Transakcje EUR / USD Hit Take Profit – Przygotuj się na kolejną sprzedaż!

Plik EUR / USD para zamknęła się na poziomie 1,20622, po osiągnięciu szczytu na poziomie 1,21130 i dołka na poziomie 1,20426. Pomimo lepszych niż oczekiwano danych makroekonomicznych z Europy, indeks EUR / USD para zanotowała w środę straty w związku z umocnieniem dolara amerykańskiego. Dolar amerykański był wysoki, mimo rosnącego optymizmu, że przyspieszony program szczepień w tym kraju doprowadzi do szybkiego i solidnego ożywienia gospodarczego. We wtorek prezydent USA Joe Biden ogłosił, że Stany Zjednoczone będą miały wystarczającą liczbę szczepionek na koronawirusa, aby uodpornić każdą osobę dorosłą w ​​kraju do końca maja, czyli dwa miesiące przed terminem.

Po tych wydarzeniach firma farmaceutyczna Merck zgodziła się pomóc swojemu rywalowi Johnsonowi & Johnson przyspieszy produkcję swojej jednorazowej szczepionki. Program szczepień jest obecnie jednym z kluczowych czynników przywracania gospodarki na nowo. Teksas, który jest drugim co do wielkości stanem w USA pod względem liczby ludności, ogłosił już, że zniesie ograniczenia dotyczące masek i całkowicie ponownie otworzy biznes w przyszłym tygodniu. Ponadto amerykański pakiet stymulacyjny został również zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów USA. To doda 1,9 biliona dolarów do pomocy na pomoc na koronawirusa, co wesprze wzrost gospodarczy na drodze do ożywienia. Wszystkie te pozytywne zmiany w USA wzmocniły dolara amerykańskiego, inwestując również w rentowności amerykańskich obligacji i obciążając EUR / USD para.

Na froncie danych, o godz. 12:45 czasu polskiego pojawiło się saldo budżetowe rządu francuskiego, pokazując deficyt na poziomie -21,9 mld za styczeń. O 13:15 został opublikowany hiszpański PMI dla usług, który pozostał na niezmienionym poziomie przy oczekiwaniach na poziomie 43,1. O godz. 13:45 włoski PMI dla usług wskazał wzrost do 48,8 wobec oczekiwanych 45,8, wspierając euro i ograniczając dalsze straty EUR / USD para. O godz. 13:50 opublikowano francuski wskaźnik PMI dla usług końcowych, który pokazał wzrost do 45,6 pkt. Wobec oczekiwanych 43,6 pkt., Wspierając euro i ograniczając spadkową dynamikę kursu. EUR / USD para. O 13:55 przyszedł niemiecki Final Services PMI, który pozostał zgodny z prognozą 45,7. O godz. 16:00, końcowe dane PMI dla usług dla całej strefy euro wyniosły 45,7, wobec oczekiwanych 44,7, wspierając euro i ograniczając dalsze straty w strefie euro. EUR / USD para. 15:00 został opublikowany wskaźnik PPI za styczeń, który pokazał wzrost do 1,4% wobec oczekiwanych 1,3%, co wsparło euro i ograniczyło spadek kursu EUR / USD ceny.

Ze strony amerykańskiej, o 18:15 GMT, opublikowano dane ADP o zmianie zatrudnienia poza rolnictwem za luty, pokazujące spadek do 117 tys., Wobec prognozy 203 tys., Która ważyła dolara amerykańskiego i ograniczała dalsze spadki EUR / USD para. O 19:45, końcowy indeks PMI dla usług za luty wzrósł do 59,8 wobec prognozowanych 58,9, co wsparło dolara i dodało do strat EUR / USD para. O godz. 20:00 indeks ISM Services PMI spadł do 55,3 wobec prognozowanych 58,7, ważąc dolara i ograniczając dalsze straty na parze EUR / USD. Tymczasem wspólna waluta euro znalazła się pod presją, ponieważ perspektywy europejskiej gospodarki pozostawały niepewne, ponieważ wiele krajów europejskich zwracało się do innych krajów spoza Europy, aby zwiększyć dostawy szczepionek. W poniedziałek kanclerz Austrii Sebastian Kurz powiedział, że zamierza pracować. z Izraelem i Danią w sprawie przyszłej produkcji szczepionek. Był ostro krytyczny wobec strategii Unii Europejskiej i regulatora bloku, Europejskiej Agencji Leków (EMA), ponieważ unijne zezwolenie Pfizer & Szczepionka BioNTech pod koniec grudnia pojawiła się kilka tygodni po tym, jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone ją zatwierdziły. Duński premier również poczynił podobne uwagi, mówiąc, że europejskie wysiłki w zakresie szczepionek nie mogą być dłużej samodzielne, co wyjaśnia, dlaczego Dania i Austria współpracują, aby uzyskać więcej dawek..

Inne kraje UE wezwały Rosję i Chiny do wypełnienia luk w dostawach szczepionek, a Słowacja wydała awaryjne zezwolenie na moskiewską szczepionkę Sputnik z powodu opóźnień w dostawach ze strony firm Pfizer i AstraZeneca. Państwa członkowskie UE straciły zaufanie do strategii szczepień Unii Europejskiej, która obciąża euro i ostatecznie przyczynia się do strat EUR / USD para.

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1,2021 1,2125

1,1954 1,2162

1,1917 1,2229

Punkt obrotu: 1,2058 EUR / USD jest notowany na poziomie 1,2055, po przekroczeniu obszaru wsparcia 1,2094, który teraz działa jako opór dla pary EUR / USD. W tej chwili EUR / USD może znaleźć wsparcie na 1,2042, a wybicie niedźwiedzi na tym poziomie mogłoby wpłynąć na większą sprzedaż EUR / USD, aż do poziomu 1,998. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector