Sygnały Forex Podsumowanie sesji w USA, 5 grudnia – Rynki pozostają pełne nadziei, ale są ostrożne

Nastroje na rynkach finansowych stały się negatywne na początku tego tygodnia po wypowiedziach Donalda Trumpa, że ​​może on przesunąć pierwszą fazę porozumienia z Chinami na przyszłoroczne wybory prezydenckie w Chinach. Pewną rolę w tym odegrał również rozczarowujący raport o amerykańskim ISM z poniedziałku, który pokazał, że sektor ten zamiast się poprawiać, bardziej się kurczy. Ale wczoraj słyszeliśmy, jak Donald Trump mówił, że rozmowy handlowe z Chinami idą całkiem nieźle, podczas gdy Bloomberg opublikował raport, w którym powiedział, że umowa w fazie pierwszej może być oficjalna 15 grudnia..

To poprawiło nastroje, choć rynki z tym nie uciekają. Zamiast tego są ostrożni, ale z lekkim naciskiem na ryzyko. Chińskie ministerstwo handlu powiedziało dzisiaj, że jesteśmy w bliskim kontakcie z USA w zakresie handlu. To sprawiło, że sentyment był nieco pozytywny, ale mimo to ostrożny, ponieważ byliśmy już na ostatnim etapie umowy handlowej i Brexitu, ale nie przekroczyliśmy jeszcze bariery. OPEC rozpoczął swoje spotkania w Wiedniu, ale jak dotąd nie ma jasnej sugestii, jaką decyzję mogą podjąć, choć są pogłoski o potencjalnie głębszych cięciach produkcji. To utrzymało wzrost WTI Oil, chociaż nie sądzę, aby OPEC ponownie ograniczył produkcję, po prostu grają w swoje karty, aby podnieść ceny ropy.

Sesja europejska

 • Niemieckie zamówienia fabryczne – Zamówienia w fabrykach w Niemczech są niestabilne od ponad roku, choć odnotowały niezły wzrost o 1,3% od września ubiegłego miesiąca, który został skorygowany do 1,5% w tym miesiącu. Jednak dzisiejszy raport, który dotyczył października, ponownie okazał się negatywny, wykazując spadek o 0,4%, nie spełniając oczekiwań na poziomie 0,3%.
 • Sprzedaż detaliczna w strefie euro – Dane o sprzedaży detalicznej w Europie zostały opublikowane dziś rano, a wolumen handlu detalicznego wyrównany sezonowo spadł o 0,6% w strefie euro. We wrześniu 2019 r. Wolumen handlu detalicznego zmniejszył się o 0,2% w strefie euro io 0,1% w UE28. Mimo to niedźwiedzie pozostają poza rynkiem. Wygląda na to, że inwestorzy czekają na jutrzejsze dane NFP, zanim postawią kolejne zakłady.
 • Zrewidowany PKB w strefie euro 

  Wzrost PKB w strefie euro i UE-28: PKB wyrównany sezonowo wzrósł o 0,2% w strefie euro (EA19) io 0,3% w UE-28 w trzecim kwartale 2019 r. We wrześniu 2019 r. Wolumen handlu detalicznego spadł o 0,2% w strefy euro io 0,1% w UE28. Mimo to niedźwiedzie pozostają poza rynkiem. Wygląda na to, że inwestorzy czekają na jutrzejsze dane NFP, zanim postawią kolejne zakłady.

  Kurs EUR / USD pokazał byczą fakeout na 4-godzinnym wykresie, kiedy przekroczył poziom oporu 1,1090. Jednak zyski były ograniczone, ponieważ para odwróciła się do poziomu oporu poniżej 1,1090 tuż przy następnej świecy. Na razie poziom ten wzmacnia opór i poniżej tego możemy spodziewać się lekkiego zniesienia kursu EUR / USD do 1,1060 i 1,1038. I odwrotnie, bycze przełamanie może doprowadzić ceny EUR / USD w kierunku 1,1120.

 • Znaczny spadek niemieckich zamówień inżynieryjnych – Niemiecka organizacja inżynieryjna VDMA przedstawiła bardziej surowe informacje dla sektora produkcyjnego w tym kraju. VDMA poinformował o 11% spadku zamówień inżynieryjnych w październiku w porównaniu z poprzednim rokiem. W połowie tego roku zamówienia w fabrykach spadły o około 3% r / r, co w dalszym ciągu świadczy o pewnych rozszerzających się obawach niemieckiego sektora produkcyjnego w czwartym kwartale. VDMA zauważa, że ​​zamówienia krajowe spadły o 13%, podczas gdy zamówienia zagraniczne spadły o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jeśli chodzi o pogarszający się trend, wspominają, że wielu klientów wstrzymuje się z inwestycjami z powodu globalnych obaw gospodarczych; dodając, że:

  „Ostatnie oznaki nadziei na zakończenie spowolnienia gospodarczego w niemieckim przemyśle nie mają jeszcze wpływu na portfele zamówień firm zajmujących się inżynierią mechaniczną”.

Sesja w USA

 • Spotkanie OPEC w Arabii Saudyjskiej – Rozpoczęło się posiedzenie OPEC, a minister ropy Arabii Saudyjskiej, książę Abdulaziz bin Salman, powiedział, że dobrze się czuje ze spotkania OPEC +. Szeptano, że bardzo się naciska, aby przekonać innych członków OPEC do pomysłu głębszych cięć produkcji. To powiedziawszy, okaże się, czy Rosja – kluczowa przeszkoda w planach – zgodzi się na taką propozycję.

 • BOC’s Lane Speaking – Przemawia zastępca gubernatora Banku Kanady Timothy Lane i mówi:
 • globalna niepewność gospodarcza prawdopodobnie utrzyma się, nawet jeśli Stany Zjednoczone i Chiny zawrą porozumienie handlowe
 • Globalna niepewność prawdopodobnie będzie miała trwały wpływ: pozostają pytania, czy ceny rynkowe w pełni odzwierciedlają ryzyko
 • ton wydarzeń w ostatnich tygodniach daje bankom większe zaufanie do październikowych perspektyw wzrostu i inflacji
 • godne uwagi mocne strony gospodarcze i inflacja docelowa oznaczają, że Kanada jest odporna, ale nie jest na nią odporna
 • Szkodliwe skutki konfliktu handlowego są tylko częściowo kompensowane przez łatwiejszą politykę pieniężną
 • Ostatnie dane dobrze rokują dla sytuacji finansowej gospodarstw domowych i przyszłych wydatków, chociaż nastroje konsumentów słabną
 • duże zadłużenie gospodarstw domowych stwarza słabe punkty, które mogą wzmocnić każdy negatywny szok dla gospodarki; dalsze obniżanie stóp może pogorszyć podatności
 • Kanadyjskie dane o wzroście płac sugerują, że rynek pracy nadal się zacieśnia
 • wsparcie z wyższych wydatków rządów prowincji oczekiwanych dla Wayne’a w 2020 r., gdy konsolidacja w Ontario i Albercie ma miejsce w ostatnim czasie, potem BC i Quebec normalizują się
 • nie ma powodu, aby Bank Kanady podążał za Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o ruchy stóp
 • rozbieżność między polityką monetarną Banku Kanady i Fed nie jest tak ostra, jak czasami przed transakcją
 • z perspektywy czasu ruchy w Kanadzie i USA w kierunku zrównoważenia budżetów począwszy od 2010 r. były przedwczesne
 • Rozmowy w Chinach idą bardzo dobrze
 • zawieszenie broni w Syrii
 • omówi z Niemcami uchylanie się od sankcji wobec Iranu
 • Mówi, że Niemcy są trochę pod swoim wkładem w NATO i on i Merkel będą o tym rozmawiać
 • NATO jest silniejsze niż kiedykolwiek
 • Mówi, że Trudeau ma stanąć twarzą w twarz, gdy zostanie zapytany o wideo
 • Premier Kanady Trudeau to miły facet, ale prawdopodobnie zdenerwowany tym, że Trump wezwał go do wniesienia wkładu do NATO
 • każdy kraj, z którym rozmawialiśmy o Huawei, nie chce iść naprzód z firmą
 • Wskaźnik PMI ISM dla przemysłu w USA – Opublikowano nieprodukcyjny raport ISM w USA, który nie spełnił oczekiwań, spadając do 53,9 punktu wobec oczekiwanych 54,5. Zatrudnienie okazało się wyższe, choć wyniosło 55,5 punktu w porównaniu z 53,7 w zeszłym miesiącu, nowe zamówienia również wzrosły do ​​57,1 punktu z 55,6 w poprzednim miesiącu, podczas gdy produkcja odnotowała ogromny spadek do 51,6 punktu w porównaniu z 57,0 w październiku. Zamówienia eksportowe wzrosły do ​​52,0 punktów w porównaniu z 50,0 w zeszłym miesiącu, import spadł do 45,0 w porównaniu z 48,5 punktu w zeszłym miesiącu.
 • Handel w zasięgu wzroku

  Zwyżkowy NZD / USD

  • Trend utrzymuje się niedźwiedzie od ponad miesiąca
  • Wyciąganie dolnej części jest zakończone
  • 50 SMA zapewniło wsparcie
  • Fundamentals zwyżkowały

  5100 SMA zakończył dziś powrót w dół

  NZD / USD dokonał zwyżkowego odwrócenia na początku października, co wyglądało jak kolejna korekta w górę, zanim sprzedający zepchnęli dalej w dół. Ale sprzedawcy nie wrócili i od tamtej pory ich nie widzieliśmy. Widzieliśmy kilka spadków, ale kupujący wrócili i zachowali kontrolę.

  Nastroje poprawiły się w przypadku aktywów ryzykownych, gdy zbliżamy się do ostatniego etapu pierwszej fazy umowy między USA i Chinami. Były wydarzenia i komentarze, które zmieniły tę umowę w tę iz powrotem, takie jak wczorajszy komentarz Donalda Trumpa, że ​​może odłożyć umowę do zakończenia wyborów w Chinach, odpowiadając na to, że Chiny atakują elektorat Trumpa z odwetowymi celami..

  Ale dzisiaj dowiedzieliśmy się od Bloomberga, że ​​umowa może zostać podpisana 15 grudnia, pomimo gorącej retoryki, która uspokajała nerwy. Donald Trump pomógł też sentymentowi, mówiąc przed chwilą, że rozmowy z Chinami idą bardzo dobrze.

  NZD / USD cofnął się w dół podczas azjatyckiej sesji, ale 50 SMA (żółty) zapewnił solidne wsparcie na wykresie za I półrocze. Cena odbiła się od tej średniej ruchomej, ponieważ nastroje poprawiły się po komentarzach Trumpa na szczycie NATO. Tak więc ta para jest teraz dość zwyżkowa i będziemy starać się otworzyć sygnał kupna przy kolejnym obniżeniu spadku, do 50 SMA.

  Na zakończenie

  Nastroje były dość negatywne w ciągu ostatnich dwóch dni, kiedy rynki akcji cofały się w dół, a bezpieczne przystanie rosły w górę. Ale to się zmieniło w ciągu ostatnich kilku godzin, zwłaszcza po raporcie Bloomberga i komentarzach Donalda Trumpa. Zapomnij o danych ekonomicznych, obecnie słowa ranią bardziej niż dane.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me