Tygodniowe prognozy, 4 stycznia 2021 r. – 8 stycznia 2021 r .: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia

Kurs dolara amerykańskiego o szerokich podstawach zakończy się w tym tygodniu na fali spadkowej, ponieważ utrzymujące się nadzieje na szczepionki i prawdopodobieństwo dalszego poluzowania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną USA mają tendencję do osłabiania amerykańskiej waluty. Poza tym straty dolara mogą być również związane z pogarszającymi się warunkami koronawirusa (COVID-19) w USA, który wciąż budzi obawy o spowolnienie gospodarcze w USA, przyczyniające się do strat na dolarach. 

Po drugiej stronie stawu optymizm na rynku, poparty optymizmem dotyczącym szczepionek na koronawirusa, skłania inwestorów do poszukiwania bardziej ryzykownych aktywów powiązanych z globalnymi towarami i rynkami wschodzącymi. Warto przypomnieć, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) odnotował największe straty od prawie 2 tygodni w zeszłym tygodniu, głównie po tym, jak przedstawiciele Izby Reprezentantów wsparli wypłaty stymulujące COVID w wysokości 2000 USD, których domaga się prezydent USA Trump..

Patrząc w nadchodzący tydzień, seria PMI dla przemysłu i roszczeń z tytułu bezrobocia, wraz ze spotkaniami OPEC-JMMC i protokołami ze spotkania FOMC, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Oprócz tego napięcia geopolityczne i nagłówki gazet na temat koronawirusa będą również uważnie śledzić i odgrywać kluczową rolę w określaniu poziomów ryzyka na rynku..

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Markit Manufacturing PMI – poniedziałek – 9:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Chartered Institute of Purchasing & Supply and Markit Economics, która mierzy wzrost gospodarczy brytyjskiego sektora produkcyjnego. Warto wspomnieć, że sektor usług w Wielkiej Brytanii nie wpływa na to ani pozytywnie, ani negatywnie. Inwestorzy chcą jak najwyższych liczb, które w przypadku waluty GBP są traktowane jako optymistyczne. Każdy odczyt powyżej 50 wskazuje na ekspansję branży. Odwrotnie, odczyty poniżej 50 wskazują na skurcz.

Z prognozowanego widoku oczekuje się, że dane przyjdą na poziomie 57,3, czyli takim samym, jak w poprzednim odczycie, a to może nie nadać znaczącego impetu walucie GBP.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 57.3

DEV: 0,77

MINUSY: 55,9

DATA: 16.12.2020 09:30

2): Spotkania OPEC-JMMC: – poniedziałek – 10:00 GMT

W spotkaniach tych biorą udział przedstawiciele 13 członków OPEC i 11 innych krajów bogatych w ropę. Celem tego spotkania jest koordynacja i ujednolicenie polityk naftowych krajów członkowskich oraz zapewnienie stabilizacji rynków ropy naftowej, w celu zapewnienia wydajnych, ekonomicznych i regularnych dostaw ropy do konsumentów..

Omawiają wiele kwestii dotyczących rynków energii i, co najważniejsze, są zgodni co do tego, ile ropy będą produkować. Po zakończeniu spotkania urzędnicy zwykle przez cały dzień rozmawiają z dziennikarzami. W rezultacie formalne oświadczenie o zmianach w polityce i celach spotkania jest publikowane po ich zakończeniu.


3): PMI ISM dla przemysłu w USA – wtorek – 15:00 GMT:

Dane te zwykle pokazują warunki biznesowe w amerykańskim sektorze produkcyjnym. Jest to jeden z wiodących wskaźników ogólnej kondycji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Wyniki powyżej 50 są postrzegane jako pozytywne (lub bycze) dla dolara; i odwrotnie, wyniki poniżej 50 są postrzegane jako niedźwiedzie dla waluty.

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że dane spadną z 57,5 ​​do 56,6, co może nie pozostawić znaczącego niedźwiedzia wpływu na walutę USD, ponieważ odczyt będzie nadal powyżej 50.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 57.5

DEV: -0,31

MINUSY: 58

DATA: 12.01.2020 15:00

4): Zmiana zatrudnienia ADP – środa – 13:15

Dane te są zwykle udostępniane przez firmę Automatic Data Processing, Inc., która bada zmiany w liczbie osób zatrudnionych w USA. Krótko mówiąc, i9n wzrost tego wskaźnika ma pozytywny wpływ na wydatki konsumpcyjne, co z kolei stymuluje wzrost gospodarczy. W rezultacie wysokie liczby są postrzegane jako pozytywne lub optymistyczne dla dolara; i odwrotnie, niskie dane są postrzegane jako niedźwiedzie dla waluty amerykańskiej. Według prognoz liczba ta ma spaść z 307 tys. Do 75 tys., Co może osłabić amerykańską walutę.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 307 K

DEV: -0,22

MINUSY: 410 tys

DATA: 12.02.2020 13:15

 

5): Protokół posiedzenia FOMC – środa – 19:00 GMT

Federalny Komitet Otwartego Rynku organizuje osiem spotkań rocznie. Celem tego spotkania jest przegląd warunków ekonomiczno-finansowych, określenie właściwego nastawienia polityki pieniężnej oraz ocena zagrożeń dla długoterminowych celów stabilności cen i zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Warto wspomnieć, że protokoły FOMC są zwykle publikowane przez Radę Gubernatorów Rezerwy Federalnej, które stanowią jasny przewodnik po przyszłej polityce stóp procentowych USA. Jastrzębi ton jest postrzegany jako pozytywny lub uparty dla waluty USD.

 

6): Wstępne wnioski dla bezrobotnych – czwartek – 13:30 GMT

Dane te są zwykle udostępniane przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, który mierzy liczbę osób składających po raz pierwszy wnioski o państwowe ubezpieczenie na wypadek bezrobocia. Jeśli dane są większe niż oczekiwano, to pokazuje słabość na amerykańskim rynku pracy, co z kolei pozostawia negatywny wpływ na siłę i kierunek amerykańskiej gospodarki. I odwrotnie, niskie odczyty są postrzegane jako pozytywne lub bycze dla dolara.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 787 K

DEV: -0,56

MINUSY: 833 tys

DATA: 31.12.2020 13:30

7): ISM Services PMI – czwartek – 15:00 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Institute for Supply Management (ISM), który mierzy warunki biznesowe w amerykańskim sektorze nieprodukcyjnym. Warto zauważyć, że sektor nieprodukcyjny nie ma żadnego wpływu, ani pozytywnego, ani negatywnego, w porównaniu z PKB czy ISM Produkcja. Wyniki powyżej 50 są postrzegane jako pozytywne (lub bycze) dla USD. I odwrotnie, wartości poniżej 50 są postrzegane jako niedźwiedzie dla dolara. Według prognoz liczba ta spadnie z 55,9 do 54,5, co może osłabić amerykańską walutę.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 55,9

DEV: -0.04

MINUSY: 56

TERMIN: 12.03.2020 15:00

8): CAD – stopa bezrobocia – piątek – 13:30 GMT

Statistics Canada publikuje te dane, które mierzą liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Jest to jeden z kluczowych wskaźników dla gospodarki kanadyjskiej, ponieważ liczba bezrobotnych jest ważnym sygnałem ogólnego stanu gospodarki, ponieważ wydatki konsumenckie są silnie skorelowane z warunkami na rynku pracy. Wzrost kursu świadczy o braku ekspansji na kanadyjskim rynku pracy. W rezultacie wzrost stopy bezrobocia prowadzi do osłabienia kanadyjskiej gospodarki. Jednak niska wartość jest postrzegana jako bycza dla CAD; i odwrotnie, wzrost jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi dla CAD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 8,5%

DEV: -1,16

MINUSY: 8,9%

DATA: 12.04.2020 13:30

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector