Ropa naftowa przedłuża bycze nastawienie – bodziec amerykański ma nadzieję na osłabienie dolara!

Dziś podczas azjatyckiej sesji handlowej, WTI Ropa naftowa zdołała przedłużyć swoją passę wzrostową z poprzedniego tygodnia, osiągając dzienne maksimum znacznie powyżej średniego poziomu 57,00 USD, głównie ze względu na optymistyczne nastroje rynkowe, wywołane nadziejami, że prezydent USA Joe Biden ma 1,9 bln USD COVID- Zostanie przyjęty pakiet ulg, który natychmiast wzmocnił nadzieje na ożywienie popytu na paliwa i przyczynił się do wzrostu ropy naftowej. Poza tym bycze nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można również przypisać zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do wprowadzenia dalszych cięć podaży w lutym i marcu. Tymczasem redukcje dokonywane przez innych członków Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników (OPEC +) również pomogły w utrzymaniu równowagi na światowych rynkach.

Ceny ropy naftowej zyskały dodatkowe wsparcie po eskalacji napięć między USA a Iranem. I odwrotnie, ponowne pojawienie się przypadków COVID-19 skłoniło wiele krajów do ponownego nałożenia dalszych restrykcyjnych środków, takich jak blokady, które stały się kluczowym czynnikiem, który powstrzymał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. W międzyczasie świeża siła szeroko zakrojonego dolara amerykańskiego również ogranicza wzrost cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Poza tym wzrost cen ropy naftowej został również ograniczony przez spadkowe raporty sugerujące, że szczepionki koronawirusowe z Oxford-AstraZeneca nie zdołały oswoić południowoafrykańskiego wariantu wirusa. WTI Ropa naftowa jest obecnie notowana na poziomie 57,41 i konsoliduje się w przedziale od 57,02 do 57,56.

Nastroje rynkowe utrzymały dobre wyniki z poprzedniego tygodnia, pozostając pozytywnym w ciągu dnia, przy optymistyce odnośnie dodatkowego pakietu pomocy finansowej w USA. Nadzieje te wzmocniły się po słabym raporcie o zatrudnieniu w USA, który pokazał, że w gospodarce powstało mniej miejsc pracy, niż oczekiwano. Zatrudnienie poza rolnictwem wyniosło 49 tys., A stopa bezrobocia 6,3%. Rozczarowujące dane mogą przełożyć się na więcej środków stymulacyjnych, co z kolei może zwiększyć popyt na paliwa. Zgodnie z najnowszym raportem, debata na kongresie toczy się w sprawie pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów zaproponowanego przez prezydenta USA Joe Bidena w styczniu. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała również w weekend, że Stany Zjednoczone mogą powrócić do pełnego zatrudnienia w 2022 r., Jeśli kraj dostarczy wystarczająco silny pakiet pomocy.

Poza tym, innym powodem pozytywnych wyników rynku mogą być również lepsze niż oczekiwano dane o rachunku bieżącym i bilansie handlowym w Japonii. Tymczasem optymizm związany z wprowadzaniem szczepionek przeciwko wysoce zaraźliwemu koronawirusowi również odgrywa ważną rolę we wspieraniu nastrojów rynkowych. Uznano to za jeden z kluczowych czynników wpływających na ceny ropy naftowej.

Innym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do upartego nastawienia wokół cen ropy naftowej może być również obietnica Arabii Saudyjskiej, że dokona dalszych cięć dostaw w lutym i marcu; w międzyczasie redukcja podaży przez innych członków Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników (OPEC +) również pomogła rynkowi ropy w utrzymaniu byczego nastawienia.

W międzyczasie ceny ropy naftowej wzrosły po tym, jak Iran zwrócił się do USA o zniesienie sankcji. Zgodnie z najnowszym raportem najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, powiedział, że „ostateczna i nieodwracalna” decyzja Teheranu będzie dotyczyła jedynie przywrócenia zgodności z porozumieniem nuklearnym z 2015 r., Jeśli Waszyngton zniesie sankcje wobec Republiki Islamskiej. Te uwagi pojawiły się po tym, jak prezydent USA Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nie zniosą sankcji tylko po to, by Iran wrócił do stołu negocjacyjnego. Wygląda na to, że obie strony pozują, rozważając, czy i jak można przywrócić pakt, czy nie.

Pomimo optymistycznego nastroju i słabych danych z USA, szeroko rozpowszechniony dolar amerykański zdołał zatrzymać spadkową passę z poprzedniej sesji, przyjmując w ciągu dnia kilka nowych ofert, ponieważ rozczarowujące dane o zatrudnieniu w USA spowodowały, że niektórzy handlowcy ograniczyli zakłady w związku z odbiciem. w dolarach. USA przedstawią również swój budżet federalny w dalszej części tygodnia, aw tym tygodniu również zostaną opublikowane ważne dane z USA, w tym indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych. Zyski dolara amerykańskiego były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie, do 20:53 ET (1:53 GMT), indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, wzrósł o 0,13% do 91,088.

Idąc dalej, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na wiadomości dotyczące pakietu pomocowego USA, szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19) i napięć między USA a Iranem. Jeśli chodzi o dane, kluczowe znaczenie będą miały niemiecka produkcja przemysłowa m / m oraz Sentix Investor Confidence. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector