Super Yellen oszczędza dolara, USD / JPY ogłasza uparty dzień pochłaniania!

Co za dzień na targach, chłopaki! Naprawdę podoba mi się to, co dziś widzę. Nareszcie dostaniemy trochę przyzwoitości zmienność. Kiedy piszę ten plan handlowy, jest wielu traderów, którzy w tej chwili obgryzają paznokcie, którzy są złapani po złej stronie rynku, utknęli w stratnych transakcjach. Inni traderzy zostali już zatrzymani na swoich stratnych pozycjach, więc możemy kontynuować. Po drugiej stronie medalu niektórzy faceci zbierają plony pestki lewo, prawo i środek!

Skąd więc wiemy, że wielu traderów zostało dzisiaj złapanych? Czytaj dalej, a dowiesz się czegoś ciekawego o przepływie zamówień i o tym, co się dzieje, gdy widzimy powstawanie określonych typów świeczniki. Zanim przejdziemy do tych wszystkich szczegółów, spójrzmy na dzienny wykres kursu USD / JPY:

 

USD / JPY – Uważaj na niedźwiedzie!

Super Yellen oszczędza dolara 1Wykres dzienny USD / JPY

Bardzo skorzystał na tym dolar amerykański Janet YellenPrzemówienie dzisiaj, ale było to widoczne zwłaszcza w przypadku kursu wymiany USD / JPY.

Spójrz na ten dzienny wykres USD / JPY. Tutaj widzimy znaczącą zmianę w danych technicznych USD / JPY. Nie tylko widzieliśmy fałszywy spadek niższy (lub sfalszowany) kilka dni temu, ale para również zdołała zamknąć się powyżej swojego 20-dniowego wykładnika średnia ruchoma wczoraj i dzisiaj. Ilekroć widzimy parę blisko powyżej tej średniej ruchomej, musimy być szczególnie ostrożni, handlując nią po krótkiej stronie.

Wracając do traderów, którzy siedzą teraz na krawędzi swoich miejsc – patrząc na określone kształty świec, możemy wyciągnąć cenne wnioski z tego, co faktycznie wydarzyło się podczas ich formowania. Wprawne oko natychmiast zorientuje się, jak wyglądał przepływ zamówień i co może się wydarzyć w wyniku tego przepływu. Jako przykładu weźmy dzisiejszą świecę na USD / JPY. Oto ten sam wykres z powiększonymi trzema ostatnimi świecami:

Super Yellen Saves the Buck 2Wykres dzienny USD / JPY

Najpierw spójrzmy na przedostatnią świecę na tym wykresie. Posiada stosunkowo duży knot górny, który wraz z położeniem na wykresie skłaniał sprzedawców do ponownego wejścia na rynek, myśląc, że byki zostały pokonane. To i być może inne czynniki sprawiły, że cena spadła poniżej minimum tej konkretnej świecy.

Kiedy cena spadła poniżej 20-EMA, zaufanie sprzedawców wzrosło i na rynek weszli dodatkowi sprzedawcy. Później w ciągu dnia bessy został nagle przerwany przez agresywną presję zakupową. To zaskoczyło wielu niedźwiedzi handlarzy, którzy znaleźli się po złej stronie rynku. Wraz ze wzrostem ceny coraz więcej krótkich inwestorów było zmuszonych do zamykania swoich krótkich pozycji, co po prostu dodawało coraz więcej paliwa do presji zakupowej. Traderzy, którzy sprzedali blisko dołka dzisiejszej świecy, albo zostali już zatrzymani, albo albo utrzymują tracące pozycje. Dzisiejsza świeca uwięziła wielu graczy na rynku niedźwiedzi, którzy myśleli, że mają kontrolę nad tym rynkiem.

Powszechnym zjawiskiem jest bycze następstwo po aukcji bycze zalane dzień jak dzisiaj. Jeśli to wiemy, możemy przygotować się na to, by to wykorzystać. Ale gdzie byśmy weszli i jak dalibyśmy sobie radę ryzyko?

Pierwszym sposobem na wymianę tego zestawu byłby handel na wierzchu wybicie dzisiejszej świecy. Spójrz na poniższy wykres:

Super Yellen Saves the Buck 3Wykres dzienny USD / JPY

Ta konfiguracja ma tę zaletę, że używa potwierdzenia. Jeśli nie widzimy dalszego wzrostu tego kursu wymiany, nasza transakcja nie zostanie uruchomiona. Wadą jest to, że używamy dużego stop loss, i kupując po stosunkowo wysokiej cenie. Tutaj cel jest dwukrotnie większy niż stop loss.


Innym sposobem na dokonanie transakcji jest oczekiwanie na zniesienie dzisiejszej byczej świecy pochłaniającej do momentu wejścia. Spójrz na poniższy wykres:

Super Yellen ratuje dolara 4Wykres dzienny USD / JPY

Jeśli umieścisz limit zakupów Zlecenie przy 50% zniesieniu świecy, tak jak na powyższym wykresie, pozwoli ci na zastosowanie znacznie bardziej restrykcyjnego stop lossa, co pozwoli Ci osiągnąć lepszy stosunek ryzyka do zysku. W tej konfiguracji celem jest trzykrotność odległości stop loss. Zauważ, że chociaż cel jest trzykrotnie większy niż odległość stop loss, ta docelowa odległość jest znacznie krótsza w pipsach niż w pierwszym przykładzie, w którym cel jest tylko dwa razy większy niż odległość stop loss. To sprawia, że ​​drugi setup z ostrzejszym stop lossem i lepszą ceną wejścia jest bardzo atrakcyjny, chociaż jest bardziej ryzykowny z powodu wąskiego stopu i braku potwierdzenia byczego wybicia. Jeśli użyjesz tej strategii zniesienia, masz również szansę, że cena odbije się wyżej bez wyzwalania zlecenia kupna.

Niektórzy handlowcy lubią łączyć te dwa rozwiązania strategie handlowe i podziel ich pierwotną pozycję na dwie części, aby upewnić się, że zostaną uruchomione w co najmniej jednym z ustawień.

Tego typu akcja cenowa podobna do whipsaw nie była dziś widoczna tylko na USD / JPY. Wiele innych instrumentów wykonywało gwałtowne ruchy w jednym kierunku, by po chwili odwrócić się w przeciwnym. Wiemy, że przemówienie przewodniczącej FED Janet Yellen spowodowało wiele z tego bicza. Widzieliśmy to również na rynkach akcji, chociaż było to chyba w mniejszej skali niż na USD / JPY. Spójrzmy na literę S.&P 500:

 

S&P 500 – To niewiarygodne!

Super Yellen oszczędza dolara 5S&Wykres godzinowy P 500

Zrób sobie przysługę i sprawdź dzienny wykres S&P 500. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda silny trend wzrostowy, spójrz na S&P.!

Akcja cenowa w niebieskim kółku jest częścią efektu przemówienia Janet Yellen. Niedźwiedzie zostały w końcu pobite przez byki, co spowodowało wspaniałe odbicie wyżej.

Pamiętajcie, że jutro o godzinie 15:00 czasu polskiego mamy kolejne przemówienie tej pani. Mamy również dane dotyczące zatrudnienia w Wielkiej Brytanii o godzinie 09:30 GMT oraz wskaźniki CPI w USA i sprzedaży detalicznej o godzinie 13:30 GMT. Przygotujcie się na większą zmienność!

Powodzenia, mam nadzieję, że jutro będziecie mieli korzystny dzień!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map