Trwa nieprzerwana sesja związana z ropą naftową – oczekiwane wybicie!

Podczas poniedziałkowej azjatyckiej sesji handlowej WTI Ceny ropy naftowej nie zdołały powstrzymać spadkowego nastawienia z zeszłego tygodnia, pozostając na niskim poziomie wokół poziomu 48,00 USD. Warto przypomnieć, że ceny ropy naftowej odnotowały pierwszą tygodniową stratę od października, ponieważ szczep B.1.1.7 COVID-19, wraz z odkryciem drugiego zmutowanego szczepu wirusa, wywołały obawy, że kolejne kraje mogą narzucić blokady. , co z kolei wywarło presję sprzedażową na ceny ropy naftowej.

Ropa naftowa zakończy ten rok kwaśnym tonem, ponieważ krótkoterminowe ryzyko popytu na więcej blokad i ograniczeń w podróżowaniu przyćmiewa optymizm dotyczący wiadomości stymulujących i szczepionek przeciwko COVID-19. Co więcej, ostatnie możliwości zwiększenia produkcji przez głównych producentów w 2021 r. Mogą również wywrzeć presję niedźwiedzia na ceny ropy naftowej. W przeciwieństwie do tego optymistyczne nastroje rynkowe pomogły ograniczyć głębsze straty na wyższych cenach ropy naftowej. Pozytywne nastroje rynkowe zostały wsparte przez informacje sugerujące, że prezydent USA Donald Trump podpisał się pod ostatnimi działaniami stymulacyjnymi. Tymczasem dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, spadając w ciągu dnia, co również wsparło ceny ropy, ograniczając głębsze straty, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Obecnie cena ropy naftowej wynosi 48,17 USD i konsoliduje się w przedziale 47,51-48,28 USD..

Szczep koronawirusa B.1.1.7 doprowadził do ponownych środków blokujących na całym świecie, co nieustannie zagraża ożywieniu popytu na ropę naftową. Odrodzenie się koronawirusa (COVID-19) w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych stale nabiera tempa, co skutkuje nałożeniem ostrzejszych ograniczeń w większości Wielkiej Brytanii w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się obu szczepów, podczas gdy Dragon Nation dodał swoją nazwę do listy krajów, które zawiesiły loty pasażerskie do Wielkiej Brytanii. Poza tym Stany Zjednoczone również przygotowują się na poswiąteczny wzrost zachorowań na COVID-19. Jak wynika z najnowszego raportu, liczba globalnych przypadków COVID-19 przekroczyła 80,7 mln na dzień 28 grudnia. Przyczyną spadających cen ropy naftowej mogą być również ostatnie nadzieje na wzrost produkcji przez głównych producentów w 2021 roku. Według najnowszego raportu wicepremier Rosji Aleksander Nowak ogłosił, że Rosja rozważa zwiększenie wydobycia ropy naftowej przez grupę głównych producentów, znanych jako OPEC +, o kolejne 500 tys. baryłek dziennie (BPD), począwszy od lutego, na szczycie w przyszłym miesiącu. czołowi światowi producenci ropy. Kartel ogłosił rekordową redukcję produkcji o 9,7 mln baryłek dziennie w kwietniu po tym, jak blokady wywołane koronawirusem spowodowały załamanie cen. Jednak te mieszane nagłówki odegrały również ważną rolę w osłabieniu cen ropy naftowej. Pomimo tych wszystkich obaw, nastroje rynkowe zdołały przedłużyć swoje pozytywne wyniki z dnia na dzień i pozostały wspierane przez optymizm dotyczący najnowszych środków stymulacyjnych i potencjalnych szczepionek / terapii dla wysoce zaraźliwy koronawirus. Warto wspomnieć, że prezydent USA Trump podpisał wcześniej w ciągu dnia pakiet pomocy i wydatków na wypadek pandemii o wartości 2,3 bln USD, co poprawiło nastroje inwestorów i udzieliło pewnego wsparcia wyższym cenom ropy naftowej, ograniczając tym samym dalsze straty. Jak wiemy, Trump uprzednio ostrzegał, że nie podpisze ustawy, dopóki kwota czeków stymulacyjnych nie zostanie podniesiona do 2000 dolarów z obecnych 600 dolarów. Kongres będzie głosował nad tą zwiększoną kwotą później w ciągu dnia. Jednak pozytywne wydarzenia związane z pakietem COVID-19 nadal sprzyjają nastrojowi rynkowemu polegającemu na ryzyku, pomagając ograniczyć wszelkie głębsze spadki cen ropy naftowej..

Tymczasem spadki cen ropy naftowej mogą być również związane z ostatnimi, gorszymi danymi z Chin, z których wynika, że ​​chiński import australijskiego koncentratu miedzi spadł o 34% do 26717 ton w listopadzie, co jest najniższym poziomem od stycznia 2017 r. dane udostępnione przez Generalną Administrację Celną. Import spadł, gdy chiński rząd powiedział firmom, aby nie kupowały rud miedzi i koncentratów z Australii, ze względu na ciągłe pogorszenie stosunków między dwoma krajami.

Oprócz tego prezydent USA Trump podniósł również napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie, obwiniając Iran za niedzielny atak rakietowy w pobliżu ambasady USA w Bagdadzie. Jednak irańskie MSZ odrzuciło zarzut. W przypadku braku jakichkolwiek kluczowych danych / wydarzeń w ciągu dnia, handlowcy rynkowi będą zwracać uwagę na katalizatory ryzyka, takie jak geopolityka i nieszczęścia związane z wirusami, aby nie zapomnieć o Brexicie. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me