Tygodniowa prognoza, 28 października – 1 listopada: FOMC, PKB, CPI i NFP w centrum uwagi

Szczęśliwej niedzieli, handlowcy.

Ten tydzień będzie pełen akcji w Stanach Zjednoczonych, a wstępne dane o PKB za III kw. Będą wskazywały na rynki w środę, na kilka chwil przed zakończeniem posiedzenia Fed. Dane o dochodach osobistych i wydatkach zostaną opublikowane w czwartek, wraz z podstawowym indeksem cen PCE za wrzesień, przed publikacją najważniejszych danych o zatrudnieniu poza rolnictwem za październik w piątek. Ostatnim, ale nie mniej ważnym, jest wskaźnik PMI ISM dla przemysłu, który może przyciągać największą uwagę, biorąc pod uwagę trudności napotkane przez wojnę handlową.

Poniedziałek – 28 października

Przemawia członek RPP Tenreyro – 17:00 GMT

W poniedziałek rynek najprawdopodobniej pozostanie wyciszony, ale wystąpienie członka Banku Anglii Silvany Tenreyro pozostanie w najważniejszych wydarzeniach. Tenreyro ma mówić o polityce pieniężnej i międzynarodowej makroekonomii na wykładzie Johna Flemminga w Londynie. Oczekuje się pytań od publiczności, a wszelkie uwagi na temat oczekiwań RPP będą warte omówienia.

Wtorek – 29 października

USD – zaufanie konsumentów CB – 14:00 GMT

Inwestorzy będą monitorować zaufanie konsumentów CB. Koledzy, te dane będą miały duże znaczenie we wtorek, ponieważ zazwyczaj powoduje to doskonałą zmienność na rynku. Oczekuje się, że będzie to 128,2 w porównaniu z 125,1, co daje nam kolejny powód do zwyżkowego dolara.

Środa – 30 października

EUR – niemiecki wstępny CPI – cały dzień

Destatis opublikuje wstępne dane CPI w Niemczech, które stanowią większość ogólnej inflacji. Inflacja ma duże znaczenie dla wyceny waluty, ponieważ rosnące ceny skłaniają bank centralny do podnoszenia stóp procentowych z poszanowania ich mandatu w zakresie ograniczania inflacji. Niemiecki CPI był ostatnio kiepski, ponieważ spadł z 0,5% w lipcu do -0,2% we wrześniu. Europejski Bank Centralny dokonał zmian w swojej polityce pieniężnej, aby wesprzeć gospodarkę, a dane z tego miesiąca mogą być pierwszym sygnałem do zrozumienia, czy gołębia polityka zaczęła działać, czy nie. Zresztą ekonomiści spodziewają się 0% wzrostu stopy inflacji.

USD – Zmiana zatrudnienia ADP poza rolnictwem – 12:15 GMT

Dane te pozwalają na wczesne spojrzenie na wzrost zatrudnienia, zwykle na 2 dni przed publikowanymi przez rząd danymi o zatrudnieniu, które mają naśladować. Źródło zmieniło formułę obliczania szeregów w lutym 2007, grudniu 2008 i listopadzie 2012, aby lepiej dostosować się do danych rządowych.

Oczekuje się, że Automatic Data Processing, Inc. opublikuje niewielki spadek danych ze 135 tys. Do 125 tys. W październiku. Tworzenie miejsc pracy jest podstawowym wskaźnikiem wyprzedzającym wydatków konsumenckich, które stanowią większość ogólnej działalności gospodarczej. Słabsze dane mogą wpłynąć negatywnie na nastroje związane z nadchodzącymi danymi NFP w USA, które poznamy w piątek.

Decyzja w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych – 18:00 GMT


Oczekuje się, że Fed trzeci raz z rzędu obniży stopy, a traderzy wskazują na 90% możliwość takiego działania. W związku z tym reakcja rynku będzie zależeć głównie od sygnałów wysyłanych przez decydentów o możliwości planowanych działań, a nie od samej obniżki stóp..

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna przedstawi obniżkę stóp o 25 pb, trzecią w tym roku. Wcześniej myśleliśmy, że Fed wykorzysta to spotkanie do omówienia problemów hydraulicznych i realizacji polityki. Zamiast tego ogłosił zakup bonów skarbowych podczas spotkań.

W nadchodzącym tygodniu dolar może spadać, ponieważ handlowcy będą wyceniać obniżkę stóp z 2% do 1,75%.

Czwartek – 31 października

JPY – Decyzja w sprawie polityki pieniężnej BOJ – Wstępna

Japoński jen osiągnął pod koniec sierpnia prawie trzyletnie maksimum, co postawiło Bank Japonii w trudnej sytuacji. W ciągu ostatnich trzech tygodni bezpieczny jen japoński był najsłabszą walutą na świecie, tracąc 2,5% w stosunku do dolara. Właśnie tego chce Bank Japonii od swojej waluty.

Słabszy jen pomaga zwiększyć eksport i zmniejszyć import, ostatecznie równoważąc rachunek bieżący i deficyt bilansu handlowego. Tym samym Bank Japonii może utrzymać politykę pieniężną na niezmienionym poziomie 31 października.

Piątek – 01 listopada

USD – Raport z rynku pracy – 12:30 GMT

W centrum uwagi pozostaną amerykański NFP (Nonfarm Employment Change) i stopa bezrobocia. Oba te zestawy danych ekonomicznych będą monitorowane o godzinie 12:30 czasu GMT. Oczekuje się, że NFP będzie nieco dodatni i wyniesie 90 tys. Wobec 136 tys. W poprzednim miesiącu.

Natomiast stopa bezrobocia prawdopodobnie wzrośnie z 3,5% do 3,6%, co może ciążyć na dolarach.

Zakłada się, że średnie godzinowe zarobki wzrosną o 0,3% w porównaniu z 0,0% poprzednio. Słabsze dane będą okazją do skrócenia dolara o szybkie 60-100 pipsów i odwrotnie.

ISM PMI dla przemysłu – 14:00 GMT

W piątek PMI dla przemysłu ISM pozostanie w centrum uwagi, zwłaszcza po tym, jak indeks spadł poniżej 50 we wrześniu po raz pierwszy od trzech lat, gwałtownie podnosząc obawy o spowolnienie. Może jednak nastąpić wytchnienie, jeśli PMI powróci do poziomu 49,0 w październiku, zgodnie z prognozą.

Na razie to wszystko, ale bądź na bieżąco z naszym kalendarzem ekonomicznym, aby uzyskać aktualne informacje z rynku i sygnały handlowe na rynku Forex.

Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector