Ropa naftowa zyskuje pozytywną trakcję – OPEC ogranicza podaż!

Podczas piątkowej azjatyckiej sesji giełdowej WTI ceny ropy naftowej zdołały przedłużyć swoje nocne nastawienie zwyżkowe. Odświeżyli 9-miesięczne maksimum powyżej średniego poziomu 46,00 USD, głównie ze względu na porozumienie między głównymi producentami ropy, co do kontynuacji cięć produkcji spowodowanych COVID-19 do 2021 r., Aby sprostać zmniejszonemu popytowi ze względu na koronawirus pandemia. Zmniejszyło to obawy o nadpodaż i przyczyniło się do wzrostu cen ropy naftowej. Co więcej, nadzieje związane ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi (COVID-19), w połączeniu z oczekiwaniami amerykańskiego pakietu stymulacyjnego COVID-19, nadal obciążają dolara amerykańskiego, który jest postrzegany jako jeden z kluczowych czynników, który spowodował wzrost cen ropy naftowej , ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego.

Dobre nastroje na rynku również odegrały istotną rolę w utrzymaniu wyższych cen ropy naftowej. W rezultacie optymistyczne nastroje rynkowe zostały wsparte przez nadzieje związane ze szczepionkami na koronawirusa, o czym już wspominaliśmy. Tymczasem przyczyną wzrostu cen ropy mogą być nowe doniesienia sugerujące, że republikanie w Kongresie dążą do odchudzonego pakietu 500 miliardów dolarów, który został wcześniej odrzucony przez Demokratów, argumentując za wyższą ceną. . Po stronie niedźwiedzi wzrost cen ropy naftowej może być krótkotrwały, ponieważ obawy o eskalację pandemii COVID-19 podsycają obawy przed ponownymi blokadami w kilku krajach, które osłabiają popyt na paliwa.. WTI ropa naftowa jest obecnie notowana na poziomie 46,46 i konsoliduje się w przedziale między 45,62 a 46,56.

Nastroje rynkowe przedstawiają pozytywne wyniki w ciągu dnia, ponieważ wzrosty na giełdach w regionie Azji i Pacyfiku oraz wzrosty na kontraktach terminowych na amerykańskie akcje zwykle podkreślają nastrój związany z ryzykiem. Jednak powód sentymentu do ryzyka związanego z rynkiem można również przypisać ponownemu optymizmowi co do możliwej szczepionki przeciwko wysoce zakaźnemu koronawirusowi. Było to świadkiem po S&Kontrakty terminowe P 500 zbliżyły się do wieloletniego szczytu, podczas gdy akcje w handlu w regionie Azji i Pacyfiku były mieszane. W rezultacie optymistyczne nastroje rynkowe odegrały główną rolę w utrzymaniu wyższych cen ropy naftowej.

Warto przypomnieć, że wiadomości o szczepionkach sugerują, że świat wkrótce znajdzie lekarstwo na pandemię koronawirusa. W międzyczasie Moderna i Pfizer zyskują coraz większe zainteresowanie, a Stany Zjednoczone zatwierdziły szczepionkę firmy Pfizer. Poza tym przyczyną wzrostów na rynkach akcji mogą być również nowe doniesienia sugerujące, że republikanie w Kongresie USA wypowiedzieli się w czwartek podczas rozmów o pomocy na koronawirusa w bardziej optymistyczny sposób, dążąc do niewielkiego bodźca w wysokości 500 miliardów dolarów. pakiet. W związku z tym optymistyczne nastroje rynkowe odegrały główną rolę w umacnianiu wyższych rentowności cen ropy naftowej, osłabiając dolara amerykańskiego..

W rezultacie dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, pozostając niedźwiedzi w ciągu dnia, ponieważ utrzymują się wątpliwości co do globalnego ożywienia gospodarczego po COVID-19. Poza tym sentyment rynkowy, poparty optymizmem co do potencjalnej szczepionki przeciwko wysoce zaraźliwemu koronawirusowi, również odegrał ważną rolę w osłabieniu bezpiecznego dolara amerykańskiego. Jednak straty w USA stały się kluczowym czynnikiem powstrzymującym wszelkie dodatkowe straty na ropie naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł do 90.703. Za oceanem nastroje wokół ropy naftowej uległy dalszej poprawie po czwartkowym posiedzeniu ministerialnym, kiedy Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej kraje sojusznicy (OPEC +) zgodzili się złagodzić cięcia produkcji o 500 000 baryłek dziennie (BPD) od stycznia 2021 r. Ten wzrost produkcji oznacza, że ​​Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i Rosja, grupa znana jako OPEC +, zmniejszą produkcję o 7,2 mln BPD, czyli 7% światowego popytu, od stycznia, w porównaniu z obecnymi cięciami na poziomie 7,7 mln BPD.

Po stronie niedźwiedzi wzrosty ropy naftowej mogą zostać ograniczone przez trwające obawy przed rosnącą liczbą przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, Europie i niektórych znanych krajach azjatyckich, co nieustannie podsyca obawy przed ponownymi blokadami w kilku krajów i stała się kluczowym czynnikiem, który powstrzymuje wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. W międzyczasie nowe ograniczenia w podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych dla członków Komunistycznej Partii Chin i ich rodzin oraz zakaz importu bawełny z Xinjiang wciąż podważają nastrój rynkowy polegający na ryzyku, który prawdopodobnie ograniczy dalszy wzrost cen ropy naftowej.

Patrząc w przyszłość, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na dane o zatrudnieniu w USA za listopad, które zapewne będą zabawne dla graczy rynkowych przy lekkim kalendarzu. Podsumowując, aktualizacje dotyczące Brexitu, koronawirusa i amerykańskiego pakietu stymulacyjnego nie stracą na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector