Utrzymuje się tendencja do sprzedaży EUR / USD – przygotuj się na sygnał sprzedaży!

Plik EUR / USD para zamknęła się na poziomie 1,20349, po osiągnięciu maksimum 1,20500 i minimum 1.20039. W środę EUR / USD para walutowa powiększyła swoje straty, spadając przez trzecią sesję z rzędu, do najniższego poziomu od 1 grudnia. Odzyskujący dolar amerykański i wahania związane z koronawirusem w strefie euro pociągnęły za sobą EUR / USD para walutowa do najniższego poziomu od kilku miesięcy w środę. Inwestorzy nadal byli zaniepokojeni perspektywą strefy euro, która ostatecznie odbiła się na lokalnej walucie.

Krajowi przywódcy zaczęli odczuwać gorączkę z powodu trudności UE we wdrażaniu programów szczepień przeciwko koronawirusowi, które są coraz częściej postrzegane jako zbyt ostrożne i naznaczone błędami, błędnymi obliczeniami i boleśnie powolnym postępem. Angela Merkel i Emmanuel Macron poczuli potrzebę wyraźnej obrony podejścia UE w tym tygodniu, ponieważ liczba szczepień nadal pozostaje w tyle za krajami takimi jak Izrael, Wielka Brytania i USA. Kanclerz Niemiec Merkel powiedziała, że ​​chociaż inni szczepili się szybciej, wolniejsza, ale zbiorowa strategia UE była właściwym wyborem. Prezydent Francji powiedział też, że postęp może wydawać się powolny w porównaniu z krajami, które poczyniły inne ustalenia, ale powiedział, że razem z Niemcami będzie bronił strategii przyjętej przez UE.

Jednak wspólna waluta euro jest ostatnio ogólnie mało atrakcyjna, a inwestorzy coraz bardziej wahają się przed kupowaniem euro w związku z obawami o perspektywy koronawirusa w strefie euro. UE walczyła o zapewnienie obiecanej liczby dawek szczepionki na koronawirusa, a niepewność związana z dystrybucją szczepionek wydaje się trwać. W rezultacie na perspektywy europejskiej gospodarki negatywnie wpłynęły wahania związane z koronawirusem i pomimo silniejszych niż oczekiwano wskaźników PMI dla strefy euro, EUR / USD para nadal spadała w środę.

Na froncie danych, o godz. 12:45 GMT, saldo budżetowe francuskiego rządu w grudniu wyniosło -178,1 mld, wobec -176,8 mld wcześniej. O 13:15 został opublikowany hiszpański PMI dla usług za styczeń, wskazujący na spadek do 41,7 wobec oczekiwanego 45,1, który ważył na euro i dodatkowo przyczyniał się do strat EUR / USD para. O 13:45 pojawił się włoski PMI dla usług, który pokazał wzrost do 44,7 wobec szacowanych 39,5, co wzmocniło euro. O 13:50 opublikowano francuskie dane o końcowym wskaźniku PMI dla usług. Wzrosły do ​​47,3 wobec prognozowanego 46,5, wspierając euro i ograniczając wszelkie dalsze straty na giełdzie EUR / USD para.

O 13:55 został opublikowany niemiecki Final Services PMI, który pozostał na niezmienionym poziomie, zgodnie z oczekiwaniami 46,7. O godzinie 16:00 pojawił się końcowy indeks PMI dla usług z całej strefy euro za styczeń, wskazujący na wzrost do 45,4 wobec prognozowanych 45,0, co wsparło euro i ograniczyło dalsze straty w strefie euro. EUR / USD para.

O 15:00, wstępne szacunki CPI za rok pokazały wzrost do 0,9% wobec prognozy na poziomie 0,6%, wspierając euro. Podstawowe szacunki CPI za rok również wzrosły do ​​1,4%, wobec prognozowanych 0,9%, wzmacniając euro i ograniczając wszelkie dodatkowe straty na parze EUR / USD. PPI z całego bloku w grudniu wzrósł do 0,8%, wobec oczekiwanych 0,7%, również wzmacniając euro. W styczniu włoski CPI w fazie wstępnej wzrósł do 0,5%, wobec prognozowanych 0,2%, co dało wzrost euro i ograniczyło dalsze spadki w EUR / USD para walutowa.

Ze strony USA, o 18:15 GMT, zmiana zatrudnienia ADP poza rolnictwem za styczeń wskazała na wzrost do 174 tys. Wobec prognozowanych 48 tys., Wspierając dolara amerykańskiego i przyczyniając się do dalszych strat na parze EUR / USD. O 19:45, końcowy indeks PMI dla usług za styczeń pokazał wzrost do 58,3 wobec prognozowanych 57,4, co umocniło dolara amerykańskiego, dodając impetowi spadkowi. EUR / USD para. O 20:00 pojawił się indeks PMI ISM Services, który pokazał wzrost do 58,7 w stosunku do prognozowanych 56,7, wspierając dolara amerykańskiego i przeciągając EUR / USD sparować dalej w dół.

Dolar amerykański odnotował gwałtowny wzrost popytu w ciągu ostatniego tygodnia, gdy inwestorzy odkupili bezpieczną walutę, ponownie przesuwając ją w górę z najgorszego poziomu. Globalne obawy związane z pandemią koronawirusa, w związku z pojawieniem się nowych wariantów, podniosły popyt na bezpieczną przystań i wsparły dolara amerykańskiego, co ostatecznie zwiększyło obciążenie dla EUR / USD ceny pary w środę.

Dzienne poziomy techniczne:

Wsparcie Odporność

1.2005 1.2083

1,1969 1,2125

1,1927 1,2161


Punkt obrotu: 1.2047

Plik EUR / USD para jest notowana z niedźwiedzim nastawieniem na poziomie 1,2017, naruszając obszar wsparcia z 1.2007. W dolnej części EUR / USD kolejne wsparcie może znaleźć na 1,1960 i 1,1930. Z drugiej strony opór utrzymuje się na poziomie 1,2050. Rozważmy dziś sprzedaż pozycji poniżej poziomu 1,2050. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector