Ropa naftowa rozszerza bycze nastawienie wobec słabszego dolara – wszystkie oczy zwrócone na dane NFP!

Podczas piątkowej sesji azjatyckiej, WTI Ropa naftowa zdołała przedłużyć dobrą passę z poprzedniego dnia, osiągając 14-miesięczny rekord znacznie powyżej średniego poziomu 64,00 USD, głównie po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy (OPEC +) wyrazili zgodę na nie zwiększanie wydobycia ropy. podaż w kwietniu, ponieważ czekają na większe ożywienie popytu po pandemii koronawirusa. W międzyczasie prezydent USA Joe Biden zapłacił 1,9 biliona dolarów na pomoc na COVID-19 i wiadomości o szczepionce przeciwko koronawirusowi również pomogły utrzymać ceny ropy naftowej.

Przyczyną upartego nastawienia otaczającego ceny ropy naftowej mogą być również oznaki ożywienia popytu, zwłaszcza w Azji. Na innej stronie liczba przypadków wariantu COVID-19 w Nowej Zelandii skłoniła władze do rozszerzenia środków restrykcyjnych, takich jak blokady, i stało się to krytycznym czynnikiem, który powstrzymał wszelkie dodatkowe zyski z ropy naftowej. ceny. Poza tym silna pozycja dolara amerykańskiego była również postrzegana jako jeden z kluczowych czynników ograniczających wzrost cen ropy naftowej, ponieważ ceny ropy zwykle spadają wraz ze wzrostem dolara amerykańskiego, ponieważ silniejszy dolar sprawia, że ​​ropa jest droższa dla byków z innymi walutami. W chwili pisania tego tekstu cena ropy WTI Crude Oil wynosiła 64,34 i konsolidowała się w przedziale od 63,83 do 64,53..

Jak już wspomniano, Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy (OPEC +) zdecydowali się nie zwiększać podaży ropy w kwietniu, oczekując silniejszego ożywienia popytu po załamaniu wywołanym przez koronawirusa. W międzyczasie jeden z największych eksporterów ropy naftowej, Arabia Saudyjska, obiecał utrzymać dobrowolną redukcję produkcji o 1 milion baryłek dziennie, a saudyjski minister energetyki książę Abdulaziz bin Salman nadal nalegał na ostrożność. Wyjaśnił, że zbłądzenie w kwestii ostrożności byłoby lepsze niż źle zaplanowany wzrost podaży.

Jednak nastroje rynkowe nie zdołały powstrzymać słabych wyników poprzedniego dnia, pozostając gorzkim tego dnia, nawet po solidnym postępie w postaci ustawy o pomocy w sprawie COVID-19 prezydenta USA Joe Bidena w wysokości 1,9 biliona dolarów w Senacie. Warto przypomnieć, że prezydent USA Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone będą miały wystarczającą liczbę szczepionek COVID-19 dla każdego dorosłego w USA do końca maja. W międzyczasie optymizm dotyczący potencjalnej szczepionki / leczenia wysoce zakaźnego koronawirusa nie przyniósł znaczącego wsparcia nastrojom handlowym na rynku.

Poza tym bycze nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można również przypisać oznakom ożywienia popytu, zwłaszcza w Azji. Zgodnie z najnowszym raportem, Dragon Nation poinformował, że zużycie benzyny i oleju napędowego w 2021 roku stale rośnie powyżej poziomów sprzed wystąpienia COVID-19. Działalność fabryki wróciła szybciej niż oczekiwano, a program budowy infrastruktury został również stymulowany natychmiast po lutowym Nowym Roku Księżycowym. wakacje. To z kolei było postrzegane jako jeden z kluczowych czynników wpływających na ceny ropy naftowej.

Na froncie dolarowym dolar amerykański zdołał przedłużyć dobrą passę z poprzedniego dnia, przyjmując w ciągu dnia kilka kolejnych ofert w obliczu nastrojów rynkowych, które zwiększyły popyt z bezpiecznej przystani na rynku i przyczyniły się do do zysków z dolara. Poza tym wzrosty dolara amerykańskiego zostały jeszcze bardziej wzmocnione po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że silna przecena na obligacjach skarbowych w zeszłym tygodniu była znacząca i zwróciła jego uwagę, ale nie była „nieuporządkowana” ani prawdopodobna. pchnąć długoterminowe stopy procentowe tak wysoko, że Fed może być zmuszony do bardziej zdecydowanej interwencji. Powtórzył swoje zobowiązanie do utrzymania bardzo łatwej polityki pieniężnej do czasu, gdy gospodarka USA jest „bardzo daleko na drodze do ożywienia”. Jednak wzrost kursu dolara amerykańskiego był postrzegany jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Na początku sesji azjatyckiej indeks dolara nieznacznie się zmienił i wyniósł 91,660, po wzroście o 0,7%.

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na zmianę zatrudnienia poza rolnictwem w USA, wraz ze stopą bezrobocia, która ma zostać opublikowana później w ciągu dnia. W międzyczasie bacznie obserwowana będzie również paplanina wokół amerykańskiej ustawy stymulacyjnej. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me