Ustawodawcy w Australii badają możliwość rozpoznania bitcoinów

Najmniejszy kontynent na świecie i jego prawodawcy stali się ostatnio bardzo widoczni na etapie rozwoju technologii blockchain. Nieco nieoczekiwanie wiadomość dotarła do reszty świata, która sugerowała, że ​​ci sami prawodawcy dążą do pełnego uznania BTC za oficjalną walutę we wszystkich stanach Australii..

Ten obrót wydarzeń został przyjęty z zadowoleniem przez wielu programistów i inwestorów pracujących z bitcoinem, ale jednocześnie inni są sceptyczni. W końcu podobne wiadomości pojawiają się od dłuższego czasu i najczęściej okazały się całkowicie fałszywe lub błędnie przedstawiają, jaki był faktyczny rozwój legislacyjny lub regulacyjny..

Mimo to, jako jeden z najbardziej rozwiniętych krajów świata i lider w swoim szerszym regionie, uzyskanie uznania prawnego w Australii byłoby ogromnym zwycięstwem bitcoina. Oto analiza wiadomości i co to może oznaczać zarówno dla kraju, jak i kryptowaluty, która mogłaby uzyskać pełny status prawny.

Szeroka koalicja

Rozwój ten został ujawniony przez Sydney Morning Herald, australijskie krajowe źródło wiadomości. Zgodnie z nim przedstawiciele zarówno partii lewicy, jak i centrum rozpoczęli wspólną inicjatywę, której celem jest zapewnienie bitcoinowi pełnego uznania prawnego, nie różniącego się od żadnej innej waluty fiducjarnej używanej w Australii. Ta sama inicjatywa jest częścią jeszcze większego wezwania do rządu Australii, aby skoncentrował więcej swoich zasobów na zastosowaniu technologii blockchain i pomagał swoim ewangelistom z wyższym stopniem wsparcia.

Liderami inicjatywy są senator Sam Dastyari i senator Jane Hume, którzy należą do Partii Liberalnej i Partii Pracy. Ich argumenty koncentrują się na koncepcji, że Australia jest dużo bardziej proaktywna, jeśli chodzi o korzystanie z kryptowaluty, ale także cała dziedzina technologii blockchain. Para stworzyła z tego powodu grupę o nazwie Parliamentary Friends of Blockchain. Według nich ich celem jest poprawa ogólnego stanu problematyki cyfrowej waluty i blockchain.

Te partnerstwa nie są niczym nowym i można je znaleźć praktycznie w każdym rozwiniętym, ale także słabo rozwinięty naród na planecie. Jednak wewnątrz tej samej inicjatywy znajduje się propozycja, która przyciągnęła uwagę reszty świata

Bank Centralny Australii

Wewnątrz wniosku znajduje się bezpośrednie wezwanie parlamentarnych przyjaciół Blockchain do krajowego banku centralnego, aby uruchomił własną kryptowalutę. Oczywiście jest to również coś, co można zobaczyć w innych częściach świata, na przykład w Norwegia, ale wpływ Australii jest znacznie większy w jej otoczeniu.

Senatorowie uważają, że może to być prawdziwie rewolucyjny krok dla wszystkich australijskich instytucji finansowych, w tym dla Banku Rezerw, i postrzegają ich rolę jako politycznych pośredników w tym samym kroku.

Jednocześnie Bank Rezerw już wcześniej w 2017 roku ujawnił, że utworzył wewnętrzną grupę, której zadaniem jest badanie technologii i jej potencjału. Z tego powodu można bezpiecznie założyć, że te dwa podmioty są w jakiejś formie komunikacji, która nadaje jeszcze większą wagę inicjatywie.

Z pewnością bank wciąż jest daleko od jakiegokolwiek odpowiedniego rozwiązania dla wewnętrznej waluty cyfrowej, ale przy wsparciu politycznym każdy projekt mógłby wrzucić wyższy bieg. Ponadto to samo poparcie polityczne może przekonać kierownictwo banku, że rząd nie odwróci tej kwestii o 180 stopni i nie porzuci jej, wraz z ewentualnymi kosztami, które mogły wzrosnąć do tego momentu.

Australia jako lider cyfrowej waluty

Pod wieloma względami Australia jest idealnym kandydatem na kraj, który wejdzie w domenę waluty cyfrowej z pełnym zapleczem legislacyjnym. Chociaż dla wielu to pojęcie może wydawać się całkowicie logiczne, rzeczywistość go nie dogoniła – dziś prawdopodobnie Japonia jest krajem, który najbardziej rozwinął się na froncie prawnym dzięki rozpoznawaniu bitcoinów, które miało miejsce kilka miesięcy temu.

Jednak to (względnie mówiąc) pobliska Australia ma świetną mieszankę cech, które pozwalają jej być prawie idealnym kandydatem do wszelkich ogólnokrajowych inicjatyw związanych z walutami cyfrowymi. Po pierwsze, podobnie jak wiele innych krajów zachodnich, używa wielu obywateli Australii BTC do hazardu online, kupować towary i usługi oraz robić dodatkowe rzeczy za pomocą ich cyfrowej waluty.


Tak więc istnieje wyraźna baza potencjalnych użytkowników, którzy są już dobrze zorientowani w transakcjach i procedurach związanych z walutą cyfrową. Poza tym kraj ma interesującą pozycję geopolityczną i układ wewnętrzny. Australia nie jest duża pod względem liczby ludności, co oznacza, że ​​mogłaby znacznie skuteczniej przetestować swoją nową cyfrową walutę, a także pozwolić na użycie bitcoina jako uznanej kryptowaluty.

Nawet w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów byłby więcej niż przygotowany do ich rozwiązania lub nawet zatrzymania testów bez poniesienia zbyt dużych szkód. To samo dotyczy jego populacji, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju ubezpieczenia w przypadku testów.

Ale jednocześnie Australia jest członkiem G20 i wielu innych systemów politycznych i finansowych, co plasuje ją w tej samej grupie, co każdy inny rozwinięty kraj na półkuli północnej. W ten sposób każda przyszła waluta cyfrowa byłaby aktywowana w kraju, który ma już do czynienia z wieloma innymi rozwiniętymi krajami. Informacje otrzymane z jakichkolwiek prób mogą być nieocenione dla każdej przyszłej inicjatywy, zarówno krajowej, jak i zagranicznej.

Przeszkody dla parlamentarnych przyjaciół Blockchain

Chociaż ich wizja jest jasna, faktyczna droga do jej realizacji nie jest taka długa. Niektórzy członkowie australijskiego parlamentu, w tym ci z partii zaangażowanych w inicjatywę Parliamentary Friends of Blockchain, nie wspierają procesu ekspansji kryptowalut.

Niektórzy z nich nawet niedawno wzywali do jeszcze ściślejszej kontroli i nadzoru nad wykorzystaniem BTC w Australii. Z tego powodu członkowie parlamentarni Friends of Blockchain będą mieli przede wszystkim trudną drogę, na której muszą przekonać swoich politycznych rówieśników, że zarówno blockchain, jak i waluty cyfrowe są cenną szansą dla ich kraju..

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector