Solidne zabezpieczenia wymiany BTC eliminują zagrożenie DDoS

Bezpieczeństwo wymiany bitcoinów

Powszechnie wiadomo, że pojedynczy bitcoin może kosztować tyle w walucie fiducjarnej. W rzeczywistości wartość Bitcoina ostatnio wzrosła do punktu, w którym osiągnęła poziom 300 USD. W ten sposób zwolennicy kryptowalut są zachwyceni cudami i potencjałem, które Bitcoin daje na przyszłość..

Jednak ponieważ Bitcoin daje swoim użytkownikom wielkie obietnice szczęścia, nieuniknione jest, że jego ekosystem stanie się celem złośliwych podmiotów, które zamierzają obalić system, aby uzyskać pełną kontrolę i własność tej hojnej sieci..

Biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi cały ekosystem Bitcoin, kasyna Bitcoin i witryny hazardowe otrzymują największe zagrożenie wśród tych cyberprzestępców, ponieważ ich domeny są prawdopodobnie najbardziej aktywne, jeśli chodzi o korzystanie z usług Wymiana bitcoinów.

Warstwy bezpieczeństwa

Giełdy Bitcoin – również bardzo podatne na cyberataki

Witryny bukmacherskie Bitcoin nie są jedynymi gorącymi celami dla szantażystów online. Weźmy na przykład platformę wymiany bitcoinów OKCoin, która doświadczyła rozproszonego ataku typu „odmowa usługi” (DDoS), który uniemożliwił użytkownikom dostęp do witryny w zeszłym tygodniu..

Według głównego architekta finansowego OKCoin, Xina Chena, ich Bezpieczeństwo wymiany bitcoinów został wystawiony na próbę, ponieważ atakujący planuje zmienić aktualną cenę Bitcoin wyświetlaną na ich stronie internetowej. Pomimo notorycznego niebezpieczeństwa powiedział, że nie było to tak szkodliwe dla ich usług.

„Ataki były jednocześnie przeprowadzane na OKCoin, Huobi, Bitfinex i być może inne. Przeprowadzenie ataku DDoS kosztuje zasoby i jest prawdopodobne, zgodnie z naszymi szacunkami, że złośliwi atakujący działali z zamiarem wpłynięcia na cenę bitcoina. Ponieważ jednak usługi internetowe często napotykają ataki DDOS, długoterminowy wpływ na cenę bitcoinów nie jest poważny. ”

Istotne kwestie, o których należy pamiętać w celu zwalczania takich cyberataków

Chen wyjaśnił dalej, że należy się spodziewać takich ataków, ponieważ branża kryptowalut wciąż jest na zaawansowanym etapie dojrzałości. Stwierdził też, że przyszli inwestorzy i startupy, chcąc zaryzykować w branży, muszą być świadomi ryzyka, które ich czeka.

„Branża waluty cyfrowej jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i istnieje nieskończone pole do dalszego rozwoju. Jednak ma również niedoskonałe fundamenty jako swoje wady. Ryzyko i możliwości w handlu walutami cyfrowymi są bardzo duże. Z tych powodów inwestorzy i handlowcy powinni zachować ostrożność i być świadomi związanego z tym ryzyka. ”

Istnieją jednak proste metody na zrekompensowanie takiej sytuacji. Jednym z nich jest skupienie się na wzmocnieniu sieciowej aranżacji platformy.

Ponieważ ci przestępcy zawsze znajdą sposób na penetrację tych witryn, nadal najlepiej jest mieć wiele warstw cyfrowych twierdz lub „murów”, aby natychmiast zareagować na taki scenariusz, nie powodując zbyt dużych szkód po stronie ofiar.

Ponadto kontrola jakości odgrywa kluczową rolę w ochronie zysków w przypadku cyberataków. Oznacza to, że platforma z bardziej zorganizowanym przepływem transakcji z większym prawdopodobieństwem rozwiąże problem szybko w porównaniu z miejscem, które ma zbyt duży ruch klientów..


Ochrona hazardu Bitcoin

Witryny hazardowe Bitcoin zawsze mają szansę na ataki DDoS

Jednym z najbardziej niesławnych incydentów w niszy dotyczącej cyberhakowania jest atak DDoS na Nitrogen Sports, który miał miejsce w zeszłym roku.

Według doniesień bukmacher i kasyno Bitcoin wywołało szum po ogłoszeniu, że grupa hakerów znana jako DD4BC naruszyła jego sieć i żąda okupu w formie BTC..

Ta sprawa została na szczęście rozwiązana; Jednak pozostawiło szkodliwe zabezpieczenie na końcu bukmachera, ponieważ klienci obawiają się o ich bezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę, że OKCoin z łatwością zdołał przebić się przez słynny atak DDoS, witryny hazardowe Bitcoin z pewnością mają również szansę na takie cyberprzestępstwa – z których niektóre mogły być połączone z Fiasko Coin.mx.

Biorąc pod uwagę, że obie platformy, pomimo oferowania różnych usług, mają prawie identyczną strukturę systemu, można śmiało powiedzieć, że witryny hazardowe Bitcoin mogą wykonywać te same środki zaradcze, co OKCoin.

Podobnie kasyna i witryny hazardowe Bitcoin oferują jedne z najbardziej zaawansowanych i wyrafinowanych systemów bezpieczeństwa witryn w środowisku iGaming, dzięki czemu ich szanse na przetrwanie cyberataków są niezwykle wysokie..

Niemniej jednak najlepszą opcją jest uznanie bezpieczeństwa witryny za najwyższy priorytet, szczególnie w domenach, które obsługują garść cennych bitcoinów. Powinno to również obejmować przypadki atak plastyczności na Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector