Ropa WTI przedłuża swoje nocne bycze nastawienie!

Podczas czwartkowej azjatyckiej sesji handlowej WTI Ceny ropy naftowej zdołały utrzymać dobrą passę w ciągu nocy i pozostały zwyżkowe, znacznie powyżej poziomu 40,00 USD, z powodu niespodziewanego spadku oficjalnych zapasów ropy, co pokazał Energy Information Administration (EIA). Poza tym słabość dolara amerykańskiego o szerokiej podstawie, w połączeniu z nadziejami na amerykański pakiet stymulacyjny, również pomogła cenom ropy naftowej w przedłużeniu nocnych wzrostów. Wzrost północnoamerykańskiego wskaźnika Frac Spread miał również pozytywny wpływ na ceny ropy naftowej.

Wręcz przeciwnie, odrodzenie się koronawirusa, które prowadzi do dalszych ograniczeń w działalności, stało się kluczowym czynnikiem, który powstrzymuje wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. Co więcej, obawy przed rosnącą podażą ze strony Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) również stanowią wyzwanie dla zysków ropy. Gdzie indziej, zintensyfikowana walka między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w związku z kilkoma kwestiami oraz zwolnienia miejsc pracy przez amerykańskie podmioty, takie jak Disney i Goldman Sachs, również wydają się szturchać byków naftowych. Obecnie cena ropy naftowej wynosi 40,16 USD i konsoliduje się w przedziale od 39,91 do 40,45.

Jak już wspomnieliśmy, cotygodniowe dane publikowane przez Amerykańską Agencję Informacji Energetycznej (EIA) dodatkowo pobudziły ceny ropy naftowej WTI. Na froncie danych EIA ogłosiła, że ​​zapasy ropy naftowej spadły o 2 miliony baryłek w tygodniu kończącym się 25 września, w porównaniu z szacunkami analityków o wzroście o 1,56 miliona baryłek.

Poza tym wydaje się, że nastroje rynkowe związane z ryzykiem na rynku, świadczone przez mocne wzrosty głównych indeksów Wall Street, pomagają cenom ropy naftowej. W czasie prasy S&Kontrakty terminowe P 500 wzrosły o 0,25% do 3360, podczas gdy rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w USA również pozostały dodatnie na poziomie około 0,68%. Pozytywny ton wokół nastrojów na rynku był jednak wspierany przez nadzieje na dalsze pakiety stymulacyjne. Nie tylko amerykański Kongres, ale także japoński rząd jest gotowy na kolejny wzrost płynności, aby kontrolować negatywne skutki gospodarcze koronawirusa (COVID-19). To z kolei osłabiło pozycję dolara amerykańskiego i zapewniło dalsze wsparcie cenom ropy naftowej.

W rezultacie dolar amerykański o szerokich podstawach pozostawał na niskim poziomie podczas azjatyckiej sesji w warunkach nastrojów rynkowych związanych z ryzykiem. Z drugiej strony, ostrożny nastrój traderów przed wyborami prezydenckimi w USA również wpłynął na dolara, choć utrata dolara spowodowała wzrost cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny. dolara amerykańskiego. Tymczasem indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem koszyka innych walut, spadł do 93,718.

Co więcej, bycze nastroje związane z cenami ropy naftowej zostały dodatkowo wzmocnione przez dane z firmy Big Data Primary Vision, które sugerują, że North American Frac Spread Count, który śledzi załogi kończące szczelinowanie obecnie wykańczające odwierty, wzrósł do 101 z 12 w zeszłym tygodniu.

Wręcz przeciwnie, obawy o globalne ożywienie gospodarcze wciąż unoszą się na całym rynku, w obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa. Zgodnie z najnowszym raportem koronawirus zainfekował ponad 7,2 miliona ludzi i zabił ponad 206 000 w Stanach Zjednoczonych, podsycając obawy o popyt i stając się kluczowym czynnikiem ograniczającym dalszy wzrost cen ropy naftowej..

Ponadto wzrost cen ropy naftowej został ograniczony przez rosnące obawy o podaż ze strony Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC). Produkcja wzrosła o 160 000 baryłek dziennie we wrześniu w porównaniu z sierpniem, ponieważ niektóre libijskie instalacje wznowiły produkcję, a eksport Iranu wzrósł.

Po drugiej stronie oceanu najnowszy raport z Wielkiej Brytanii, sugerujący utratę 7500 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii z powodu Brexitu, również szturchnął byki naftowe. Poza tym trwające rozmowy na temat tego, jak blisko Wielkiej Brytanii zbliża się blokada narodowa z powodu wirusa, są dodatkowym obciążeniem dla cen towarów.

Patrząc w przyszłość, ruchy rynkowe mogą być ograniczone z powodu nieobecności Chin przez cały tydzień. Jednak kluczowe znaczenie będą miały australijski AiG Performance Mfg Index i Commonwealth Bank Manufacturing PMI. Ponadto handlowcy będą zwracać uwagę na nagłówki dotyczące Brexitu, pandemii koronawirusa i wyborów prezydenckich w USA, które mogą dostarczyć ważnych wskazówek. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector