Szukasz zmiennej pary walutowej do handlu w przyszłym tygodniu? Miej oko na USD / CAD

Witajcie handlowcy! Rynki się poruszają i miejmy nadzieję, że osiągnąłeś pewne zyski. Jednak instrumentem, który niewiele się zmienia, jest USD / CAD. Ta para umacnia się już od kilku tygodni i utworzyła rodzaj formacji trójkąta / klina.

Dlaczego więc mielibyśmy zawracać sobie głowę oglądaniem takiego nieaktywnego para walutowa? Cóż, ponieważ wiemy, że te fazy konsolidacji nigdy nie trwają wiecznie. Kiedy para spędziła dużo czasu na konsolidacji lub na dystansie, często prowadzi to do ostateczności wybicie co może być bardzo potężne. To prawie tak, jakby para gromadziła energię, z którą wybucha gwałtownie, niszcząc stare zasięg parametry. Spójrzmy na kilka wykresów:

 

USD / CAD – uśpiony wulkan

Szukanie zmiennej waluty 1Wykres dzienny USD / CAD

Wygląda na to, że ta para zbliża się do punktu, w którym może nastąpić duży ruch. W nadchodzącym tygodniu ta para spotka się z naprawdę ważnymi wiadomościami ekonomicznymi z Kanady. Pierwszym wydarzeniem jest Rdzeń Sprzedaż detaliczna numer w środę o 13:30 GMT. Oczekuje się, że ta liczba wyniesie 0,8%. Jeśli rzeczywisty odczyt wyniesie 0,8% lub więcej, dolar kanadyjski mógłby na tym skorzystać. Numer sprzedaży detalicznej zostanie wydany w tym samym czasie, co numer podstawowej sprzedaży detalicznej.

Kolejne ważne dane z regionu to piątek o godzinie 13:30 – Core CPI i CPI (numery indeksu cen konsumpcyjnych). Wyższe niż oczekiwano dane o CPI są pozytywne dla dolara kanadyjskiego. Jeśli w przyszłym tygodniu handlujesz dolarem kanadyjskim, musisz być świadomy tych wydarzeń.

Inną rzeczą, o której musimy pamiętać, patrząc na pary w dolarach kanadyjskich, jest oczywiście cena ropy. Jak być może wiesz, dolar kanadyjski i cena ropy są silnie skorelowane, ponieważ produkcja ropy odgrywa ważną rolę w kanadyjskiej gospodarce. Proces wydobycia ropy w Kanadzie jest droższy niż w wielu innych częściach świata, więc cena ropy odgrywa naprawdę znaczącą rolę w kondycji kanadyjskiej gospodarki i oczywiście w sile dolara kanadyjskiego. Spójrzmy na wykres cen ropy:

 

Ropa WTI – również w ruchu bocznym

Szukanie zmiennej waluty 2Wykres dzienny ropy WTI

Jak widać na tym wykresie, cena ropy od kilku tygodni wahała się w trendzie bocznym. Nie wygląda na to, żeby wkrótce doszło tutaj do ucieczki, ale nigdy nie wiadomo. Jeśli podaż ropy ponownie wzrośnie, cena ropy może wkrótce mieć trudności z przebiciem się do nowych maksimów. Podczas gdy OPEC (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową) stara się ograniczyć wydobycie ropy po ich zakończeniu, Amerykanie i wielu innych producentów ropy robią wszystko, co w ich mocy, aby zwiększyć produkcję ropy. Nie oczekuje się, aby nadwyżka podaży ropy w najbliższym czasie zmniejszyła się, stąd prognozy dotyczące ceny ropy pozostają boczne, a nawet niedźwiedzi. Może to wywrzeć presję na dolara kanadyjskiego. I odwrotnie, jeśli cena ropy zdoła podbić wyższy poziom, może to wesprzeć dolara kanadyjskiego. Zwróć uwagę na cenę ropy, jeśli handlujesz dolarem kanadyjskim!

Jeśli chodzi o USD / CAD, musimy również obserwować dane gospodarcze z USA. Mamy numery sprzedaży istniejących domów w środę o godzinie 15:00 GMT i numery sprzedaży nowych domów w piątek o godzinie 15:00 czasu GMT. Oczekuje się jednak, że najważniejszym wydarzeniem będzie wydanie FOMC protokół ze spotkania w środę o godzinie 19:00 GMT.

Spójrzmy na kilka innych instrumentów, dobrze?

 

EUR / USD – nadal ujemny

Szukanie zmiennej waluty 3Wykres dzienny EUR / USD

Kurs EUR / USD zamknął się poniżej swojego 20-dniowego wykładnika średnia ruchoma w piątek. W tej chwili byki nie wydają się zbyt chętne do obrony swojego terytorium. Jeśli ta para będzie nadal handlować poniżej 20-EMA, prawdopodobnie za kilka tygodni moglibyśmy zobaczyć powtórny test rocznych minimów. Moje nastawienie pozostaje na razie niedźwiedzi, ale nie możemy wykluczyć pewnych bocznych ruchów cen w najbliższej perspektywie.


 

AUD / USD – wyczerpanie

Szukanie zmiennej waluty 4Wykres dzienny AUD / USD

AUD / USD nadal jest notowany w bardzo dużym zakresie. Wygląda jednak na to, że ta para naprawdę walczy o osiągnięcie szczytu zasięgu. Przybliżmy trochę, aby lepiej poznać wyniki pary w ciągu ostatnich kilku dni:

Szukanie zmiennej waluty 5Wykres dzienny AUD / USD

Chociaż para nadal notowana jest powyżej swojej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej, wykazuje pewne oznaki wyczerpania. Widać, że bykom ciężko jest podnieść cenę, a górny zasięg prawdopodobnie wytrzyma jako opór.

Na pierwszym wykresie AUD / USD mogłeś zauważyć, że odległość ostatniej fali jest naprawdę duża – około 570 pestki. Z cyklicznego punktu widzenia prawdopodobne jest tutaj odwrócenie, zwłaszcza że cena jest blisko szczytu zakresu i już reaguje negatywnie na tę strefę odporność.

We wtorek mamy RBA (Bank Rezerw Australii) protokoły ze spotkań o 00:30 GMT. Może to spowodować znaczne zmienność, więc uważaj na to ryzyko zdarzenia. Później o godzinie 21:30 GMT wygłosi przemówienie gubernatora RBA Philipa Lowe’a, które może również przesunąć Australijczyk.

I ostatnia sprawa, jeśli planujesz handlować w poniedziałek, pamiętaj, że w USA i Kanadzie jest to dzień wolny od pracy. Święta w USA mają sposób na ograniczenie zmienności rynkowej, więc miej to na uwadze. Z drugiej strony nieoczekiwane szoki na rynku mogą być bardziej dramatyczne, gdy płynność jest niewielka, więc nie myśl, że takie święta niosą ze sobą mniejsze ryzyko niż inne normalne dni handlowe.

Życzymy pomyślnego tygodnia chłopaki!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector