Sygnały Forex Krótka sesja w USA, 15 lipca – Rynki pozostają zdziwione pomimo pozytywnych danych z Chin

Miniony tydzień był dość ważny dla USD i ogólnie dla rynków globalnych. Na ostatnim posiedzeniu FED zrobił się naprawdę gołębi, więc rynki wyceniały naprawdę duże szanse na obniżkę stóp pod koniec tego miesiąca podczas lipcowego posiedzenia FED. Ale widzieliśmy kilka pozytywnych danych ekonomicznych z USA w ostatnich kilku tygodniach, co stawia pod znakiem zapytania obniżkę stóp w tym miesiącu. Chociaż, Powell nie pozostawiało wiele miejsca na interpretację w związku z tym w zeszłym tygodniu podczas jego zeznań w Kongresie USA. Poinformował rynki, że podwyżka stóp w tym miesiącu jest zakończona, stąd niedźwiedzi odwrócenie kursu dolara do połowy ubiegłego tygodnia.

Jednak rynki wciąż nie są pewne, czy FED obniży stopy procentowe tylko raz w tym miesiącu, czy też wejdą w cykl obniżania stóp, co sprawiłoby, że wyglądałyby na całkiem niedojrzałe po wielokrotnym podwyższaniu stóp w ciągu ostatnich trzech lat. Tak więc, po przecenie dolara w środę i czwartek, inwestorzy zeszli na margines w piątek, niepewni, czy pozostanie niedźwiedzi na USD, czy też zaczną kupować dolara, ponieważ gospodarka amerykańska jest nadal na najlepszym miejscu wśród głównych gospodarek rozwiniętych..

Tego rodzaju nastroje panują również dzisiaj na rynkach finansowych, gdzie większość aktywów znajduje się w wąskich przedziałach. Dane gospodarcze z Chin były dziś pozytywne, pomimo spowolnienia wzrostu PKB w II kwartale. Inwestycje w środki trwałe przewyższyły oczekiwania i wzrosły w porównaniu do pierwszego kwartału, podczas gdy produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna r / r znacznie wzrosły. Ale to nie poprawiło nastrojów na rynkach finansowych, które nadal są ciche.

Sesja europejska

  • Trump wciąż wywiera presję na FED, aby obniżyć stopy – Prezydent USA Donald Trump od dawna kopie w FED, próbując przekonać ich do zaprzestania podwyżek stóp w ostatnich latach. Teraz, gdy gospodarka USA osłabła, stało się oczywiste, że miał rację i chce, aby FED obniżył stopy procentowe. Zrobił dzisiaj kolejne kopanie: „Jako kraj numer jeden radzimy sobie świetnie pod względem gospodarczym, pomimo przestarzałej polityki Fed w zakresie stóp i zacieśniania. Dużo miejsca na rozwój! ”.
  • Chiny utrudniają sprawę – Wydaje się, że Stany Zjednoczone i Chiny są na dobrej drodze do zawarcia umowy handlowej, ale oprócz konfliktu handlowego, do napięć wciąż zwiększają się inne kwestie. Stany Zjednoczone sprzedały partię broni Tajwanowi, czego Chiny nie lubią. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin skomentowało dziś rano tę sprawę, mówiąc, że nałoży sankcje na firmy amerykańskie zaangażowane w sprzedaż broni na Tajwanie. Miejmy nadzieję, że to nie złamie umowy handlowej.
  • Inflacja PPI w Szwajcarii – Wskaźnik cen producentów (PPI) stał się ujemny w Szwajcarii pod koniec ubiegłego roku, ponieważ ceny ropy nadal spadały. Ceny PPI ponownie zaczęły rosnąć w pierwszych dwóch miesiącach tego roku, ale w kwietniu i czerwcu spadły bez zmian. W czerwcu oczekiwano wzrostu PPI o 0,1%, ale zamiast tego spadł o 0,5%, co prawdopodobnie wpłynie na inflację CPI w nadchodzących miesiącach.

Sesja w USA

  • Trump nadal dąży do zawarcia umowy z Chinami – Dzisiejsze dane z Chin były w większości pozytywne, z inwestycjami w środki trwałe, produkcją przemysłową i sprzedażą detaliczną powyżej oczekiwań, chociaż wzrost PKB w ujęciu kwartalnym spowolnił do 6,2% z 6,4% w I kwartale. Po tym Trump szybko napisał na Twitterze. Oto tweety: atut
  • Wskaźnik produkcji w stanach imperialnych Stanów Zjednoczonych – Indeks przetwórstwa przemysłowego odwrócił się i wzrósł w kwietniu i maju po osłabieniu w I kw., Ale w czerwcu spadł na minusie do -8,6 punktu. Dziś oczekiwano, że raport ten ponownie przyniesie pozytywne wyniki i wyniesie 1,6 punktu, ale w rzeczywistości przekroczył oczekiwania na poziomie 4,3 punktu, co jest pozytywnym sygnałem..
  • Przemówienie Williamsa FED – Członek FED, Williams, mówił wcześniej na odprawie Libor, mówiąc, że branża nie może czekać na zmianę Libora. Brak komentarzy na temat perspektyw polityki pieniężnej. Nie zawsze wyczuwa, że ​​uczestnicy rynku muszą pilnie zmienić język w kontraktach z USD Libor. Libor jest głównym zagrożeniem dla stabilności finansowej. Jesteśmy teraz w krytycznym momencie na osi czasu. Produkty konsumenckie to krytyczny obszar, na którym przemysł musi się skoncentrować, ponieważ będzie to trudne, ale największym wyzwaniem jest chęć ze strony rynku do zaprzestania korzystania z Libor.

Handel w zasięgu wzroku

Niedźwiedzi EUR / CHF

  • Główny trend jest niedźwiedzi
  • Kanał wstępujący został uszkodzony
  • 200 SMA zapewniło solidny opór

Kurs EUR / CHF nie mógł przekroczyć 200 SMA

Kurs EUR / CHF okazał się bardzo spadkowy w kwietniu, gdy nastroje na rynkach finansowych stały się negatywne po eskalacji wojny handlowej. Tendencja spadkowa utrzymywała się również w maju, chociaż w czerwcu obserwowaliśmy wzrost w górę, który okazał się jedynie cofnięciem przed ponownym powrotem trendu spadkowego. Ta para podążała za kanałem wzrostowym, ale nie była w stanie przebić 200 SMA (fioletowego) na wykresie H4, co zapewniło silny opór i ostatecznie odwróciło cenę. Teraz ta para wróciła do niedźwiedzia i będziemy czekać na powrót do MA, zanim zrobimy to krótko.

Na zakończenie

Rynki nadal są spokojne, a kalendarz ekonomiczny jest dziś lekki, więc nie będzie żadnej pomocy z kalendarza, jeśli chcesz zmienności. Chociaż dolar zaczyna rosnąć, być może po komentarzach Trumpa na temat Chin, ale sytuacja nadal pozostaje niejasna. Może Powell jutro poda nam jakiś kierunek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector