Sygnały Forex Krótka sesja w USA, 6 września – Raport o zatrudnieniu w USA jest pozytywny, ale USD staje się jeszcze bardziej niedźwiedzi

Podczas europejskiej sesji rynki były dziś dość spokojne, chociaż można było odnieść wrażenie, że bezpieczne przystanie są nadal pod presją, tak jak przez większość tygodnia. Nastroje poprawiły się w tym tygodniu po łagodniejszych tonach z Chin i USA, w wyniku czego złoto i jen stały się niedźwiedzi, podczas gdy aktywa ryzykowne, takie jak towary dolarowe, stały się dość zwyżkowe. Słyszeliśmy dziś kilka komentarzy od Kudlowa, mówiącego, że USA i Chiny podejmą negocjacje handlowe w październiku, co jeszcze bardziej poprawiło nastroje, wysyłając ryzykowne aktywa na kolejny wzrostowy wzrost.

Jednak głównymi dzisiejszymi wydarzeniami były publikacje raportów o zatrudnieniu w USA i Kanadzie. Stopa bezrobocia pozostał bez zmian w Canda na poziomie 5,7% ale liczba nowych miejsc pracy podskoczyła znacznie wyżej niż oczekiwano, co spowodowało zwyżkę CAD. W Stanach Zjednoczonych stopa bezrobocia pozostała bez zmian także 3,7%, podczas gdy wskaźnik uczestnictwa wzrósł o 2 punkty. To dobrze, ponieważ bezrobocie straciłoby 2 punkty, gdyby wskaźnik aktywności zawodowej pozostał na niezmienionym poziomie. Zyski również przekroczyły oczekiwania, ale handlowcy byli bardziej skoncentrowani na nowych miejscach pracy, które nie spełniły oczekiwań. odnotowali wzrost o 130 tys. w zeszłym miesiącu, ale to nie zadowoliło inwestorów z USD, a delikatny wzrost prywatnych wynagrodzeń wystarczył, aby dolar stał się jeszcze bardziej niedźwiedzi.

Sesja europejska

 • Niemiecka produkcja przemysłowa – Wczoraj byliśmy świadkami dużego spadku zamówień w Niemczech w sierpniu, które wyniosły -2,7%. Dziś oczekiwano, że produkcja przemysłowa wzrośnie o 0,4%, ale okazała się ujemna i spadła o 0,6%. To trzeci spadek w ciągu ostatnich czterech miesięcy, więc sytuacja w Niemczech zamiast się poprawiać, pogarsza się.
 • Sprzedaż detaliczna we Włoszech – Raport sprzedaży detalicznej opublikowany w zeszłym miesiącu pokazał niezły wzrost o 1,9% w czerwcu, co było imponujące po trzech negatywnych miesiącach. Dzisiejszy raport miał wykazać 0,4% wzrost sprzedaży w lipcu, ale zamiast tego był ujemny, pokazując 0,5% spadek w tym miesiącu.
 • Ostateczny PKB strefy euro – Początkowy odczyt PKB za II kwartał wyniósł 0,2% i oczekiwano, że pozostanie bez zmian w ostatnim odczycie dzisiaj. Pozostał na niezmienionym poziomie 0,2% kw / kw, ale PKB r / r zrewidowano w górę z 1,1% do 1,2%. Ostateczny odczyt zmian zatrudnienia również pozostał na niezmienionym poziomie 0,2% za II kwartał.
 • Boris Johnson jest przekonany, że uda mu się osiągnąć porozumienie – Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział dziś wcześniej, że jedzie do Brukseli po umowę. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii chcą, żebyśmy wsiedli i wyjechali 31 października. Jest przekonany, że dojdzie do porozumienia w sprawie Brexitu na październikowym szczycie Rady UE. Partia Pracy musi mieć odwagę, aby przeprowadzić wybory, a on nie jest skłonny do rozważania rezygnacji.

Sesja w USA

 • Raport o zatrudnieniu w USA– Stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie 3,7% zgodnie z oczekiwaniami, chociaż wskaźnik aktywności zawodowej wzrósł do 63,2% z 63,0% poprzednio, co jest pozytywnym sygnałem. Stopa bezrobocia spadłaby o 2 punkty, gdyby wskaźnik aktywności zawodowej nie wzrósł. Ale zatrudnienie poza rolnictwem w sierpniu spadło poniżej oczekiwań i wyniosło 130 tys. Wobec oczekiwanych 160 tys.
 • Raport o zarobkach w USA – W sierpniu oczekiwano wzrostu zysków o 0,3%. Zarobki okazały się jednak lepsze niż oczekiwano, wzrastając w ubiegłym miesiącu o 0,4% wobec oczekiwanych 0,3%. Lepsze były również średnie godzinowe zarobki r / r, które wzrosły o 3,2% w ujęciu rocznym, wobec oczekiwanych 3,0%. Poprzednie średnie godzinowe zarobki r / r zostały zrewidowane w górę do 3,3% z 3,2% poprzednio.
 • Raport o zarobkach Kanady – Stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie 5,7%, zgodnie z oczekiwaniami w Kanadzie. Zmiana zatrudnienia okazała się znacznie lepsza niż oczekiwano, pokazując wzrost o 81,1 tys. W sierpniu wobec oczekiwanych 18,9 tys. Ten skok liczby nowych miejsc pracy następuje po dwóch negatywnych miesiącach, co zaskoczyło rynek. Stawka godzinowa wyniosła 3,8% w porównaniu z szacowanymi 4,5%. Miesiąc poprzedni wyniósł 4,5%.
 • Handel w zasięgu wzroku

Niedźwiedzi USD / JPY

 • Główny trend jest nadal zwyżkowy na wykresie za I półrocze
 • Wyciąganie dolnej części jest zakończone
 • 50 SMA zapewnia wsparcie

Spadek zatrzymał się na poziomie 50 SMA

Kurs USD / JPY od dłuższego czasu jest niedźwiedzi w dłuższych ramach czasowych. Ale w tym tygodniu ta para zyskała na wartości, ponieważ nastroje się poprawiły. Dolar był słaby, ale jen jeszcze słabszy. Chociaż widzieliśmy dziś powrót niżej po raporcie o zatrudnieniu w USA, ale spadek ten zatrzymał się tuż przy 50 SMA (żółty). Teraz ta para jest prawie wyprzedana, a cena zaczyna odbijać się od 50 SMA, więc jesteśmy optymistyczni na tej parze. Jakiś czas temu byliśmy długo na USD / JPY.

Na zakończenie

W związku z tym, po publikacji raportu o zatrudnieniu w USA, który był wyraźnie pozytywny, dolar ponownie stał się bessy, zwłaszcza wyniki finansowe. Skoncentrowano się jednak na listach płac, które okazały się nieco słabsze niż oczekiwano, zwłaszcza na prywatnych, co oznacza, że ​​dolar zamyka słabość na bessie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector