Tydzień na rynku Forex, 17-21 grudnia: dane FOMC, BOJ i PKB w świetle reflektorów!

To był powolny tydzień, ponieważ rynki wykazywały niewielką zmienność przy braku ważnych wydarzeń gospodarczych. Jednak w piątek dolar umocnił się względem euro i jena, ponieważ solidna sprzedaż w sklepach detalicznych w listopadzie zmniejszyła obawy o gwałtowne spowolnienie w amerykańskiej gospodarce, wspierając gospodarkę. Większość traderów wahała się przed wejściem w transakcje swingowe przed kursem funduszy federalnych, który ma nastąpić w nadchodzącym tygodniu.

Technicznie rzecz biorąc, jest to ostatni tydzień handlowy grudnia, ponieważ większość brokerów i instytucji finansowych będzie miała wolne po świętach Bożego Narodzenia. Jednak bieżący tydzień obfituje w kilka ważnych wydarzeń gospodarczych, które obejmują decyzje dotyczące stóp procentowych Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych i Banku Japonii. Poza tym istnieje szereg wydarzeń gospodarczych o dużym wpływie na handel. Przyjrzyjmy się im…

Lista obserwowanych – najważniejsze wydarzenia gospodarcze w tym tygodniu

Środa – 19 grudnia

GBP – CPI r / r

Indeks cen konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii wzrósł w sierpniu o 2,7%, eliminując rosnącą presję inflacyjną i pomagając uzasadnić podwyżkę stóp procentowych Banku Anglii w tym miesiącu. Od tego czasu brytyjska gospodarka nie była w stanie uzyskać dobrej liczby. Ich dane o inflacji spadły w listopadzie z 2,6% do 2,4%.

Wolniejsze dane o CPI o 2,3% są na kartach za grudzień. Podczas gdy przewiduje się, że sprzedaż detaliczna wzrośnie o 0,3%, co jest sprzeczne z ideą spodziewanego spadku stopy inflacji. Dla początkujących słabszy wskaźnik inflacji jest uważany za niedźwiedzi w przypadku funta szterlinga.

CAD – CPI r / r

Kanadyjska inflacja ostatnio również cierpi z powodu spadku cen ropy naftowej. W październiku CPI wyniósł -0,4%, pokonując sierpniowe wzrosty o 0,5%. Ostatecznie wywiera presję na BOC (Bank of Canada), aby utrzymać stopy procentowe bez zmian.

Oczekuje się, że grudniowe dane pokażą spadek o -0,1% wobec 0,3% wzrostu w listopadzie. To może sprawić, że Loonie będzie słabszy w tym tygodniu.

Posiedzenie Polityki Pieniężnej FED w sprawie USD

W środę w centrum uwagi znajduje się Rezerwa Federalna, bank centralny Stanów Zjednoczonych, który ma ogłosić decyzję w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy powszechnie spodziewają się, że zaowocuje to kolejną podwyżką stóp procentowych po raz czwarty w roku.

Prezes Fed, Jerome Powell, dał do zrozumienia, że ​​wierzy, że Fed powinien nadal stale zwiększać koszty pożyczki, a rynek kontraktów terminowych wydaje się kupować to, co sprzedaje.

Podwyżka stóp Fed – czy to jest wycenione??

Wszyscy wiemy o planie Fed podwyżki stóp procentowych w grudniu. Inwestorzy zajęli już swoje pozycje, aby zapewnić maksymalne zyski w dolarach.

Czego więc spodziewać się po podwyżce stóp?


Moim zdaniem większość podwyżki stóp o 2,50% jest już uwzględniona. Pierwszą reakcją będzie prawdopodobnie skok dolara, a następnie nagłe odwrócenie. Po zastanowieniu możemy zobaczyć wyciszoną reakcję na wersję 2,50%.

Jednak będzie to niesamowita transakcja, jeśli Fed podniesie stopę procentową o 50 punktów bazowych do 2,75% lub w ogóle nie podniesie stóp. (Oba te scenariusze są mało prawdopodobne, ale powinniśmy mieć plan B, aby poradzić sobie z każdym niepewnym ruchem).

Później inwestorzy skupią się na komunikacie po posiedzeniu i konferencji prasowej Powella, która ma się odbyć o 19:30 (GMT), 30 minut po ustaleniu stopy procentowej funduszu Fed. Oczekuje się, że handlowcy będą na krawędzi swoich miejsc, czekając na opinie Powella na temat inflacji i wzrostu płac.

Będę więc również szukał wskazówek na temat kolejnych podwyżek stóp, zwłaszcza tego, co planują na 2019 rok.

NZD – Finalny PKB kw / kw

Prognozuje się, że nowozelandzki urząd statystyczny opublikuje dane o PKB o godzinie 21:45 (GMT). Oczekuje się, że PKB (produkt krajowy brutto) spadnie z 0,6% do 1%. Oczekuje się, że ich deficyt handlowy spadnie z -1295 mln do -880 mln.

Czwartek – 20 grudnia

AUD – zmiana zatrudnienia & Stopa bezrobocia

Australijskie Biuro Statystyki będzie obserwowane pod kątem danych z rynku pracy o godzinie 00:30 (GMT). Australijska gospodarka odnotowała w listopadzie imponujący wzrost o 32,8 tys., Znacznie powyżej oczekiwań. Australijski rynek pracy ma się dobrze pomimo pewnych problemów w sektorze mieszkaniowym i obaw o Chiny.

Prognoza na ten miesiąc jest nieco niepewna, ponieważ ekonomiści spodziewają się 20 tys. Nowych miejsc pracy. Oczekuje się, że stopa bezrobocia również pozostanie na niezmienionym poziomie 5%. Tak więc możemy spodziewać się niedźwiedzi ton w Aussie do czwartku.

JPY – Oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej

Bank Japonii ma najbardziej luźną politykę pieniężną w krajach rozwiniętych, a stopy procentowe są na ujemnym poziomie. Wynika to z faktu, że japońska gospodarka jest narażona na ryzyko deflacji, a jej inflacja bazowa jest daleka od celu 2% banku BJ. Dlatego oczekiwano, że bank BOJ utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie -0,10% i tak właśnie zrobili dzisiaj.

Przewiduje się, że BOJ będzie nadal dążył do osiągnięcia rentowności 10-letnich obligacji. Gubernator Haruhiko Kuroda zorganizuje konferencję prasową po podjęciu decyzji, ale jest to wstępne. Nie spodziewam się żadnego większego ruchu po jego wydaniu, dopóki gubernator Kuroda nie przedstawi świeżych uwag na temat japońskiej gospodarki i nadchodzących decyzji politycznych.

Piątek – 21 grudnia

GBP – rachunek bieżący

Oczekuje się, że Urząd Statystyk Narodowych udostępni rachunek bieżący o godzinie 8:30 (GMT). Jest to różnica wartości między importowanymi i eksportowanymi towarami, usługami, przepływami dochodów i jednostronnymi transferami w poprzednim kwartale. Oczekuje się, że dane wykażą deficyt handlowy w wysokości 22,2 mld wobec 20,3 mld we wrześniu 2018 r.

GBP – Końcowy PKB kw / kw

Urząd Statystyczny ma opublikować dane o PKB o godzinie 8:30 (GMT). Oczekuje się, że PKB (produkt krajowy brutto) pozostanie na niezmienionym poziomie 0,6% wobec 0,6% w poprzednim kwartale.

Jednak biorąc pod uwagę niedawny spadek inflacji w Wielkiej Brytanii z 2,7% do 2,4%, rynek będzie handlował funtem ze słabszym sentymentem.

Po publikacji pozytywnych wiadomości, funt może pozostać zwyżkowy, ponieważ oczekuje się, że BOE (Bank of England) utrzyma jastrzębi ton na posiedzeniach dotyczących polityki pieniężnej.

CAD – PKB m / m

Podobnie, Statistics Canada ma opublikować produkt krajowy brutto o godzinie 12:30 (GMT). Handlowcy, będzie naprawdę interesujące zobaczyć, jak ostatnie cła z USA wpłynęły na produktywność Kanady.

Oczekiwania ekonomistów wzrosły o 0,2% z -0,1%.

Na razie to wszystko, ale przygotujcie się na ekscytujący tydzień. Bądź na bieżąco z liderami FX i zróbmy zyski przed świętami Bożego Narodzenia.

Miłego weekendu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector