Skoki walut cyfrowych po kryzysie północnokoreańskim

Świat Dalekiego Wschodu doznał dziś nieprzyjemnego szoku, gdy dywizja rakietowa armii północnokoreańskiej wystrzeliła kilka pocisków balistycznych, które przeleciały tuż nad japońską wyspą macierzystą Hokkaido. Te same chybienia wylądowały bezpiecznie na morzach na wschód od Japonii, ale wpływ tego samego wydarzenia odbija się echem w sferach geopolitycznych od tamtej pory..

Oczywiście to samo odniosło skutek w dziedzinie waluty cyfrowej, co, jak można się spodziewać, spowodowało wzrost liczby dużych graczy i wzrost ogólnej kapitalizacji rynkowej. Stworzenie jakichkolwiek określonych równań jest zawsze trudnym zadaniem, ale jak dotąd zdarzenia wydają się być przynajmniej częściowo powiązane, zwłaszcza ze względu na fakt, że wydaje się, że dotyczy to zarówno bitcoina, jak i eteru, dwóch największych kryptowalut..

Teraz główne mocarstwa i elementy regionalne tego samego kryzysu spoglądają na przywódców w Pjongjangu, aby spróbować dowiedzieć się, jaki jest potencjalny następny krok ich lub Korei Północnej. Oto analiza tego, jak to samo zdarzenie może dalej przełożyć się na ruchy na scenie waluty cyfrowej.

Rosnące napięcia 2017 roku

Odkąd administracja Donalda Trumpa objęła urząd, wydaje się, że Półwysep Koreański powrócił do najbardziej niespokojnego okresu od zakończenia wojny koreańskiej prawie 70 lat temu. Jastrzębie podejście prezydenta USA, podsycane niejasnym stanowiskiem Kim Dzong-una w wewnętrznych walkach o władzę w kraju, sprawiło, że stosunki były niesamowicie napięte.

Sprzyjały temu dodatkowo wewnętrzne problemy Korei Południowej, gdzie szereg zarzutów i procesów zaczęło obejmować coraz więcej urzędników państwowych. Jakby często zdarzało się w momentach, gdy stare systemy zaczęły zanikać, zaczął szerzyć się chaos.

Pierwsze strzały w toczącej się wojnie o ujawnienie mediów padły, gdy prezydent USA oświadczył, że grupa amerykańskich lotniskowców jest w drodze na Półwysep Koreański. Chociaż samo w sobie nie jest to wątpliwe działanie, ponieważ Korea Południowa i Stany Zjednoczone są zdecydowanymi sojusznikami, czas nadszedł w momencie, gdy potencjał konfliktu wydaje się niezwykle wysoki.

Wkrótce jednak okazało się, że grupa nie jest w drodze w to samo miejsce, tylko po to, by później wrócić na zupełnie nowy kurs. Podobnie jak wiele innych wydarzeń podczas tej administracji, to samo zostało zignorowane w dziwny sposób, pozostawiając analizy niepewne, czy pozorny blef był zamierzony, czy przypadkowy.

W tym samym czasie reżim Kim Dzong-una kontynuował testowanie pocisków balistycznych, a coraz więcej ekspertów ds. Uzbrojenia jądrowego wierzy, że kraj będzie wkrótce w stanie zamontować na jednym z nich głowicę termojądrową. Dla Stanów Zjednoczonych to samo było szokującym odkryciem, które przynajmniej w teorii mogłoby umieścić w zasięgu tej samej broni stany takie jak Hawaje, Alaska, a nawet zachodnie kontynentalne Stany Zjednoczone..

Dzięki temu wszystkim istnieje silne poczucie, że wydarzenia rozwijają się poza niczyją kontrolą. Nie jest to coś, czego żaden rynek nie chciałby usłyszeć, poza kryptowalutami, które po raz kolejny stały się bezpiecznym zakładem w nieprzewidywalnym otoczeniu.

Efekt eteru

Cena ETH lub token ethereum wzrósł dramatycznie w ciągu 24 godzin, osiągając najwyższą cenę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. ETH najpierw wzrósł do 340 USD, a następnie osiągnął cenę 365 USD. Od tego czasu nieznacznie spadła, ale wydaje się, że cena wyraźnie rośnie.

To plasuje ją tylko o około 50 USD poniżej najwyższej odnotowanej ceny, która w historii wyniosła 411 USD 13 czerwca 2017 r. Większość zgadza się, że cena została podwyższona przez bardzo energiczne sesje handlowe w Korei Południowej, gdzie dwie giełdy zajęły łącznie 20% cały handel. OKCoin z siedzibą w Chinach jest na drugim miejscu z nieco poniżej 10% obrotów. Oznacza to, że oba kraje przejęły jedną trzecią całego handlu ETH, który miał miejsce podczas skoku.

Ten sam wzorzec zaobserwowano ostatnio w innych kryptowalutach w Korei Południowej, gdzie XRP firmy Ripple, BCC, i monero odnotowały wzrost cen. Oczywiście jest jeszcze jedna waluta cyfrowa, która przewyższa wszystkie inne pod względem trafności i jest to bitcoin, używany do wszystkiego, od zakupów po hazard online i inwestycje bezpośrednie. Dzięki koreańskiej aktywności również ustanawia nowe rekordy.

Efekt Bitcoin


Cena BTC jest obecnie na najwyższym poziomie wszechczasów. Dziś cena 4703 USD została osiągnięta za pojedynczy token, bijąc rekord sprzed dwóch tygodni. Oznacza to, że wzrost ceny waluty cyfrowej wzrósł o ponad 350% od początku roku, kiedy to handlowano za 1 tys.USD za BTC..

Wartość tej samej waluty cyfrowej jest zdumiewająca i pokazuje siłę sieci blockchain, która ją obsługuje. Jednak to samo jest również w dużym stopniu związane z problemem, przed którym stoi Półwysep Koreański, gdzie perspektywa wojny musi skłonić lokalnych inwestorów do szukania schronienia poza walutami fiducjarnymi. Problem w tym, że wzrost wszystkich tych cen mógłby się cofnąć w rekordowym czasie.

Nadchodzące tygodnie niepewności

W krótkim okresie ceny walut cyfrowych, o których mowa, ale także wielu innych, zostaną podwyższone przez rosnącą kapitalizację rynkową. Ale wszystko to można całkowicie zanegować w momencie rozpoczęcia działań wojennych.

To samo pokazuje tylko, że w potencjalnym konflikcie między USA a Koreą Północną stawka jest tak duża, że ​​taka sama opcja nie powinna nawet istnieć. Korea Południowa stanowi 2% całej światowej gospodarki – każdy problem, którego może doświadczyć, jest silnie powiązany z pozostałymi. Wojna z energią jądrową to coś na skalę wykraczającą poza wszystko, co dotąd widziano.

Dlatego też jakakolwiek nowa niestabilność na Półwyspie Koreańskim w krótkim okresie przyniosłaby korzyści domenie waluty cyfrowej. W dłuższej perspektywie kryzys może wyrządzić znacznie większe szkody niż tylko zaburzenie ceny kryptowaluty.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map