Sygnały Forex Krótka sesja w USA, 15 października – Zyski w Wielkiej Brytanii zaczynają spadać, Chiny chcą, aby Stany Zjednoczone zniosły wszystkie taryfy

Gospodarka Wielkiej Brytanii ucierpiała w wyniku Brexitu i osłabienia gospodarki światowej, które jest wynikiem wojny handlowej, a także zacieśnienia polityki pieniężnej, jakiego dokonały główne banki centralne w ostatnich latach, zwłaszcza FED. Produkcja, budownictwo, produkcja przemysłowa itp. Spadły w recesji. Chociaż niektóre aspekty gospodarki, takie jak inflacja, zarobki i zatrudnienie, radzą sobie dobrze. Ale w ostatnich tygodniach te aspekty również zaczęły słabnąć. Inflacja osłabiła się we wrześniu, jak pokazał raport z zeszłego tygodnia, podczas gdy dzisiaj stopa bezrobocia wzrosła i zarobki ostygły.

Chociaż GBP nie przeszkadzało to, ponieważ nadal rośnie dzięki pozytywnym nastrojom związanym z Brexitem. Umowa w sprawie Brexitu jeszcze się nie zakończyła, ale nadzieje pozostają duże GBP / USD zwyżkowy w ciągu ostatnich kilku dni. Umowa między USA a Chinami nie została jeszcze zakończona, ale są one bardzo blisko zamknięcia pierwszej fazy umowy. Chociaż Chiny oświadczyły dziś, że mogą nie być w stanie kupić rocznie 50 miliardów dolarów amerykańskich produktów rolnych, chyba że Stany Zjednoczone zniosą wszystkie cła. Trumpowi się to nie spodoba, ale to nie jest tak, że jest to oficjalne żądanie. Tak więc, zakładam, że umowa dotycząca fazy pierwszej zostanie wkrótce podpisana.

Sesja europejska

 • UE chce porozumienia w sprawie Brexitu, ale nie za wszelką cenę – Francuska minister spraw europejskich Amélie de Montchalin wypowiedziała się dziś rano, mówiąc, że szukamy porozumienia w sprawie Brexitu, ale nie za wszelką cenę. Trzy kwestie pozostają we Francji: granica irlandzka, rynek wewnętrzny i przyszłe powiązania z Wielką Brytanią. Wszystko to musi być uczciwe. Ma nadzieję, że umowa w sprawie Brexitu jest możliwa, ale musi to być umowa wyważona.
 • Bullard FED nie sugeruje dalszych obniżek stóp w najbliższym czasie – Prezydent FED St Louis James Bullard jest najbardziej gołębim członkiem FED. Jakiś czas temu przemawiał w Londynie i wygłosił kilka gołębi, jak można się było po nim spodziewać. Dostrzega ryzyko utrzymania się zbyt niskiej inflacji oraz groźniejszego niż oczekiwano spowolnienia gospodarczego. Decyzje o przyszłych cięciach będą podejmowane na posiedzeniach. Czynniki niepewności polityki handlowej w obliczeniach. Ostrzegawczym sygnałem było niedawne odwrócenie krzywej dochodowości. Czy może odwrócić obniżki stóp (do podwyżek stóp) w 2020, 2021, jeśli gospodarka znów się poprawi (Cholera, Bullard sugeruje podwyżki stóp). Chociaż stawki zerowe, prognozy forward, luzowanie ilościowe nadal znajduje się w podręczniku „zwykłej recesji”.
 • Raport o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii – Raport o zatrudnieniu z Wielkiej Brytanii został opublikowany dziś rano. Stopa bezrobocia ponownie wzrosła do 3,9%, podczas gdy oczekiwano, że pozostanie na niezmienionym poziomie 3,8%. Zmiana zatrudnienia wyniosła -56 tys. Wobec oczekiwanych 26 tys., W porównaniu z 31 tys. Poprzednio. We wrześniu zmiana liczby roszczeń z tytułu bezrobocia wyniosła 21,1 tys. Poprzednia liczba wynosiła 28,2 tys., Ale została zrewidowana do 16,3 tys.
 • Raport o zarobkach w Wielkiej Brytanii – W Wielkiej Brytanii średnie tygodniowe zarobki w sierpniu również się osłabiły, tracąc dwa punkty, spadając do 3,8% wobec oczekiwanych 4,0% 3 mln rocznie. Poprzednia liczba została zrewidowana i spadła do 3,9% z 4,0%. Z drugiej strony, średnie tygodniowe zarobki bez premii wzrosły do ​​3,8% z oczekiwanych 3,7% 3m / r. Poprzedni odczyt został zrewidowany do 3,9% z 3,8%.
 • Chiny wspierają umowę częściową, ale mają prośby – Wypowiedzi chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, sugerujące, że wydane z USA oświadczenie o częściowej umowie handlowej jest trafne. Nie ma różnicy w umowie handlowej z USA. Ale Bloomberg poinformował, że Chiny chcą, aby Stany Zjednoczone zniosły wszystkie cła, ponieważ będą miały trudności z zakupem amerykańskich produktów rolnych o wartości 50 USD. Chociaż na razie nie jest to oficjalna prośba.

Sesja w USA

 • Rządy Niemiec korygują niższe prognozy wzrostu PKB – Reuters relacjonuje w tej sprawie jakiś czas temu. Jak podają ich źródła, rząd RFN nadal przewiduje wzrost PKB w 2019 r. Na poziomie 0,5%, czyli znacznie mniej niż pierwotne szacunki na początku roku i obniża prognozę na 2020 r. Do 1,0% z 1,5% poprzednio..
 • BOE’s Vlieghe Hinting at Monetary Stimulus – Vlieghe z BOE powiedział jakiś czas temu, że bodźce monetarne będą potrzebne, jeśli niepewność związana z Brexitem się utrwali. Spowolnienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii ponownie rośnie, globalne perspektywy pogorszyły się od lipca. Widzi ryzyko, że w polityce pieniężnej zabraknie amunicji.
 • Kanadyjska sprzedaż istniejących domów – Kanadyjski rynek mieszkaniowy poprawił się w większości kraju w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale Vancouver nadal boryka się z problemami. W sierpniu odnotowaliśmy wzrost sprzedaży istniejących domów o 1,4%, a dziś we wrześniu szacowany jest na 2,0%. Ale nie spełnił oczekiwań, zwiększając się tylko o 0,6%, co nie jest dobrym znakiem.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy USD / JPY

 • Trend jest uparty
 • Na wykresie H1 obniżenie obniżenia jest zakończone
 • SMA 20 zamieniło się we wsparcie na wykresie H4
 • Poprzednia świeca jest skierowana ku górze

20 SMA wykonuje dziś dobrą robotę jako wsparcie

Kurs USD / JPY zwyżkował w zeszłym tygodniu, ponieważ nastroje na rynkach finansowych poprawiły się po pozytywnych komentarzach nt. Brexitu i negocjacji handlowych USA-Chiny. Widzieliśmy, jak ceny spadły wczoraj i ponownie dzisiaj po komentarzach z Chin, że chcą więcej czasu na negocjacje, ale sprzedający nie mogli naciskać zbyt nisko, więc presja pozostaje na plusie. Nawiasem mówiąc, długo jesteśmy na tej parze. Dzisiaj, 20 SMA (szary) zamienił się we wsparcie dla tej pary, a cena odbiła się wyżej od tej średniej ruchomej. Poprzednia świeca H4 zamknęła się jako pin powyżej 20 SMA, co jest byczym sygnałem, a obecna świeca zaczyna wyglądać na byczą, gdy USD / JPY rośnie w górę.

Na zakończenie

Na rynkach finansowych nastroje pozostają dziś pozytywne, ponieważ bezpieczne przystanie znów stały się niedźwiedzi. Jednak dolary towarowe nadal się obniżają, co oznacza, że ​​obecnie przechodzimy przez fazę silnego dolara. Zobaczmy, jak długo to potrwa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector