S&P i Dax przechodzą do stref zakupów, ale bądź tutaj bardzo ostrożny!

Witajcie handlowcy! Rozmawiałem dziś z jednym z moich klientów i usłyszałem kilka historii o traderach, którzy zawiedli, i traderach, którzy zarabiają mnóstwo pieniędzy. Właściwie nie słyszałem nic nowego.

Odnoszący sukcesy traderzy to ci, którzy połączyli sprytny handel, dobre zarządzanie pieniędzmi i wytrwałość. W większości przypadków dobre zarządzanie pieniędzmi i sprytny handel pojawiły się dopiero później i właśnie tam ich wytrwałość pomogła im.

Traderzy, którym się to nie udało, to ci, którzy używali zbyt dużej dźwigni, poparzyli palce i zrezygnowali, zanim zdążyli opanować siebie i rynki.

Chodzi mi o to, że nie jest łatwo nauczyć się handlować. Będziesz musiał znosić wiele trudności i być może stracisz przy tym trochę pieniędzy. Ale nie poddawaj się i nigdy nie przestawaj się uczyć. Kontynuuj handel, aż osiągniesz zyski. Jeśli straciłeś wszystkie swoje pieniądze, przez chwilę handluj na koncie demo. Twoja wytrwałość w końcu się opłaci.

Przyjrzyjmy się, co mają do zaoferowania rynki…

 

S&P 500 – Co za ostra korekta!

S&Wykres dzienny P 500

Nie podoba mi się ten rodzaj odrzucenia, gdy szukam okazji do zakupu. Chociaż to zielone pudełko jest idealnym miejscem do kupienia, musimy wziąć pod uwagę, że dzisiejsza niedźwiedzia świeca jest jedną z najbardziej agresywnych czerwonych świec na tym zrzucie ekranu. Spójrz na rozmiar jego ciała. Czy naprawdę chcemy od razu kupić tę konfigurację? Jasne, jeśli jesteś agresywnym traderem, zrób to! Ale konserwatywną metodą byłoby zaczekanie na wyraźny sygnał, że ta strefa zakupów będzie stanowić wsparcie. Sposób, w jaki dzisiejsza niedźwiedzia świeca wbita impulsywnie w tę strefę zakupów, sprawia, że ​​wątpię, czy utrzyma się jako wsparcie. Byłoby idealnie, gdyby cena dryfowała do tej strefy kupna w ciągu około czterech do pięciu dni handlowych, a następnie zaczęła wykazywać oznaki wkraczania nowej presji zakupowej. Niektóre knoty spadkowe na wykresie 4-godzinnym lub dziennym byłyby idealny. Niemniej jednak zobaczmy, jak cena reaguje na obecny poziom w ciągu najbliższych kilku dni. Być może byki zaskoczą nas świeżym atakiem na ostatnie szczyty wszechczasów.

 

Dax – nadal obsługiwane

Wykres dzienny Dax

Dax również spadł dzisiaj, ale nie tak agresywnie jak S&P. Zauważysz, że cena nie dotknęła 20-EMA i nadal mieści się w zakresie dużej świecy wybicia (czwarta świeca od prawej). Z drugiej strony dzisiejszy spadek na S&P wyjął dołek swojej świecy wybicia. W tej chwili Dax wygląda na lepszy zakup niż S&P, chociaż nadal potrzebujemy ważnego sygnału price action na Dax przed zajęciem długich pozycji.

 


Nikkei 225 – Ciągle w ruchu

Wykres dzienny Nikkei 225

Nikkei pozostaje w tyle za S&P i Dax. W tej chwili nie jestem zainteresowany kupnem tego japońskiego indeksu giełdowego, zwłaszcza po tym, jak dziś zamknął się poniżej swojej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej.

 

USD / JPY – kolejny błąd

Wykres dzienny USD / JPY

Kurs USD / JPY ponownie odrzucił dziś 20-dniową wykładniczą średnią ruchomą. Ta średnia ruchoma była potężnym dynamicznym poziomem oporu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Na razie wskazówki techniczne wskazują na bardziej boczne ruchy lub nawet spadek kursu wymiany. Jednak BoJ (Bank of Japan) podejmie jutro decyzję w sprawie stóp procentowych, oświadczenie dotyczące polityki pieniężnej, raport perspektywiczny i konferencję prasową. Może to spowodować zdecydowane wybicie z zakresu, w którym obecnie handluje ta para. W przeszłości widzieliśmy ogromne ruchy wynikające ze spotkań BoJ, więc zobaczmy, czy jutro przyniosą coś znaczącego.

 

Ropa WTI – na razie bokiem

Wykres dzienny ropy WTI

Na razie cena ropy naftowej pozostaje na utrzymaniu, zwłaszcza jeśli utrzymuje się ona powyżej 52 dolarów za baryłkę.

Na powyższym wykresie widać, że w ciągu ostatnich kilku tygodni formował się wzór trójkąta. Ten rodzaj konsolidacji często prowadzi do wybicia wyższego, jak pokazano na tym wykresie. Jeśli zamierzasz handlować tym instrumentem w ten sposób, upewnij się, że przed zainicjowaniem długiej pozycji zaczekaj na solidne dzienne zamknięcie powyżej wierzchołka trójkąta. Chcesz w miarę możliwości wyeliminować fałszywe wypryski. Pamiętaj tylko, że cena może również przebić dół trójkąta, chociaż preferowanym kierunkiem jest góra.

Nie pisałem dzisiaj o złocie, ale zrobił to jeden z naszych analityków, pan Ron Rabinov. Zapoznaj się z jego porannym briefem, aby uzyskać dokładną analizę tego metalu szlachetnego, a także przewidzieć, gdzie dolar amerykański ma trafić. Oto link: https://www.fxmarketleaders.com/forex-blog/j January-30th-morning-brief

 

Aktualności

Najważniejszym wydarzeniem jutro będzie posiedzenie BoJ, ale miej też oko na kanadyjski numer PKB, który jest o 13:30 GMT.

Mamy również przemówienie prezesa EBC Mario Draghiego o godz. 08:30 czasu polskiego, a dane o inflacji i PKB w Europie o godz. 10:00 GMT.

Później w ciągu dnia otrzymaliśmy numer zaufania konsumentów CB z USA o godzinie 15:00 GMT.

To na razie wszystko, handlowcy. Bądź na bieżąco, ponieważ w tym tygodniu nadal mamy wiele do omówienia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector