty mobilne lub mile lotnicze.

Zasadniczo, podobnie jak inne waluty cyfrowe, wykorzystuje system weryfikacji transakcji wewnątrz wspólnej sieci P2P, który jest następnie stosowany do wymiany dowolnej wartości na łatwo przenoszone monety. Jednak w przeciwieństwie do na przykład bitcoina, który ma trudności zyskać uznanie w różnych krajach na całym świecie, Wydaje się, że XRP znalazł okrężną drogę do miejsc, które mogą przyspieszyć jego użycie i przyjęcie.

Połączenie Alibaba

Niedawno zaczęła krążyć plotka, że ​​Alibaba, azjatycki gigant w dziedzinie handlu internetowego, wkrótce będzie miał uruchomiony i działający węzeł weryfikujący ripple. Wielu natychmiast podejrzewało, że był to punkt wejścia blockchaina na chiński rynek.

Firma Ripple starała się odpowiedzieć na te plotki, udzielając odpowiedzi zarówno twierdzącej, jak i negatywnej. Jej przedstawiciele zaprzeczyli powiązaniom z Alibabą, ale powiedzieli, że planują włamać się na duży chiński rynek. Oczywiście nikogo to nie zdziwiło.

Każde przedsięwzięcie kryptowalutowe albo aktywnie próbuje dotrzeć na rynek chiński, albo skonfigurować system, który ostatecznie pozwoli im to zrobić. Chiny mają ogromny rozmiar i funkcjonują przy użyciu wysokiego poziomu obecności cyfrowej, a także łączności online.

Jednocześnie dla Alibaba ma to również sens, aby milczeć na temat konfiguracji węzłów, wiedząc, że podniosłoby to cenę poszczególnych tokenów, zanim którakolwiek jednostka miałaby wskazówkę, jak zmienić ten sam proces. Ponadto, jak zauważyło wielu obserwatorów i analityków, tego typu partnerstwo byłoby w interesie wszystkich, a oto powody, dla których.

Rzeczy do zdobycia

Ripple, który ma startup zebrał prawie 100 milionów dolarów w celu zakłócenia obecnego wyboru dla tych samych transakcji finansowych, Swift, Alibaba jest świetnym celem. W miarę jak Chiny wkraczają na ścieżki światowego handlu, rośnie też ich potrzeba znalezienia stabilnych źródeł płatności transgranicznych, które nie są obciążone kontrolą kapitału, regulacjami i wysokimi kosztami.


W tej chwili chiński handel elektroniczny stanowi prawie jedną piątą całego handlu zagranicznego, a to wymaga tylko coraz szybszych i tańszych ścieżek, którymi może przepływać waluta. Ripple bardzo by pasował, jeśli chodzi o te wymagania, ale znalezienie miejsca w ekosystemie chińskich banków domen byłoby znacznie trudniejsze.

Dlatego sojusz z jednym z gigantów internetu w kraju byłby szybkim sposobem, który obejmuje znacznie mniej potencjalnych przeszkód i problemów regulacyjnych. Jednocześnie Alibaba to firma, która wspiera globalne ambicje i niemal nienasycony apetyt na wszystkie rodzaje wzrostu.

To samo dotyczy nie tylko wykorzystania blockchain jako środka płatniczego, ale także zastosowania innych jego zastosowań w ogromnej firmie. Jak pokazuje wiele poprzednich fragmentów informacji, firma jest już głęboko zaangażowana w próbę ustalenia, w jaki sposób blockchain może pomóc jej w dalszym rozwoju.

W związku z tym program firmy Ant Finance może być idealnym krótkoterminowym partnerem dla ripple, jeśli plotki są rzeczywiście prawdziwe. Jako koalicja, przedsięwzięcia mogą połączyć swój potencjał, aby dalej rozwijać Alipay, który obecnie dominuje na polu płatności mobilnych w kraju o wartości 5,5 biliona dolarów.

Wzrost falowania

Chociaż wszystko to jest fascynujące z ekonomicznego punktu widzenia wzrostu i rozwoju indywidualnych przedsięwzięć, większość inwestorów zastanawia się, jaki to będzie miało wpływ na cenę XRP. W chwili obecnej plotki spowodowały wzrost ceny tokena o 40%, co można wytłumaczyć jedynie jako moment inwestycyjny..

Ale biorąc pod uwagę, że XRP obecnie kosztuje około 0,3 USD, ma znacznie więcej miejsca na wzrost cen, jeśli i kiedy wiadomości Alibaba zostaną potwierdzone lub odrzucone. W tym momencie wygląda na to, że wielu po prostu stawia na tę samą plotkę, ale nie ma żadnych konkretnych faktów, które potwierdzałyby tę roboczą hipotezę.

Jeśli jednak umowa zostanie ujawniona, XRP przejdzie przez dach. Jednocześnie, jeśli tak nie jest, w ripple jest wyraźnie duży potencjał, więc jego kryptowaluta może być rzeczywiście świetną okazją do inwestycji.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector