Ropa WTI spada, do 47 USD – linia trendu wzrostowego wspiera

Podczas wtorkowej azjatyckiej sesji giełdowej WTI Ceny ropy naftowej nie zdołały powstrzymać passy spadków z poprzedniego dnia, wahając się w niepewnym przedziale między 47,50 a 48,00 USD, ponieważ szybkie rozprzestrzenianie się nowego szczepu nowego koronawirusa w Wielkiej Brytanii skłoniło kilka krajów do zamknięcia granic dla brytyjskich podróżników i frachtów, co z kolei wzbudziło obawy o popyt na paliwo i przyczyniło się do strat ropy naftowej. Przyczyną dużych strat cen ropy może być również pogorszenie nastrojów na rynku, które ma tendencję do osłabiania wyższych cen ropy naftowej..

Jednak nastroje rynkowe były również pod presją ze względu na niepewność związaną z Brexitem i obawy wywołane nowym wariantem koronawirusa (COVID-19)..

W międzyczasie, szerokiemu dolarowi amerykańskiemu udało się utrzymać bycze nastawienie z poprzedniego dnia, nadal migając na zielono, co było również postrzegane jako jeden z kluczowych czynników utrzymujących ceny ropy pod presją, ponieważ cena ropy jest odwrotnie związane z ceną dolara amerykańskiego.

Obecnie cena ropy naftowej wynosi 47,66 USD i konsoliduje się w przedziale 47,59-47,97. Nastroje rynkowe nie powstrzymały spadków z poprzedniego dnia, pozostając przygnębiony podczas wczesnej sesji azjatyckiej, ponieważ nowy szczep COVID-19, który szerzy się szalenie w Wielkiej Brytanii, zmusił kraje do wprowadzenia nowych blokad i ograniczonych podróży, co, m.in. Oczywiście wywołało to obawy o nowy popyt na paliwo. Jak wynika z najnowszego raportu, nowy szczep wirusa COVID-19 został już zgłoszony u włoskich pacjentów, a gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo uważa, że ​​krąży on już w Nowym Jorku, co może prowadzić do dodatkowych ograniczeń w przemieszczaniu się. Należy również zauważyć, że niektóre kraje azjatyckie, takie jak Indie, Pakistan, Rosja, Jordania i Hongkong, również zawiesiły podróże z Wielkiej Brytanii, co wzbudziło dalsze obawy o popyt na paliwo. Kroki te podjęto po tym, jak rząd brytyjski ostrzegł, że ta mutacja wirusa COVID-19 wydaje się rozprzestrzeniać znacznie szybciej niż poprzednie.

Rozważając obecny stan rynku ropy, wicepremier Rosji i były minister energetyki Aleksander Nowak powiedział: „Spotykamy się co miesiąc, ponieważ uważamy, że rynek nadal się nie odrodził i nadal jest bardzo zmienny. Musimy przyjąć podejście praktyczne i być w stanie szybciej reagować ”.

Oprócz tego powszechne obawy przed brexitem bez porozumienia i długotrwałą bójką chińsko-amerykańską również wpłynęły na nastawienie do ryzyka, które ostatecznie osłabiło wyższe ceny ropy naftowej. Warto przypomnieć, że prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o dodaniu dziesiątek chińskich firm, w tym największego producenta chipów w kraju, SMIC, do czarnej listy departamentu handlu.

Z kolei szerokiemu dolarowi udało się utrzymać dobrą passę z poprzedniego dnia, podejmując kolejne oferty w trakcie azjatyckiej sesji, ponieważ inwestorzy nadal preferują bezpieczne aktywa w obliczu nastrojów rynkowych pozbawionych ryzyka. Jednak wzrosty dolara amerykańskiego wydają się raczej nie mieć wpływu na postęp w zakresie amerykańskiego projektu stymulacyjnego, który ma tendencję do osłabiania amerykańskiej waluty. Jak już wspomniano, postęp w zakresie pakietu stymulacyjnego został potwierdzony po tym, jak przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi powiedziała: „Demokraci z Kongresu osiągnęli porozumienie z Republikanami i Białym Domem w sprawie pomocy w nagłych wypadkach koronawirusa i pakietu zbiorczego, który zapewnia pilnie potrzebne fundusze na ratowanie życia i źródła utrzymania narodu amerykańskiego ”. Tym samym wzrost kursu dolara spowodował spadek cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, wzrósł do 90,145.

Po pozytywnej stronie, członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych głosują obecnie nad pakietem pomocowym w wysokości 900 miliardów dolarów i zbiorową ustawą o wydatkach rzędu 1,4 biliona dolarów, a większość decydentów opowiada się za płynnym przejściem. Jednak rosnące nadzieje związane z pakietem pomocowym pomagają ograniczyć głębsze straty w zakresie nastrojów rynkowych. Ponadto straty zostały również ograniczone przez komentarze Europejskiej Agencji Leków, sugerujące, że nie ma dowodów na to, że niedawno opracowane szczepionki nie będą działać z nowym wariantem koronawirusa. Poza tym brytyjski premier Boris Johnson również wykazał gotowość do nalegania na brexit trwający 11 godzin.

Codzienne wsparcie i opór

S1 46,68

S2 47,83

S3 48,54

Pivot Point 48.99

R1 49,7

R2 50,14


R3 51,29

Ropa w USA jest notowana na poziomie 46,75 i zyskuje wsparcie na 46,25, przedłużone przez linię trendu wzrostowego. W czterogodzinnym horyzoncie czasowym US Oil boryka się z trudnym okresem, jeśli chodzi o kontynuację zwyżkowego trendu; w związku z tym możemy spodziewać się ostrej wyprzedaży po niedźwiedzim przełamaniu wsparcia 46,40, co może doprowadzić do kolejnych poziomów wsparcia 45,80 i 45,11. I odwrotnie, opór pozostaje na poziomie 47,95. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map