Tesla przewyższa wartość Bitcoina: która gra jest lepsza?

Producent pojazdów elektronicznych Tesla Motors jest oficjalnie bardziej wartościowy niż Bitcoin. W dniu 2 lipca 2020 r. Cena za jeden udział w spółce wyniosła 1 208,66 USD, co dało firmie łączną kapitalizację rynkową ponad 224,1 mld USD. To astronomiczna liczba dla firmy, która wciąż traci pieniądze na swoim bilansie, więc inwestorzy mają nadzieję, że przyszła obietnica Tesli zrewolucjonizuje jazdę, ponieważ wiemy, że firma będzie warta znacznie więcej niż jest obecnie.

Inwestorzy Bitcoin robią to samo z kryptowalutą. Zakładając, że cena jednego bitcoina wynosi 9000 USD, kapitalizacja rynkowa wynosi około 168 miliardów USD. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina, która osiągnęła rekordowy poziom prawie 20 000 USD, wynosi 334 miliardy USD. Ponieważ zarówno Bitcoin, jak i Tesla zamierzają zmienić świat poprzez rewolucyjne wdrożenia technologii, inwestorzy i jeden z nich prawdopodobnie przyjrzeli się drugiemu.

Akcje technologiczne i kryptowaluty były całkiem niezłym hazardem w ciągu ostatniej dekady. To naturalne, że gracze inwestujący w jedną lub drugą stronę (lub w obu) zadają sobie pytanie, która gra jest lepsza? Bitcoin lub Tesla?

Dlaczego Tesla jest teraz cenniejsza niż Bitcoin?

Najnowsze raporty kwartalne Tesli informują opinię publiczną, że firma sprzedała 90 635 samochodów w poprzednim kwartale. To właściwie nie jest wysoka liczba w porównaniu z większymi producentami samochodów, takimi jak Toyota, ale chodzi o to, że liczba sprzedanych samochodów znacznie przewyższyła oczekiwania analityków z Wall Street.

Ogólnie rzecz biorąc, pod kierownictwem Elona Muska inwestorzy byli optymistyczni na Tesli tak długo, jeśli nie dłużej, niż na Bitcoinie. Jedną z kluczowych zalet Tesli jest to, że samochody Tesla mają natychmiastową użyteczność, na którą konsumenci mogą teraz liczyć. To narzędzie to możliwość prowadzenia samochodu bez użycia benzyny, co pozwala zaoszczędzić pieniądze konsumenta. Świadczy to również o tym, że coraz więcej samochodów Tesli jest kupowanych z funkcjami automatyzacji, co oznacza, że ​​ludzie nie muszą już prowadzić..

Chociaż Bitcoin z pewnością ma użyteczność jako system płatności peer-to-peer, nadal nie jest na poziomie większości walut krajowych pod względem łatwości użycia lub przyjęcia przez społeczeństwo lub przez małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Co zajmie Bitcoin, aby wyprzedzić?

Zwiększenie adopcji i użyteczności z dnia na dzień z punktu widzenia konsumenta jest tym, czego potrzeba, aby Bitcoin prześcignął Teslę. Idealnie byłoby, gdyby całe narody zdecydowały się wycofać z rządu lub świat będzie musiał zobaczyć rządy i duże korporacje zaadoptować Bitcoin na większą skalę, aby wartość rynkowa na stałe wyprzedziła Teslę..

W rzeczywistości Bitcoin musi pokonać wiele przeszkód, aby osiągnąć ten poziom. Może nawet zająć całe pokolenie ludzi, aby zaakceptować Bitcoin jako prawidłową formę waluty, aby cyfrowe złoto było warte więcej niż firma taka jak Tesla Motors. Dwie rzeczy, które oddzielają silniki Tesli i Elona Muska w przypadku Bitcoin, to fakt, że Musk ma władzę nad przyszłością firmy, a opinia publiczna ufa jego pomysłom. Bitcoin opiera się na społeczności ludzi, którzy dzielą się i wdrażają pomysły, które skalują łańcuch bloków i sprawiają, że korzystanie z kryptowalut na dłuższą metę jest bardziej opłacalne.

Bitcoin czy Tesla? Który z graczy powinien teraz obstawiać??

Prawdę mówiąc, jest prawdopodobne, że ani Tesla, ani Bitcoin nie są dobrym hazardem w perspektywie krótkoterminowej. Rządy wydają coraz więcej pieniędzy na pakiety bodźców, aby zadbać o opinię publiczną, a pandemia koronawirusa wciąż szaleje w całych Stanach Zjednoczonych. Coś musi dać, a kiedy gospodarka w końcu przejdzie wielki kryzys, niewiele osób będzie wrzucać pieniądze do Bitcoinów lub kupować drogie Teslę. Dowodem na to jest pierwsza fala pandemii w marcu 2020 roku. Cena Bitcoina spadła do 3100 USD, gdy ludzie wpadli w panikę.

W dłuższej perspektywie Bitcoin może mieć większy potencjał, jeśli chodzi o eksplozję, ale jest prawdopodobne, że inwestorzy, którzy wygrają zakłady na Bitcoin zamiast Tesli, mają ponad 10-letni horyzont inwestycyjny. W ciągu następnej dekady Tesla jest prawdopodobnie bardziej stabilnym hazardem, który zapewni inwestorom zysk, ale Bitcoin może mieć wyższy plus. Tak czy inaczej, inwestowanie w technologię powinno zawsze być częścią dobrze wyważonego portfela. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Bitcoin, czy Teslę, naprawdę sprowadza się to do Twojej własnej analizy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector