Siła dolara amerykańskiego przeważa w protokołach FOMC, spadek kursu EUR / USD i wzrost kursu USD / JPY

Wygląda na to, że popularność Greenbacka rośnie z każdym dniem. W ciągu ostatnich dziesięciu dni handlowych dolar amerykański stale zyskiwał na wartości w stosunku do swoich czołowych odpowiedników. Dzisiaj kurs USD / JPY zanotował całkiem imponujący dzień i obecnie przeciska się przez huśtawkę, która ukształtowała się 2 września. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny USD / JPY

W ciągu ostatnich 12 dni handlowych ta para zyskała już ponad 400 pipsów. To, co tu widzimy, to formowanie się wyższych szczytów i wyższych dołków – cechy trendu wzrostowego. Chociaż nie możemy jeszcze powiedzieć, że para jest w trendzie wzrostowym, nie możemy zaprzeczyć potężnemu odbiciu, jakie widzieliśmy ostatnio w kursie wymiany. 200-dniowa średnia krocząca jest oddalona tylko o około 360 pipsów, a główny poziom oporu wynosi około 107,494, czyli nieco ponad 300 pipsów. Jeśli para nadal będzie handlować wyżej i zdoła podbić te poziomy, bardzo dobrze może wejść do gry trend wzrostowy.

 

W tej chwili silny wzrostowy ruch na USD / JPY jest dość przedłużony i jeśli chcesz zająć długie pozycje na tej parze, być może rozsądnie byłoby poczekać, aż pojawi się cofnięcie. Podążanie za mocnymi ruchami, takimi jak ten, jest często łatwym sposobem na utratę pieniędzy. Wchodzenie w transakcje dotyczące zniesień cen pozwala na stosowanie węższych przystanków i łatwiejsze osiąganie większych celów. Spójrz na te przykłady na wykresie 4-godzinnym:

 

4-godzinny wykres USD / JPY

 

EUR / USD

 

Podoba mi się zdeterminowana sprzedaż, jaką widzieliśmy w tej parze w ciągu ostatnich kilku dni, odkąd przebiła ona 200-dniową średnią kroczącą. W ciągu ostatnich kilku tygodni kurs EUR / USD był gwałtowny i bez wyraźnego kierunku. Wygląda na to, że para może nadal handlować nieco niżej w ciągu najbliższych kilku dni, zwłaszcza jeśli uda nam się w pewnym stopniu powtórzyć obecną zwyżkę kursu dolara amerykańskiego. W tej chwili para jest raczej wyprzedana, a jeśli spojrzeć na dużą odległość między 20-EMA a aktualną ceną rynkową, potwierdza to obecnie wyprzedany stan tej pary. W normalnych warunkach lepiej poczekać, aż nastąpi jakieś zniesienie, nawet w dużych ramach czasowych, takich jak wykres dzienny. Spójrzmy na dzienny wykres EUR / USD:

 


Wykres dzienny EUR / USD

 

Para przebiła się dziś przez dno tego trójkąta, a najniższy poziom świecy Brexit może być kolejnym poziomem zainteresowania, na którym można się oprzeć. Myślę, że w ciągu następnego dnia lub dwóch moglibyśmy uzyskać zniesienie, które może zaoferować dobre ustawienia, które pozwolą skrócić parę. Nawet jeśli wkrótce możemy nie uzyskać zniesienia do 20-EMA na wykresie dziennym, na mniejszych wykresach powinno być wiele zniesień w kierunku średnich kroczących. Daje nam to możliwość znalezienia większej liczby transakcji, ponieważ zniesienie do 20 EMA na wykresie dziennym nie występuje przez cały czas, ale zdarza się często na wykresie godzinowym. Handlowcy mogą również handlować z mniejszymi stop lossami pod względem odległości pipsa. Spójrzmy na wykres godzinowy EUR / USD:

 

 Wykres godzinowy EUR / USD

 

Tutaj możesz zobaczyć, jak 20-EMA ostatnio stawiało duży opór cenie, a jeśli spojrzysz na dwa czerwone kółka na wykresie, widać, że te wpisy zostały zrobione na 20-EMA lub nieco poniżej niej (dla handlowców handlujących strategiami typu potwierdzającego), zostały wpisane wysokiej jakości. Być może wkrótce będziemy mieli podobne okazje do handlu korektami z wykresu godzinowego. Nadal wolałbym zobaczyć jakieś zniesienie na wykresie dziennym, zanim zacznę szukać nowych okazji w mniejszych ramach czasowych, jak na przykład na wykresie godzinowym.

 

USD / CAD

 

Cena jest nadal wspierana przez 20-dniową wykładniczą średnią ruchomą i nadal jest wolna od 200-dniowej średniej ruchomej. Moje nastawienie do tej pary jest nadal byczy i nie mogę się doczekać kupowania spadków. Oto dzienny wykres tej pary:    

 

Wykres dzienny USD / CAD

 

I wykres godzinowy:

Wykres godzinowy USD / CAD

 

Tutaj możesz zobaczyć, że wykładnicze średnie kroczące na tym wykresie są ponownie wyrównane, co wskazuje, że na rynek powrócił pewien przyzwoity wzrost. Wycofania któregokolwiek z tych wykładniczych średnich kroczących mogą być przedmiotem handlu, w zależności od kształtu świeczników, które tworzą się podczas zniesienia. Pamiętaj, że bardzo pomaga to, gdy wszystkie wykładnicze średnie kroczące są wyrównane, ponieważ daje to potwierdzenie, że handlujesz w kierunku dominującego tempa rynkowego.

Jutrzejszy kalendarz gospodarczy

Jutro jest bardzo lekki dzień pod względem danych ekonomicznych. Najważniejszym wydarzeniem są prawdopodobnie zapasy ropy w USA o godzinie 15:00. Może to mieć wpływ na USD / CAD ze względu na wysoką korelację dolara kanadyjskiego z cenami ropy naftowej. 

Miłego dnia handlowego!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector