Szwedzki poseł dołącza do giełdy bitcoinów BTCX

Domena polityczna i kwestia waluty cyfrowej zawsze miały burzliwe relacje. Przez większość czasu politycy podążali za linią przedstawioną w mediach głównego nurtu. Z tego powodu problematyczna reputacja, jaką bitcoin zebrał na początku swoich dni, utrzymywała się zbyt długo, ponieważ była to historia powtarzana nie tylko w mediach, ale także w dyskusjach politycznych w parlamentach i innych miejscach władzy..

2016 to rok, w którym wszystko zaczęło się zmieniać wraz z napływem Chińskie pieniądze szukali bezpiecznej przystani w burzliwych czasach, w których doszło do powtarzającej się dewaluacji juana. Od tego czasu kryptowaluta bardzo wzbogaciła szereg osób i firm, ale także skutecznie zrzuciła reputację środka wykorzystywanego do nielegalnego przedsięwzięcia.

W wir zmian niektóre zakątki domeny politycznej również zwróciły uwagę i zaczęły ponownie oceniać swoje stanowisko, najpierw w odniesieniu do koncepcji łańcucha bloków. Świetnym przykładem jest niedawno wybrany ponownie premier Malty. Obecnie powszechnie uznaje się, że ta sama technologia wkrótce drastycznie zmieni sposób przechowywania danych i uzyskiwania do nich dostępu przez wiele różnych stron, z których wszystkie pracują w ramach tego systemu. Przelewy pieniężne to tylko najbardziej oczywiste zastosowanie blockchain, ale nie jedyne.

To jest powód, dla którego jest cyfrowa waluta wykonane na zamówienie przez banki narodowe dziś nie jest już tylko mrzonką. Jednocześnie bitcoin w obecnym kształcie, co oznacza, że ​​jest w pełni niezależną, niekrajową walutą cyfrową, jest dla wielu przedstawicieli politycznych wciąż zbyt daleko posuniętym pomostem. Na szczęście dla społeczności bitcoin, Mathias Sundin, szwedzki poseł, zdecydowanie nie jest jednym z nich.

Early Adopter

Kariera Mathiasa Sundina przeszła bardzo długą drogę od jego początków w polityce. Tutaj zasłynął jako pierwszy szwedzki polityk, który zdecydował się przyjmować wyłącznie darowizny w bitcoinach. Gdy został wybrany w 2014 roku, zaczął pracować nad przeniesieniem banku narodowego swojego kraju na kurs, który uczynił go dzisiaj jednym z najbardziej postępowych pod względem współpracy ze startupami..

Niedawne wiadomości na jego temat pokazały, że został prezesem zarządu BTCX, największej giełdy bitcoinów w Szwecji. Mało tego, jest to również jedna z najstarszych giełd roboczych na całym kontynencie. Sundin, który jest przedsiębiorcą, który był jednym ze współzałożycieli Warp Institute, szwedzkiej organizacji zdeterminowanej do przyspieszania wszelkiego rodzaju innowacji technologicznych, planował zająć się swoją nową pozycją na giełdzie.

Według niego biznes jest bardzo interesujący i ekscytujący nawet dla tych, którzy nie są mocno zainwestowani w koncepcję bitcoina. Na początek plan giełdy polega na zebraniu pieniędzy na jej ekspansję. Ten sam proces przeniesie giełdę na nowe rynki w kilku krajach europejskich.

W wielu krajach bitcoin jest używany do zakupów online, ale także do wielu innych rzeczy, takich jak hazard BTC i dostęp do pożyczek wyłącznie cyfrowych. Jednak kontekst oświadczenia wydaje się mocno sugerować, że ekspansja BTCX nie zakończy się na tym, ale najprawdopodobniej będzie kontynuowana po osiągnięciu potrzebnych okoliczności.

BTCX

Firma, która została wymuszona obecnością Sundina, rozwija się obecnie w tempie obejmującym około 1200 nowych klientów miesięcznie. Obecnie jego wolumen transakcji wynosi około 2 milionów euro w aktywach waluty cyfrowej (obecnie tylko bitcoin) miesięcznie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zapewnia szwedzkiej publiczności wykłady lub usługi doradcze, co pozwoliło jej rozszerzyć działalność również w tym obszarze..

Chociaż te liczby nie są naprawdę oszałamiające, są czymś więcej niż solidnym fundamentem, na którym można budować. Wygląda na to, że dokładnie to planuje Sundin w nadchodzących miesiącach i latach.

Według niego przestrzeń, jaką powinna zajmować giełda, to nie tylko zakłócenie funkcjonowania istniejących banków. Zamiast tego chce, aby wymiana współpracowała z nimi w różnych sprawach, które leżą we wspólnym interesie. W ten sposób obie strony mogą narzucać sobie nawzajem i swoje szczególne metody prowadzenia działalności bez nadepnięcia na palce drugiej jednostki.

Oddanie ludziom

Sundin został „przekonwertowany” na bitcoina po tym, jak natknął się na artykuł na ten temat. Po przeczytaniu szybko zdał sobie sprawę, że publiczne postrzeganie bitcoina jako nielegalnej waluty do nielegalnych działań (było to wówczas powszechne) nie wytrzymuje analizy..


Zamiast tego zdał sobie sprawę, że potencjał sieci bitcoin polega na zwróceniu mocy zwykłym ludziom. Zbiegło się to również doskonale z jego indywidualnym powodem, dla którego zajął się polityką. Ale nie wierzy w całkowite obalenie starej struktury finansowej, ale w połączenie dwóch koncepcji.

Dlatego w jego wizji przyszłości banki i giełdy bitcoinów pracują ściślej, aby zapewnić lepsze usługi swoim użytkownikom, a jednocześnie prowadzą bardziej dochodowe przedsięwzięcia. Ta równowaga jest czymś, co wiele osób uważa za bardzo atrakcyjne i pocieszające, jeśli chodzi o ogólną stabilność, która będzie wspierać sieć bitcoin w nadchodzących miesiącach i latach.

Postawa szwedzka

Sundin to postać, która jest zarówno wyśmiewana w niektórych kręgach politycznych, jak i bardzo często słuchana w innych. Ale lata mijały i teraz Sundin nie jest postrzegany jako postać poboczna, ale ktoś, kto reprezentuje interesy głównego nurtu społeczeństwa.

Dziś jego rola w BTCX zapewnia firmie szereg korzyści, które mogą wynieść ją do wielkiej ligi na rynku europejskim. Tylko w tym roku firma planuje uruchomić nową platformę płatniczą, a następnie wypuścić nową giełdę w tryb stealth.

Jako model, to połączenie polityków i prywatnej przedsiębiorczości może nieco skulić się z powodu potencjalnych konfliktów interesów, które mogą się pojawić. Ale ponieważ omawiane firmy wykorzystują walutę cyfrową, niewątpliwie dołożą wszelkich starań, aby pokazać, że nie ma już miejsca na jakiekolwiek problematyczne transakcje..

Oczywiste jest również, że społeczność bitcoin na pewno ma wielkiego przyjaciela w postaci Mathiasa Sundina.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector