Sygnały Forex Krótka sesja w USA, 17 grudnia – USD w końcu znalazł popyt, GBP zmienia się w niedźwiedzie w związku z wahaniami Brexitu

Ostatnio rynki skupiły się na wyborach w Wielkiej Brytanii i umowie handlowej między USA a Chinami. Te dwie kwestie otrzymały odpowiedź pod koniec zeszłego tygodnia, po tym, jak brytyjscy konserwatyści zdobyli zdecydowaną większość w parlamencie, podczas gdy Stany Zjednoczone i Chiny zaakceptowały pierwszą fazę porozumienia, co znacznie poprawiło nastroje w zeszłym tygodniu. Bezpieczne przystanie stały się niedźwiedzi, z USD / JPY rosły w górę, podczas gdy aktywa ryzykowne zwyżkowały. Ale sentyment ostatecznie zniknął, gdy uwaga przeniosła się na to, co będzie dalej.

Więc Faza pierwsza umowa jest kompletna i będzie oficjalna wkrótce po podpisaniu go przez obie strony, ale jest to tylko umowa rolna, która nie zmieni się zbytnio pod względem chińskich zakupów z USA w porównaniu z obecnymi poziomami. Nie zajmuje się kradzieżą własności intelektualnej i wymuszonym transferem technologii, które są głównymi problemami.

W Wielkiej Brytanii Tories odniósł w czwartek czyste zwycięstwo, ale teraz jest najtrudniejsza część, ponieważ Boris Johnson nie ma zwartej grupy. Chociaż teraz głównym problemem jest umowa handlowa z UE, która będzie musiała zostać zawarta do końca przyszłego roku, w przeciwnym razie będzie to po prostu Brexit bez umowy, a Wielka Brytania upadnie. To będzie trudne, a GBP po wyborach zrezygnowały z większości zysków. Z drugiej strony USD znajduje pewien popyt, ponieważ inwestorzy nie są pewni, czy szukać bezpiecznych przystani, czy nadal licytować na ryzykownych aktywach.

Sesja europejska

 • Indeks średnich zarobków w Wielkiej Brytanii – Zyski w Wielkiej Brytanii były dość dobre, osiągając w lipcu 4%, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy spadły do ​​3,6% we wrześniu, które dziś zostały skorygowane do 3,7%. Dzisiejszy raport dotyczy października. oczekiwano kolejnego spowolnienia do 3,4%, ale zyski osłabiły się dalej do 3,2%, co pokazuje, że zyski mają negatywny wpływ na spowalniającą gospodarkę. Zmiana liczby roszczeń w Wielkiej Brytanii wzrosła do 28,8 tys. W porównaniu z prognozą na poziomie 21,2 tys. Z drugiej strony, stopa bezrobocia radziła sobie lepiej, spadając do 3,8% wobec prognozy 3,9%.
 • Rehn z EBC akceptuje inflację jest dość słaba – Członek rady zarządzającej EBC, Olli Rehn, mówił wcześniej, mówiąc, że inflacja w Europie jest naprawdę stłumiona. W najbliższych latach inflacja spada wyraźnie poniżej celu EBC. EBC stale monitoruje wszystkie skutki uboczne ujemnych stóp procentowych. Konwencjonalne i niekonwencjonalne środki polityki pieniężnej wywarły ogólnie wyraźnie pozytywny wpływ na gospodarkę i przeciwdziałają niebezpieczeństwu deflacji.
 • Już wkrótce nie będzie obniżek cen dla Harpera z RBA – Członek zarządu RBA, Ian Harper, powiedział wcześnie rano WSJ, że pośpiech w celu dalszego obniżenia wskaźników może grozić nadmierną stymulacją gospodarki. Opóźnienia w polityce pieniężnej zawsze były długie i zmienne. W tym środowisku nie chcesz przesadzać (przy większej obniżce stóp). Nie chcesz przebywać w miejscu, w którym jesteś nadmiernie pobudzony. Wiele z tego, co widzimy, ma podłoże globalne. Minuty pokazały, że RBA jest gotowy do ponownego cięcia, jeśli to konieczne. Pytanie brzmi, czy to konieczne? Przypuszczam, że tak nie jest teraz.
 • Koniec z przedłużeniami Brexitu dla Wielkiej Brytanii – rzecznik premiera Wielkiej Brytanii James Slack i potwierdził, że nie będzie już przedłużeń Brexitu. Slack powiedział, że manifest wyborczy jednoznacznie wykluczał jakiekolwiek przedłużenie okresu przejściowego. Rząd chce jak najszybciej rozpocząć negocjacje w sprawie przyszłych stosunków handlowych. Planujemy, aby nowe stosunki z UE były gotowe do rozpoczęcia do stycznia 2021 r. W każdych okolicznościach opuszczamy unię celną UE i jednolity rynek.
 • Fitch nie jest tak pewny umowy handlowej – Agencja ratingowa Fitch stwierdziła, że ​​napięcia w handlu między USA i Chinami złagodniały, ale nie zostały jeszcze rozwiązane. poniżej znajdują się niektóre z ich głównych komentarzy:
 • Napięcia handlowe między USA i Chinami pozostają wysokie
 • Ponowna eskalacja pozostaje znaczącym ryzykiem
 • Oczekuje, że chińska gospodarka wzrośnie o blisko 6% w 2020 r
 • Wzrost gospodarczy Chin będzie wspierał globalne perspektywy gospodarcze
 • Pomoże to ustabilizować globalny wzrost w przyszłym roku
 • Mówi, że trend w popycie krajowym w Chinach może jeszcze bardziej skomplikować wysiłki mające na celu zwiększenie importu z USA

Sesja w USA

 • EBC wciąż błaga rządy UE o zwiększenie wydatków fiskalnych – Członek Europejskiego Banku Centralnego Kazimir powiedział jakiś czas temu, że potrzebna jest lepsza koordynacja polityki fiskalnej i monetarnej. Kazimir dodał również, że martwi się, że jeśli blok nie użyje właściwie wszystkich tych narzędzi, w najbliższym czasie nie zobaczy żadnej znaczącej poprawy strukturalnej..
 • FED’s Kaplan Feeling Optimistic on Employment – Prezydent Dallas FED przemawiał wcześniej w Nowym Jorku, mówiąc, że jesteśmy w pełnym lub przeszłym okresie pełnego zatrudnienia, nie zostało zbyt wiele luzu. Oczekuje, że w przyszłym roku gospodarka wzrośnie o około 2%, a presja inflacyjna pozostanie ograniczona. Władza przeniosła się ze sprzedawców towarów na kupujących, utrudniając przedsiębiorstwom przeniesienie wyższych kosztów. Możemy mieć mniejszą siłę roboczą niż w przeszłości bez presji cenowej. Zakłócenia technologiczne ograniczają możliwości ustalania cen w biznesie
 • Stany Zjednoczone skupią się teraz na umowie handlowej z Wielką Brytanią – Lighthizer powiedział wcześniej w Fox Business, że umowa handlowa między USA a Wielką Brytanią jest priorytetem. Oczekuje, że sprzedaż produktów rolnych w USA do Chin podwoi się. Pierwsza faza porozumienia z Chinami jest całkowicie wykonalna. Nie można obniżyć globalnego deficytu bez zmniejszenia deficytu handlowego z Europą. Mamy podstawowy problem w handlu z Europą, musimy znaleźć sposoby na sprzedaż większej ilości towarów do UE.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy NZD / USD Jeszcze raz

 • Trend utrzymuje się przez około 2 miesiące
 • Wyciąganie dolnej części jest zakończone
 • 50 SMA zapewnia wsparcie

50 SMA zapewnia dziś wsparcie

Kurs NZD / USD był zwyżkowy od ponad dwóch miesięcy. Nastroje na rynkach finansowych poprawiły się we wrześniu, po tym jak Stany Zjednoczone i Chiny zmniejszyły swój ton po upalnym lecie. W październiku nastroje uległy dalszej poprawie po komentarzach dotyczących transakcji w fazie pierwszej. Średnie kroczące wykonują świetną robotę, wspierając tę ​​parę podczas wycofywania, przesuwając w ten sposób trend wyżej w dłuższych ramach czasowych, takich jak wykresy dzienne i H4. Chociaż pomogli również kupującym na wykresie H1, jak widać na powyższym wykresie.

Widzieliśmy odwrócenie kursu NZD / USD na poziomie 50 SMA (żółty), 100 SMA (zielony) i wcześniej w tym tygodniu na poziomie 200 SMA (fioletowy). Pod koniec ubiegłego tygodnia sytuacja dla ryzykownych aktywów uległa dalszej poprawie po podpisaniu przez Donalda Trumpa pierwszej umowy, a kurs NZD wzrósł w górę. Ale słyszeliśmy kilka plotek na początku zeszłego tygodnia, które mówiły, że oznacza to, że tylko odraczają grudniowe cła. Więc sentyment nieco się pogorszył, a ta para cofnęła się niżej. Ale zdecydowaliśmy się kupić wycofanie, po tym, jak Trump i Chiny potwierdzili umowę. Dziś znowu widzieliśmy zniesienie niżej, ale SMA 50 utrzymywane jako wsparcie na wykresie H4, a kupujący przesuwają się dalej w górę, więc nadal pozostajemy długo na tej parze.

Na zakończenie

Nastrój pogorszył się wczoraj, ale nadal pozostawał lekko pozytywny po transakcji w fazie pierwszej i wyraźnym zwycięstwie torysów w zeszłym tygodniu. Jednak sytuacja na przyszły rok pozostaje nadal niepewna, jeśli chodzi o handel i politykę, więc optymizm ostatnich kilku dni osłabł, a inwestorzy pozostają niepewni, czy szukać bezpieczeństwa w bezpiecznych przystaniach, czy postawić na ryzykowne aktywa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector