Sygnały Forex Krótka sesja w USA, 6 grudnia – USD odwraca się po lepszych liczbach zatrudnienia, CAD spada na bardziej miękkich

Ryzykowne aktywa wzrosły nieznacznie wcześnie rano po tym, jak Chiny zapowiedziały, że przyjrzą się zwolnieniom z ceł na niektóre amerykańskie produkty rolne, chociaż wiąże się to z pośrednim zastrzeżeniem. To dodało do tego wczorajsze komentarze Donalda Trumpa, że ​​rozmowy z Chinami idą dobrze, a także raport Bloomberga, że ​​umowa w fazie pierwszej będzie oficjalna od 15 grudnia. Chiny obiecały, że znieść niektóre cła w USA, ale rynki obawiały się dzisiejszego raportu o zatrudnieniu w USA, więc handlowcy byli ostrożni, gdy zbliżaliśmy się do czasu publikacji.

Raport o zatrudnieniu w USA był znacznie lepszy niż oczekiwano, a zatrudnienie poza rolnictwem było znacznie wyższe niż oczekiwano w październiku, a także zrewidowano w górę poprzedni miesiąc. Stopa bezrobocia spadła, ale zarobki nieco odbiegły od oczekiwań. Jednak dane o zarobkach za październik zostały skorygowane w górę, co z nawiązką nadrobiło zaległości w listopadowych liczbach. ZŁOTO po tym raporcie dokonał dużego niedźwiedzi odwrócenia.

Z drugiej strony raport o zatrudnieniu z Kanady był znacznie gorszy niż oczekiwano, ze stopą bezrobocia podskakującą o 4 punkty wyżej do 5,9% i spadkiem zatrudnienia o aż 71 tys., Co było sprzeczne z oczekiwaniami wzrostu zatrudnienia. Gdyby wskaźnik aktywności zawodowej pozostał taki sam, bezrobocie wzrosłoby do 6,0%. Z drugiej strony OPEC + zdecydował się na dalsze ograniczenie produkcji ropy o 50 tys. Baryłek dziennie, ale ropa nie wydaje się być pod tym wrażeniem.

Sesja europejska

 • Chiny biorą odwet po ustawie z Xinjiangu – Senat USA przyjął w tym tygodniu ustawę o prawach człowieka wobec więźniów politycznych w Xinjiangu. Dzisiaj chińskie media państwowe donosiły, powołując się na ministerstwo spraw zagranicznych, mówiąc, że Chiny twierdzą, że podejmują środki zaradcze przeciwko sankcjom USA wobec chińskich urzędników. Chiny powiadomiły ambasadę USA o środkach zaradczych, ale wzywają Stany Zjednoczone do zniesienia sankcji nałożonych na chińskich urzędników.
 • Niemiecka produkcja przemysłowa  – Niemiecka produkcja przemysłowa przez długi czas była niestabilna, ale bardziej skłaniała się ku negatywnym skutkom. W ciągu ostatnich czterech miesięcy produkcja przemysłowa spadła trzykrotnie. Oczekiwano, że w październiku zmieni się on na dodatni i wzrośnie o 0,1%, po spadku o 0,6% we wrześniu. Jednak pozostała ujemna, odnotowując duży spadek o 1,7% w październiku.
 • Komentarz Brexitu – Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział dziś wcześnie, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wprowadza w błąd wyborców w sprawie Brexitu. Corbyn twierdzi, że ma „zimne, twarde dowody”, które pokazują wpływ porozumienia w sprawie Brexitu na duże części kraju oraz „w szczególności kwestię Irlandii Północnej”, powołując się na poufny raport rządowy. Później brytyjski premier Johnson odpowiedział, że dokument Corbyna to „kompletny nonsens”. Nie będzie czeków między Irlandią Północną a Wielką Brytanią. Nie widziałem dokumentu przedstawionego przez Partię Pracy, ale jest to „kompletny nonsens”. Tymczasem sondaż Ipsos w wyborach w Wielkiej Brytanii wykazał, że konserwatyści byli na poziomie 44% (bez zmian), a Partia Pracy 32% (+4).
 • OPEC + jeszcze bardziej ograniczy produkcję – Kraje OPEC + spotykają się w Wiedniu, aby omówić wydobycie i ceny ropy. W ciągu ostatnich kilku tygodni słyszeliśmy komentarze sugerujące, że kartel będzie dalej ograniczał produkcję ropy naftowej, szczególnie z Arabii Saudyjskiej, ale słyszeliśmy także przeciwne komentarze ze strony innych krajów OPEC +, w szczególności Rosji. Wcześniej tego dnia saudyjski minister ropy, książę Salman Bin Abdulaziz, skomentował poniżej:
 • Rynek będzie musiał nam zaufać
 • OPEC stara się pokazać analitykom, że wykonujemy swoją pracę
 • Gospodarka światowa będzie nadal dobrze zaopatrzona
 • Ale dalsze zaangażowanie pozwoli nam wszystkim odnieść korzyści
 • OPEC + ma na celu udowodnienie, że będzie przestrzegać umów

Później usłyszeliśmy plotki, że ministrowie OPEC + zgodzili się na porozumienie o dalszym ograniczeniu produkcji o 50 tys. Baryłek dziennie.

Sesja w USA

 • Kanadyjski raport o zatrudnieniu – Raport o zatrudnieniu z Kanady został opublikowany również dzisiaj. Stopa bezrobocia miała pozostać na niezmienionym poziomie 5,5%, ale wzrosła do 5,9%. Zmiana zatrudnienia netto w listopadzie wyniosła -71,2 tys. Wobec szacowanych + 10 tys., Co oznacza, że ​​liczba miejsc pracy spadła. Zmiana zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin -32,8 tys. W porównaniu z szacunkami 15 tys. Zmiana zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin -38,4 tys. W porównaniu z szacowanymi + 10 tys. Stawka godzinowa spadła do 4,4% wobec szacowanych 4,5%. Wskaźnik aktywności zawodowej również spadł do 65,6%, wobec szacowanych 65,7%, co oznacza, że ​​gdyby pozostał na niezmienionym poziomie, bezrobocie wzrosłoby do 6%.

 • Raport o zatrudnieniu w USA – Opublikowano raport o zatrudnieniu z USA. Bezrobocie spadło do 5,5%, podczas gdy oczekiwano, że pozostało na poziomie 5,6%. Zmiany w zatrudnieniu poza rolnictwem (nowe miejsca pracy) były wyższe i wyniosły 266 tys., Przewyższając szacunki 180 tys. Zmiana płac prywatnych również była wyższa i wyniosła 254 tys. W porównaniu z szacowanymi 178 tys. Zatrudnienie w przemyśle wyniosło 54 tys. W porównaniu z szacunkami 40 tys. Wskaźnik aktywności zawodowej również spadł do 63,2% z 63,3% w zeszłym miesiącu, co wydaje się być przyczyną spadku stopy bezrobocia.
 • Raport o zarobkach w USA – Średnie dzienne zarobki za listopad nie spełniły oczekiwań i wyniosły 0,2% m / m wobec szacowanych 0,3%, ale październik został zrewidowany w górę do 0,4% z 0,2% poprzednio. Średnie godzinowe zarobki r / r wzrosły do ​​3,1% wobec szacowanych 3,0%.
 • Nastroje konsumentów w JM USA – Niedawno opublikowano raport o nastrojach konsumentów w UoM w USA. Oczekiwano nieznacznej poprawy do 97,0 pkt z 96,8 pkt w listopadzie, które zostało zrewidowane wyżej w drugiej rewizji z 95,7 pkt. Ale wypadł znacznie lepiej, skacząc do 99,2 punktu. Zapasy hurtowe wyniosły + 0,1% wobec szacunków 0,2%. Sprzedaż hurtowa odnotowała spadek o 0,7% w porównaniu z -0,1% w poprzednim miesiącu, który został skorygowany w dół z 0,0%. Obecne warunki wzrosły do ​​115,2 punktu w porównaniu z szacowanymi 112,8. W porównaniu z 111,6 w zeszłym miesiącu. Oczekiwania również wzrosły do ​​88,9 punktu wobec 87,5 szacowanych, w porównaniu z 87,3 w zeszłym miesiącu. Roczne oczekiwania inflacyjne spadają do 2,4% z 2,5%, 5-10-letnie oczekiwania inflacyjne spadają do 2,3% z 2,5%.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy NZD / USD Jeszcze raz

 • Trend utrzymuje się przez ponad 2 miesiące
 • Wyciąganie dolnej części jest zakończone
 • 50 SMA ponownie zapewnia wsparcie

50 SMA ponownie przeraża dziś sprzedawców

NZD / USD dokonał zwyżkowego odwrócenia na początku października, co wyglądało jak kolejna korekta w górę, zanim sprzedający zepchnęli dalej w dół. Ale sprzedawcy nie wrócili i od tamtej pory ich nie widzieliśmy. Widzieliśmy kilka spadków, ale kupujący wrócili i zachowali kontrolę.

Nastroje poprawiły się w przypadku aktywów ryzykownych, gdy zbliżamy się do ostatniego etapu pierwszej fazy umowy między USA i Chinami. Były wydarzenia i komentarze, które zmieniły tę umowę w tę iz powrotem, takie jak wczorajszy komentarz Donalda Trumpa, że ​​może odłożyć umowę do zakończenia wyborów w Chinach, odpowiadając na to, że Chiny atakują elektorat Trumpa z odwetowymi celami..

Ale dzisiaj dowiedzieliśmy się od Bloomberga, że ​​umowa może zostać podpisana 15 grudnia, pomimo gorącej retoryki, która uspokajała nerwy. Donald Trump pomógł też sentymentowi, mówiąc przed chwilą, że rozmowy z Chinami idą bardzo dobrze.

NZD / USD cofnął się w dół podczas azjatyckiej sesji, ale 50 SMA (żółty) zapewnił solidne wsparcie na wykresie za I półrocze. Cena odbiła się od tej średniej ruchomej, ponieważ nastroje poprawiły się po komentarzach Trumpa na szczycie NATO. Tak więc ta para jest teraz dość zwyżkowa i będziemy starać się otworzyć sygnał kupna przy kolejnym obniżeniu spadku, do 50 SMA.

Na zakończenie

Nastrój był dość negatywny w ciągu ostatnich dwóch dni, ale poprawił się w ciągu ostatnich kilku sesji po pozytywnych komentarzach na temat handlu ze strony Trumpa i Chin, pomimo problemów geopolitycznych. Chociaż pozytywne dane z USA poprawiły nastroje po południu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector