Stopa procentowa Banku Japonii pozostanie niezmieniona, ale posłuchaj uważnie, co ma do powiedzenia Bank of Japan!

Chociaż chciałem dziś tylko napisać o AUD / USD, pomyślałem, że trzeba będzie napisać również o japońskim jenie. Jutrzejsze spotkanie BOJ jest bardzo napięte. Nie chodzi jednak o samą decyzję banku BOJ w sprawie stóp procentowych, ale o to, czy bank ten przyjmie bardziej jastrzębią perspektywę dla gospodarki kraju wyspiarskiego. Widzisz, napędzana eksportem gospodarka Japonii ogromnie skorzystała na słabszym jenie od listopadowych wyborów prezydenckich w USA. Znacznie słabszy jen oznacza, że ​​japońscy eksporterzy uzyskują znacznie większą wartość za eksportowane towary. Kiedy eksporterzy zarabiają więcej pieniędzy, filtruje to całą gospodarkę Japonii, stymulując wzrost. Ten rodzaj wzrostu jest dokładnie tym, czego Japonia potrzebuje, aby przeciwdziałać długiemu okresowi bardzo niskiej inflacji. Przejdźmy do wykresów…

 

Wykres dzienny USD / JPY

Sprzedawanie jena przez ostatnie kilka tygodni było przyjemnością. Jednak dzisiaj jen odzyskał nieco wartości w stosunku do wielu różnych walut. Być może wynika to z pewnych zysków, gdy w ciągu kilku godzin podejmiemy decyzję w sprawie stóp procentowych banku BOJ.

 

Osobiście nie handlowałem dzisiaj parami jenów, ponieważ nie lubię handlować wbrew trendowi. Nie lubię stawiać siebie w niekorzystnej sytuacji. Muszę powiedzieć, że gdybyś dzisiaj grał w jena w ciągu dnia, prawdopodobnie zarobiłbyś trochę pieniędzy, gdybyś go kupił. Z perspektywy czasu łatwo jest być ekspertem, prawda! Pozwólcie, że pokażę wam zniesienie fib, które narysowałem jakiś czas temu:

 

Tygodniowy wykres USD / JPY

Nie pamiętam dokładnie, kiedy zrobiłem ten wykres, ale było to gdzieś w ciągu ostatnich 2 do 4 tygodni. Wiem, że dzisiejszy spadek niczego nie dowodzi, ale być może ta strefa oporu, którą nakreśliłem na tym wykresie, mogłaby oznaczać początek zniesienia kursu USD / JPY. Przypuszczam, że jutrzejsze spotkanie BOJ może okazać się decydującym czynnikiem w tym względzie.

 

Kilka minut temu widziałem coś interesującego. Spójrz na ten 5-minutowy wykres:

 

5-minutowy wykres USD / JPY

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda kupowanie impulsywne, oto dobry przykład. Tutaj widzimy dwie bardzo duże bycze świece, które objęły przedział cenowy kilku innych świec. Wygląda na to, że niektórzy z dużych chłopców przygotowali się do jakiejś akcji na dłuższym boku. Te dwie świece pokrywały ponad 50 pipsów. Oczywiste jest, że rynek nie jest pewien, czego spodziewać się jutro po BOJ. Dzisiaj widzieliśmy zarówno impulsywne sprzedawanie, jak i kupowanie, ale oczywiście sprzedający pokonali kupujących. Jedno jest jednak pewne, w tej chwili USD / JPY jest na skrajnie wykupionym poziomie. Nie musi to koniecznie oznaczać, że od razu nastąpi korekta, ale na tym etapie rozsądnie jest zachować ostrożność przy zakupie tej pary. Zobaczymy, co jutro ma do powiedzenia BOJ. Osobiście nie chcę próbować przewidywać wyniku wydarzenia, ale na pewno będę gotów na to zareagować. USD / JPY ma tendencję do poruszania się w jednym kierunku przez dłuższy czas, więc miej to na uwadze, gdy handlujesz tą parą. Cokolwiek robisz, nie próbuj zanikać impulsywnych ruchów. Handel z nimi jest znacznie bezpieczniejszy niż z nimi.

 

AUD / USD

 

AUD / USD był po prostu idealną parą do sprzedaży w ciągu ostatnich kilku dni. Dziś zamienił się na świeże dzienne minimum, co jest bardzo zachęcające dla niedźwiedzi (z których jestem jednym). Oto wykres godzinowy:

 

Wykres godzinowy AUD / USD

To dość silny impuls do sprzedaży! Tylko słowo ostrzeżenia – w codziennych ramach czasowych para wydaje się osiągać dość wyprzedane poziomy. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny AUD / USD

Jeśli trzymasz się krótkich pozycji na tej parze, rozsądnie może być skalowanie poza swoją pozycję (zamknięcie części pozycji) lub śledzenie swoich przystanków, aby uzyskać pewien zysk. Jutro wcześnie rano mamy protokół z posiedzenia RBA (Bank Rezerw Australii). Może to spowodować pewną zmienność, więc miej oko na to.

 

EUR / USD

 

Wykres dzienny EUR / USD

W zeszłym tygodniu pisałem o handlu grą breakout-retest na EUR / USD. Od tego czasu pojawiły się dwie możliwości zrobienia krótkich wpisów między tymi czarnymi i pomarańczowymi poziomymi liniami. Gdybyś wszedł tutaj, Twoja pozycja byłaby już zyskowna o 60 pipsów. Jeśli przegapisz okazję, możesz powtórzyć test tego poziomu, jeśli masz szczęście. Perspektywy dla tej pary są z pewnością bardzo niedźwiedzi i będę szukał okazji do krótkiej strony w nadchodzących dniach.

 

Dolar amerykański nadal utrzymuje zwyżkową formację. Ogólnie rzecz biorąc, każda długa ekspozycja na dolara amerykańskiego wydaje się mieć duży potencjał, po prostu bądź ostrożny podczas handlu USD / JPY w ciągu następnego lub dwóch dni.

Pozostań zwinny i powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me