Ropa WTI osiągnęła poziom 50 USD – Arabia Saudyjska zobowiązuje się do ograniczenia produkcji!

W środowe azjatyckie godziny handlu, WTI Ropie naftowej udało się przedłużyć swoją nocną passę, osiągając najwyższy poziom od prawie dziesięciu miesięcy, znacznie powyżej poziomu 50,00 USD, głównie po nieoczekiwanym zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do dalszego ograniczenia produkcji ropy o milion baryłek dziennie w lutym. To natychmiast podniosło ceny ropy naftowej. Poza tym, kolejnym powodem wzrostu cen ropy naftowej mogą być optymistyczne dane Amerykańskiego Instytutu Naftowego o dostawach ropy naftowej w USA, które pokazały wykorzystanie 1,663 mln baryłek..

Ponadto optymizm co do możliwej szczepionki na koronawirusa i prawdopodobieństwo dodatkowego pakietu pomocy finansowej USA również odegrały ważną rolę w umocnieniu cen ropy naftowej. Po stronie niedźwiedzi stale rosnąca liczba przypadków COVID-19 na całym świecie zmusiła kraje do nałożenia surowszych środków restrykcyjnych, co wzbudziło obawy dotyczące popytu na paliwo i stało się kluczowym czynnikiem, który powstrzymał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. . Poza tym świeże, szerokie nastawienie dolara amerykańskiego poparte wieloma czynnikami okazało się jednym z kluczowych czynników, które mogą ograniczyć wzrost cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna. do ceny dolara amerykańskiego.

Z drugiej strony wzrost cen ropy naftowej został również ograniczony przez długotrwałą bójkę chińsko-amerykańską. WTI Obecnie cena ropy naftowej wynosi 50,05 i konsoliduje się w przedziale 49,72-50,25. Idąc dalej, traderzy rynkowi wydają się ostrożni co do umieszczania mocnych pozycji przed publikacją danych o dostawach ropy naftowej z US Energy Information Administration, która ma się ukazać w dalszej części dnia..

Na froncie dane amerykańskie dane o dostawach ropy naftowej z Amerykańskiego Instytutu Naftowego wskazywały na wykorzystanie 1,663 mln baryłek. Losowanie było większe niż w prognozie losowania 1,5 miliona baryłek, ale mniejsze niż losowanie 4,785 miliona baryłek z poprzedniego tygodnia.

Co więcej, ceny ropy naftowej wzrosły jeszcze bardziej po zaskakującym zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do dalszego ograniczenia wydobycia ropy w lutym o milion baryłek dziennie. Zgodnie z najnowszym raportem, saudyjskie oświadczenie pojawiło się, gdy Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojuszników, czyli OPEC +, zamknęła drugi dzień Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego oraz 13. Spotkanie Ministerialne OPEC i spoza OPEC. Warto przypomnieć, że posiedzenia zostały przedłużone o jeden dzień po tym, jak członkowie nie osiągnęli w poniedziałek porozumienia w sprawie wyników lutowych.

Tymczasem Alexander Novak (wicepremier Rosji) określił zobowiązanie Arabii Saudyjskiej jako „wspaniały prezent noworoczny dla całego przemysłu naftowego”, który dał handlowcom większe zaufanie.

Za oceanem wzrost cen ropy naftowej może być również związany z ponownym optymizmem dotyczącym potencjalnych szczepionek przeciwko wysoce zakaźnemu koronawirusowi. Zgodnie z najnowszym raportem amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) stwierdziła, że ​​miliony leków są w drodze do Wielkiej Brytanii. Nastąpiło to po tym, jak amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) wykazała prawie 95% wskaźnik sukcesu dla wiodących szczepionek koronawirusowych po dwóch dawkach.

Alternatywnie, nastroje rynkowe przedstawiają negatywne wyniki w ciągu dnia, ponieważ niedźwiedzi wygląd kontraktów terminowych na amerykańskie kontrakty terminowe na akcje ma tendencję do podkreślania nastroju polegającego na obniżeniu ryzyka. Jednak przyczyną nastrojów na rynku bez ryzyka mogła być również wiadomość, że prezydent USA Donald Trump niedawno podpisał dekret nakazujący zaprzestanie działalności z około 8 chińskimi aplikacjami. W międzyczasie nowojorska giełda weryfikuje swoją decyzję o powstrzymaniu trzech głównych chińskich firm telekomunikacyjnych przed wycofaniem z giełdy. Tymczasem obawy przed wzrostem liczby przypadków koronawirusa na świecie wywierają dalszą presję na rynek akcji. Jednak te negatywne nagłówki były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej..

Na froncie dolarowym dolar amerykański zdołał zatrzymać passę z poprzedniego dnia, wystawiając w ciągu dnia kilka nowych ofert, ponieważ nadzieje na większe pożyczki rządowe doprowadziły do ​​najwyższego poziomu odniesienia 10-letnich rentowności obligacji skarbowych USA. od marca, co złagodziło presję spadkową wokół dolara. Poza tym ostrożne nastroje przed wynikami wyborów w Gruzji, w połączeniu z napięciami w Chinach i Ameryce, również wspierają bezpieczną przystań dla dolara amerykańskiego. Jednak wzrost kursu dolara stał się kluczowym czynnikiem, który może ograniczyć dalszy wzrost cen ropy naftowej, ponieważ słabszy dolar zwykle sprawia, że ​​zakup ropy jest tańszy dla posiadaczy innych walut. Do godziny 23:16 ET (16:16 GMT) indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara w stosunku do szeregu innych walut, wzrósł o 0,15%, do 89,547.

Idąc dalej, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na publikację danych o dostawach ropy naftowej z amerykańskiej agencji Energy Information Administration, która ma się ukazać w dalszej części dnia. Oprócz tego kluczowe znaczenie będzie miała publikacja ostatniego protokołu z posiedzenia FOMC w sprawie polityki pieniężnej, ponieważ perspektywy polityki FED odegrają kluczową rolę we wpływie na krótkoterminową dynamikę cen USD. Tymczasem aktualizacje związane z bójką chińsko-amerykańską i nieszczęścia związane z wirusami nie straciły na znaczeniu tego dnia. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector