Scalping 101: Osiągnięcie właściwej psychologii handlu

W ciągu ostatniego miesiąca dużo mówiłem o udanym skalpowaniu. Od ukierunkowania na odpowiednie rynki po zasady zaawansowanego zarządzania ryzykiem, seria Scalping 101 obejmuje różnorodne tematy. W piątkowej aktualizacji rynkowej na żywo przedstawiłem plan skalpingu dla ropy WTI. To był wspaniały przykład handlu i premium skóry głowy. Jeśli go nie widziałeś, sprawdź to tutaj.

Dzisiaj zamierzam poświęcić kilka minut i porozmawiać o wpływie emocji na handel. Niekoniecznie pułapki „emocjonalnego handlu”, takie jak overtrading lub słabe zarządzanie ryzykiem, ale wpływ, jaki prawdziwe życie ma na wyniki. 

Psychologia handlu: osiągnięcie zwycięskiego sposobu myślenia

W przeciwieństwie do wielu innych form handlu, skalping wymaga od przedsiębiorcy aktywności, uważności i sumienności przez cały dzień handlowy. Brak koncentracji i dyscypliny zazwyczaj kosztuje, szkodząc wynikom finansowym. Premia jest nakładana na wybór i zarządzanie handlem – z niewielkim marginesem na błędy.

W przeciwieństwie do strategii długoterminowych, skalping wymaga od przedsiębiorcy najwyższej wydajności. Aby umiejętnie skalpować, w godzinach rynkowych należy mieć następujące nastawienie:

  • Skupiać: Rynek musi być jedyną rzeczą, która ma znaczenie
  • Zwinność: Możliwość podejmowania wielu decyzji szybko i bez zastrzeżeń
  • Równomierny: Zawsze utrzymuj mocny, spokojny temperament

Te trzy aspekty psychologii handlu są ważne dla pozytywnej realizacji każdej strategii. Oczywiście prawdziwe życie nie zawsze pozwala nam pojawić się na rynku z odpowiednim nastawieniem. Czasami dotarcie tam, gdzie musimy być, wymaga czasu i wysiłku. Poniżej znajdują się dwa urządzenia, które mogą pomóc w osiągnięciu zwycięskiego sposobu myślenia:

  • Sen: Całonocne studiowanie wykresów i planowanie gry przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Odpowiedni wypoczynek jest kluczem do utrzymania koncentracji.
  • Rozgrzewka przed wprowadzeniem na rynek: Wykonywanie arytmetyki odręcznej lub wykonanie kilku podstawowych obliczeń wprowadza nas w ilościowy stan umysłu.

Nie wydają się dużo, ale wystarczająca ilość snu i wykonywanie pewnych ćwiczeń umysłowych może być niezwykle pomocne w osiągnięciu pozytywnej psychologii handlu.

Wielu traderów decyduje się całkowicie unikać komponentu mentalnego i automatyzować lub kopiować transakcje innych osób. Naprawdę nie ma znaczenia, jakie podejmiesz podejście – jedyną zasadą jest to, że zarabia pieniądze.

pracaOsiągnięcie zwycięskiego sposobu myślenia wymaga pracy – zrób to!

Mindset Killers

Jeśli handlowałeś przez jakiś czas, to zdajesz sobie sprawę z pułapek związanych z emocjonalnym handlem. Overtrading i lekkomyślne zarządzanie ryzykiem to kilka złych nawyków wynikających z destrukcyjnych emocji. Ale co wpycha nas w ten negatywny sposób myślenia?

Większość traderów powie, że utrata pieniędzy stawia ich w złym miejscu. „Straciłem pieniądze, więc poszedłem na tilt, przeceniłem i dogoniłem swoje straty”. To z pewnością wielka sprawa – ale przede wszystkim dlaczego jesteś emocjonalny po przegranej?

Psychologia handlu stojąca za odpowiedzią jest złożona i wyjątkowa dla każdego z nas. Oprócz trudności finansowych związanych z utratą pieniędzy, oto kilka przyczyn negatywnych emocji związanych z rynkiem:

  • Konflikt: Wewnętrzna walka lub konflikt z kimś znaczącym może osłabić potencjał każdego przedsiębiorcy. Ty i wszyscy wokół was musicie być na tej samej stronie.
  • Tragedia: Utrata ukochanej osoby może przynieść na powierzchnię niezliczone psychologiczne wyzwania. Niestety, może to być niezwykle trudne, a jego właściwe rozwiązanie może zająć dużo czasu.
  • Zależność chemiczna: Narkotyki i alkohol mogą być potworami dla każdego, nie tylko dla aktywnych handlarzy. Nie niszczą każdego tradera, ale z pewnością mogą szkodzić jasności i pozytywnemu nastawieniu.

To tylko kilka dość oczywistych elementów, które działają, aby wypaczyć nasze postrzeganie rzeczywistości. Niestety, przy aktywnym podejściu handlowym, takim jak skalpowanie, czynniki te są potęgowane wykładniczo.


Identyfikacja problemu

Jeśli zmagasz się ze stratami wynikającymi z emocjonalnego handlu i nie wiesz dlaczego, zrób krok w tył i przeanalizuj swoją obecną sytuację. Może się zdarzyć, że na nich oddziałuje negatywny wpływ poza rynkami. Znalezienie źródła problemu jest kluczem do jego rozwiązania – bez względu na to, czy jest on związany z rynkiem, czy nie.

Przy odrobinie czasu i wysiłku osiągnięcie właściwej psychologii tradingu jest możliwe. Wejdź głęboko, wykonaj pracę i podejdź do rynku z pozycji silnej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map