Spadek wydatków na Bitcoiny i kryptowaluty dzięki pandemii koronawirusa

Firma monitorująca Blockchain Chainalysis raportuje że Bitcoin i gospodarka kryptograficzna cierpią w związku z globalną pandemią koronawirusa. Chociaż popularna opinia może sugerować, że rządy na całym świecie drukują pieniądze z powietrza, aby ratować duże korporacje, a zwykły biznesmen może pomóc w cenie i przypadku użycia Bitcoin i innych walut cyfrowych, badania pokazują coś przeciwnego..

Szczegóły badania podkreślają zmiany w nawykach związanych z wydatkami na kryptowaluty, pokazując, że ludzie są wyraźnie skłonni być znacznie bardziej konserwatywni wobec wszystkich swoich aktywów, a nie tylko tradycyjnych inwestycji.

Badanie trzech głównych filarów wydatków na kryptowaluty podczas pandemii

Chociaż na całym świecie istnieje wiele różnych branż i rodzajów firm, które poza Bitcoinem jako płatnością, raport jest szczegółowy w odniesieniu do oceny działań związanych z wydatkami występujących w przyjaznych dla Bitcoin usługach handlowych, witrynach hazardowych i rynkach e-commerce prowadzących działalność w ciemności sieć.

Raport ujawnił, że wszystkie trzy rodzaje wydatków znacznie spadają i że spadek ten trwa od 9 marca. Oznacza to, że w chwili pisania tego tekstu, gospodarka kryptograficzna jest już pięć tygodni do własnego spowolnienia gospodarczego lub użycia, jeśli będziesz.

Należy jednak pamiętać, że w każdej kategorii ujawniają się różne trendy.

Dark Web wrażliwy na cenę bitcoinów

O ile ciemna sieć jest często miejscem zbytu dla pozbawionych skrupułów firm do zarabiania pieniędzy, z wyjątkiem wartości przy użyciu Bitcoin, nie oznacza to, że użytkownicy angażujący się na tego rodzaju rynkach są skłonni wydawać pieniądze niezależnie od ceny Bitcoina.

Raport pokazuje, że darknet jako całość odnotowuje gwałtowne spadki przychodów, gdy cena Bitcoina gwałtownie spada. Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że można by pomyśleć, że przestępcy spieszyliby się z pozbyciem się nielegalnych produktów i usług niezależnie od ceny. Jest oczywiste, że faktycznie są skłonni HODL te oferty, dopóki nie uzyskają lepszej wartości za swoje wysiłki.

Spadek ceny bitcoinów nie ma wpływu na hazard

Zwróć uwagę, że raport wyraźnie wspomina, że ​​cena Bitcoin nie odstrasza ludzi bezpośrednio od hazardu. Chociaż analityka blockchain może to udowodnić, jak pokazuje raport, szersza gospodarka nadal wpływa na podejmowanie decyzji przez przeciętnego gracza.

Zarówno dziś, jak iw 2008 r., Podczas światowego kryzysu gospodarczego, ceny akcji tradycyjnych kasyn tradycyjnych gwałtownie spadły. Na masową skalę hazardziści mają tendencję do trzymania swoich funduszy. Psychologia tego ma sens, ponieważ ktoś idący do kasyna musi w rzeczywistości wyjść z domu i patrzeć, jak pieniądze opuszczają jego ręce.

Powodem, dla którego nie ma to wpływu na hazard Bitcoin, jest fakt, że ludzie są w izolacji. Można również powiedzieć, że być może Bitcoinery są bardziej skłonne do trzymania się kryptowalut, ponieważ ceny gwałtownie spadają, mogą być mniej zmartwieni psychologicznie, aby postawić zakład z kwotą kryptowalut, która jest warta znacznie mniej niż miesiąc temu. Zakładając, że przeciętny inwestor Bitcoin ma wyższą tolerancję na ryzyko niż ktoś, kto wybiera tradycyjne instrumenty inwestycyjne, logiczne jest założenie, że ktoś, kto inwestuje w Bitcoin, jest bardziej skłonny do hazardu w najgorszych momentach niż tradycyjny inwestor, aby przejść do cegieł -and-mortar kasyno do obstawiania w walucie fiducjarnej.

Liczby w raporcie potwierdzają, że to prawda.

Jak cena Bitcoin i COVID wpływają na ogólne wydatki na kryptowaluty


Choć purysta Bitcoin postrzega waluty cyfrowe jako antidotum na kontrolę rządu i ostateczny upadek tradycyjnej gospodarki globalnej, rzeczywistość jest taka, że ​​zaufanie do Bitcoina nie jest jeszcze tam, gdzie powinno. Ze względu na spekulacyjny charakter inwestycji, nawet dziewięć lat po istnieniu blockchainów, wydaje się, że przeciętny posiadacz kryptowalut jest nadal skłonny do wycofywania się z rynku, gdy ogólnoświatowa gospodarka boryka się z trudnościami.

Chociaż źródłem obecnego spowolnienia gospodarczego jest szalenie rozprzestrzeniająca się choroba, a upadek 2008 r. Nastąpił z powodu pozbawionej skrupułów działalności banków centralnych, w rzeczywistości oba upadki przyspieszają przyjęcie Bitcoina i tym podobnych, nawet jeśli ten najnowszy raport może sugerują zmniejszenie chęci wydania go w danym momencie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector