Trudny początek nowego tygodnia z dużymi lukami rynkowymi na wielu parach walutowych. Dolar amerykański ponownie pokazuje oznaki życia, w jutrzejszych wyborach prezydenckich w USA

Dolar australijski zachowywał się dzisiaj bardzo dobrze i zdołał zyskać około 45 pipsów w stosunku do silnego dolara amerykańskiego. Dolar kanadyjski również nie ustępował i zyskał około 34 pipsów w stosunku do dolara.

 

Europejskie główne firmy nie miały jednak tyle szczęścia. Kurs EUR / USD spadł o około 80 pipsów i stracił około 100 pipsów w ciągu dnia. Wzrost funta brytyjskiego został zatrzymany, a GBP / USD stracił w ciągu dnia około 115 pipsów.

 

Nawet gdybyśmy wiedzieli, jaki będzie wynik jutrzejszych wyborów, ich wpływ na rynek walutowy nie jest łatwy do oszacowania. Być może może być wiele bocznych akcji cenowych podobnych do bicza, z pomijalnym trwałym efektem pod koniec dnia, kto wie.

Kiedy w powietrzu jest dużo niepewności, a inwestorzy i traderzy są zdenerwowani, często widzimy irracjonalne ruchy na rynkach finansowych. To sprawia, że ​​handel jest niezwykle ryzykowny, jeśli nie wiesz, co robisz i nie masz wystarczającej samokontroli. Początkujący inwestorzy często ścigają silne skoki cen i używają zbyt dużej dźwigni w zmiennych warunkach rynkowych. Być może słyszałeś to już wiele razy, ale z pewnością jest to prawda – musisz handlować ze świetnym planem handlowym, a następnie trzymać się go. Nie ulegaj pokusie podejmowania nieplanowanych, impulsywnych transakcji.

 

Spójrzmy na kilka technik dotyczących kilku głównych par walutowych:

 

EUR / USD

 

To najbardziej płynna para walutowa na świecie. Kurs EUR / USD zawiódł dziś na poziomie odwrócenia ważnej roli. Spójrz na ten wykres, który zamieściłem w czwartek (3 listopada):

 

Wykres dzienny EUR / USD (3 listopada)

 

Wspomniałem, że może być świetna okazja do sprzedaży pary na poziomie pokazanym na wykresie. Użyłem również wskaźnika RSI do zmierzenia poziomu wyczerpania pary. Oto ten sam wykres ze wskaźnikiem RSI:

 

Wykres dzienny EUR / USD (3 listopada)

 

To jest dobry przykład wykorzystania zbieżności różnych sygnałów do potwierdzenia dobrej transakcji. Spójrz, gdzie jesteśmy dzisiaj:

 

Wykres dzienny EUR / USD

 

Tutaj możesz zobaczyć, że wskaźnik RSI powrócił z wykupienia, a para handlowała dziś agresywnie niżej. Różnica między zamknięciem w piątek a zamknięciem dzisiejszym wynosi prawie 100 pipsów. To mogłaby być świetna krótka transakcja, gdybyś wykorzystał setup.

 

Jeśli w ciągu najbliższych dwóch dni wystąpią silne ruchy cen, mogą pojawić się wspaniałe okazje do zarobienia pieniędzy na tym tempie. Lubię handlować pullbackami do 20-EMA na 5-minutowym wykresie na parze walutowej, która porusza się impulsywnie w jednym kierunku. Możesz zapytać, dlaczego używam tak krótkich ram czasowych. Cóż, kiedy bardzo impulsywny, jednostronny ruch ma miejsce na określonej parze walutowej, traderzy, którzy normalnie dokonują transakcji typu pullback np. 20-EMA na 4-godzinnym wykresie otrzyma sygnały wejściowe dopiero długo po przeprowadzeniu większości akcji i stracą potencjalne setki pipsów. Oto przykład handlu zniesieniami do 20-EMA na 5-minutowym wykresie:

 

5-minutowy wykres EUR / USD

 

Przy stop loss na poziomie około 10 do 15 pipsów, możesz łatwo osiągnąć cel 20 do 30 pipsów – podwoić kwotę swojego stop loss. Pamiętaj, aby zaryzykować tylko bardzo małą część swojego konta przy każdej transakcji, tak jak robią to doświadczeni i profesjonalni traderzy.

 

Techniczny obraz kursu EUR / USD nie jest w tej chwili zbyt jasny. Możemy jednak wyciągnąć wniosek, że para handluje w dużym zakresie i może brakować solidnego kierunku w ciągu najbliższych kilku tygodni, a nawet miesięcy. Oczywiście nie możemy wykluczyć wzrostu zmienności w tej parze, zwłaszcza w związku z jutrzejszymi wyborami w USA. Po prostu nie widzę, aby para wybiła się z zakresu, w którym została złapana przez ostatnie + – 426 dni handlowych, w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch, chociaż jest to całkowicie możliwe.

 

GBP / USD

 

Ta para pięknie przebiła się powyżej 20-EMA w zeszłym tygodniu i być może ta średnia ruchoma zmieni się w nowe dynamiczne wsparcie dla pary. Szerszy obraz pary pokazuje, że nadal znajduje się w trendzie spadkowym, więc miej to na uwadze, decydując się na długie pozycje. Osobiście osiągnąłem dobre zyski na tej parze w zeszłym tygodniu, kupując impulsywny wzrost. Oto wykres dzienny, jeśli para:

 

Wykres dzienny GBP / USD

 

AUD / USD

 

Na koniec spójrzmy na AUD / USD:

 

Wykres dzienny AUD / USD

 

Dolar australijski zachowywał się dzisiaj bardzo dobrze i zyskiwał na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, który sam w sobie był dość silny. Chociaż nie handlowałem dzisiaj AUD / USD, mam krótkie pozycje na EUR / AUD, które świetnie się rozwijają.

 

Wygląda na to, że AUD / USD wyłamuje się z klina, w którym był zamknięty przez tak długi czas. Biorąc pod uwagę jego dobre wyniki w ciągu ostatnich kilku dni, ale zwłaszcza dzisiaj, nie zdziwiłbym się, gdyby ta para unosiła się wyżej w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

Na razie nie interesuje mnie przewidywanie kierunku rynku, ale jestem gotowy zareagować na cokolwiek się stanie. Reakcje rynku na wydarzenia takie jak te wybory to często przesadna reakcja, a irracjonalne zachowanie może prowadzić do wahań cenowych. Zachowaj ostrożność podczas handlu przez kilka następnych dni i nie używaj zbyt dużej dźwigni podczas handlu.

 

Życzę wszystkiego najlepszego i powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me