Uprzedzenia dotyczące sprzedaży w przypadku zaprzestania sprzedaży ropy naftowej z poprzedniej sesji – krótkie prognozy fundamentalne!

W czwartkowe azjatyckie godziny handlu WTI Ceny ropy naftowej zdołały zatrzymać bessy z poprzedniego dnia, przyciągając kilka nowych ofert w okolicach połowy 45,00 USD, głównie ze względu na trwający optymizm dotyczący wprowadzenia szczepionki COVID-19 w Wielkiej Brytanii i spodziewanych zatwierdzenie szczepionki w Stanach Zjednoczonych, co ostatecznie podsyciło nadzieje na ożywienie popytu na paliwo i przyczyniło się do wzrostu cen ropy naftowej. Poza tym, kolejnym powodem wzrostu cen ropy naftowej może być również nasilająca się nerwowość wśród inwestorów, związana z atakiem terrorystycznym na dwa odwierty podpalone na niewielkim polu naftowym w północnym Iraku..

Po drugiej stronie stawu dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, pozostając przygnębiony przed sesją europejską, co również wsparło ceny ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego . Wręcz przeciwnie, spadkowe raporty EIA, które pokazały duży wzrost zapasów ropy w USA w zeszłym tygodniu, również nie wywarły negatywnej presji na ceny ropy. Większość analityków była zaskoczona tym, jak rynek nie wpłynął na ten nieoczekiwany duży wzrost cen akcji amerykańskiej ropy. W międzyczasie pogorszenie nastrojów na rynku odegrało główną rolę w ograniczeniu wyższych cen ropy naftowej. Z drugiej strony wzrosty cen ropy zostały również ograniczone przez Brexit, niepewność co do pakietu stymulacyjnego w USA oraz napięcia chińsko-amerykańskie. W tym momencie, WTI Cena ropy naftowej wynosi 45,59 i konsoliduje się w przedziale 45,55 – 45,88.

Jak już wspomnieliśmy, zapasy ropy w USA wzrosły w zeszłym tygodniu w wyniku spadku eksportu ropy z USA do najniższego poziomu od 2018 r., Przy jednoczesnym ograniczeniu blokowania w kilku częściach USA, w próbie kontrolowania koronawirusa, który utrzymywał ograniczenie wzrostu zapotrzebowania na paliwo. Jeśli chodzi o dane, dane amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) pokazały, że w tygodniu kończącym się 4 grudnia osiągnięto 15,189 mln baryłek, czyli znacznie więcej niż przewidywane losowanie 1,424 mln baryłek i 679000 baryłek z poprzedniego tygodnia. remis. Jednak handlowcy nie zwracali uwagi na te dane i nadal cieszyli się optymizmem z powodu wprowadzenia w Wielkiej Brytanii programu szczepień COVID-19 i rychłego rozpoczęcia szczepień w USA..

Z drugiej strony ropa naftowa zdołała powstrzymać swoje nocne straty, ponieważ handlowcy ropą zaczęli koncentrować się na wiadomościach, że amerykańscy decydenci zatwierdzili sprzedaż zaawansowanej technologicznie broni z USA do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) dla wojna między ZEA a Iranem. Oprócz tego wzrost cen ropy naftowej był dodatkowo napędzany przez doniesienia sugerujące, że amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) spotka się później tego dnia, aby porozmawiać o BNT162b2, szczepionce COVID-19, która została opracowana wspólnie przez Pfizer (NYSE: PFE) i BioNTech SE (F: 22UAy). Kanada zatwierdziła również w środę swoją pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19 i zapowiedziała, że ​​szczepienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu, co miało dalszy pozytywny wpływ na ceny ropy naftowej.

I odwrotnie, nastroje rynkowe były negatywne w ciągu dnia, ponieważ niedźwiedziwe pojawienie się akcji w regionie Azji i Pacyfiku oraz straty na kontraktach terminowych na amerykańskie akcje zwykle podkreślały nastrój ryzyka. Przyczyną nastrojów rynkowych poza ryzykiem może być jednak informacja, że ​​Stany Zjednoczone umieściły na czarnej liście chińskich szefów przestępczości i niektórych innych dyplomatów z Chin w ramach sankcji antykorupcyjnych. W międzyczasie niepewność co do rozmów w sprawie Brexitu i rosnąca liczba przypadków koronawirusa na całym świecie wywierają dalszą presję na rynek akcji. Te negatywne nagłówki były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe zmiany w cenach ropy naftowej.

Pomimo nastroju na ryzyko, dolar amerykański nie zdołał powstrzymać spadkowej passy z poprzedniego dnia, pozostając spadkowy, ponieważ utrzymują się wątpliwości co do ożywienia gospodarczego na świecie po COVID-19, o czym świadczą słabsze dane z USA. . Jednak straty na dolara stały się kluczowym czynnikiem, który pomaga utrzymać ceny ropy na rynku, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara wobec szeregu innych walut, spadł do 91,043.

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na nagłówki amerykańskich bodźców i wiadomości o szczepionkach. W międzyczasie aktualizacje dotyczące rozmów handlowych w sprawie Brexitu i bójki chińsko-amerykańskiej nie straciły na znaczeniu w tym dniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector