Uważaj na kontynuację siły funta i dolara amerykańskiego w tym tygodniu

Ostatni tydzień był pełen zamieszania i niepewności. Widzieliśmy imponujące ruchy na rynku walutowym, napędzane głównie wyborami prezydenckimi w USA oraz niespodziewaną wygraną kandydata republikanów Donalda Trumpa. W pewnym momencie Demokratka Hillary Clinton wyglądała, jakby odniosła zwycięstwo. Rynki również oczekiwały, że pokona Trumpa. Kiedy stało się jasne, że Trump zostanie nowym prezydentem USA, rynki gwałtownie zareagowały na zaskoczenie. Po wielu ruchach cenowych podobnych do biczów, rynki poszły w kierunku, który faworyzował siłę akcji, dolara amerykańskiego i funta, a także słabość waluty towarowej.

 

GBP / USD

 

Funt był dobroczyńcą zwycięstwa Trumpa. Były prezydent USA Barack Obama obiecał nie negocjować dwustronnej umowy handlowej z Wielką Brytanią, jeśli zdecydują się opuścić Wielką Brytanię. Ta polityka z pewnością ulegnie zmianie pod przywództwem Trumpa, co jest jednym z powodów licytacji w kablu i innych parach funtów. Poza tym Trump prawdopodobnie zmusi Unię Europejską do negocjacji z Wielką Brytanią na proponowanych przez premier Theresę May warunkach. Jest to również wyraźnie dodatnie. Przywództwo Trumpa prawdopodobnie wyeliminuje wiele zagrożeń, jakie Brexit stwarza dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Przyjrzyjmy się jednej z najbardziej płynnych par walutowych, GBP / USD:

 

Wykres dzienny GBP / USD

 

Para zyskała solidną trakcję powyżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. To mówi nam, że dynamika jest zwyżkowa, przynajmniej w krótkim okresie. Jeśli przeanalizujemy dane techniczne, musimy uznać, że większy trend jest nadal niedźwiedzi. Ostatnie fundamentalne zmiany dotyczące gospodarki Wielkiej Brytanii są jednak nieodparte i głupotą byłoby próbowanie osłabienia niedawnego zwyżkowego impulsu na GBP / USD. Jeśli spojrzymy na mniejsze ramy czasowe, jasne jest, że w tej chwili dominują byczy gracze na rynku. Spójrz na ten wykres godzinowy:

 

Wykres godzinowy GBP / USD

 

Zwróć uwagę na odległość między czterema wykładniczymi średnimi kroczącymi na tym wykresie. To sprawia, że ​​zwyżkowy moment jest jeszcze bardziej widoczny. Dopóki te EMA są wyrównane i nachylone w górę, nie ma powodu, aby rozważać skracanie GBP / USD. Będę szukał okazji do zakupów na tej parze, chociaż bardziej opłacalne może być zagranie siły funta w stosunku do innych walut, które na tym etapie są znacznie słabsze niż dolar amerykański. Lepiej jest połączyć silną walutę ze słabą. Dolar amerykański zdecydowanie nie należał do najsłabszych walut w ciągu ostatnich kilku dni. Spójrz na ten wykres indeksu dolara amerykańskiego:

 

Wykres dzienny indeksu dolara amerykańskiego

 


Jak widać, akcja cenowa na tym wykresie utrzymuje się mocno powyżej 20-EMA, co jest dobrą oznaką zwyżkowego tempa.

 

Zatem w przypadku jakich walut możemy kupić funta, z wyjątkiem dolara amerykańskiego? Zwykle omawiamy tylko główne pary walutowe w tym miejscu, ale w tym tygodniu zrobimy wyjątek ze względu na ogromny potencjał, który tkwi gdzie indziej. Najpierw spójrzmy na GBP / CAD:

 

GBP / CAD

  

Wykres dzienny GBP / CAD

 

Od wtorkowego zamknięcia do piątkowego zamknięcia funt zyskał 3,67% do dolara kanadyjskiego. To jest 604,1 pipsów. W tym samym okresie GBP / USD wzrósł tylko o 220,6 pipsów, co oznacza wzrost o 1,78%. To ogromna różnica! Jeśli spojrzymy na dzienny wykres USD / CAD, łatwo zrozumieć, dlaczego ta różnica jest tak duża:

 

Wykres dzienny USD / CAD

 

Jak widać, dolar kanadyjski znacznie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatnich trzech dni handlowych.

 

Aby wrócić do GBP / CAD, para wygląda tak, jakby miała duży potencjał wzrostowy. Spójrzmy na wykres godzinowy tej pary:

 

Wykres godzinowy GBP / CAD

 

Na niebiesko mamy 20-wykładniczą średnią ruchomą. Jak widać, cena nie dotknęła tej EMA w ostatnich 34 świecach. Czarna linia to 200-okresowa średnia krocząca. Te dwie średnie kroczące (zwłaszcza 20-EMA) wskazują nam, jak silny jest obecny wzrost zwyżkowy.

 

Jak więc możemy złapać kilka pipsów na tej parze w nadchodzącym tygodniu? Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zobaczyć, jest kontynuacja obecnego hossy i przełamanie piątkowego szczytu. Następnie możemy szukać korekt do 20-EMA na wykresie godzinowym, aby dopracować nasze długie wpisy.

 

Jeśli spojrzysz na dzienny wykres GBP / CAD, możesz zauważyć, że wzrostowy ruch wydaje się już znacznie wydłużony. Nie oznacza to, że cena nagle spadnie, ale musimy uważać, aby nie dać się wciągnąć w korektę.

 

Jeśli dostaniemy kolejne agresywne przyspieszenie cen, jak w czwartek i piątek, możesz rozważyć użycie krótszego przedziału czasowego dla swoich wpisów. Gdybyś czekał na cofnięcie się do 20-EMA na wykresie godzinowym, całkowicie przegapiłbyś te wspaniałe ruchy. Gdybyś użył 20-EMA na 15-minutowym wykresie, byłbyś w stanie przeskoczyć na fali przy cofnięciu. Spójrz na poniższy wykres:

 

15-minutowy wykres GBP / CAD

 

Gwałtowny spadek ceny ropy w ostatnich dniach przyczynił się do osłabienia dolara kanadyjskiego. Jeśli cena ropy będzie nadal spadać, może to wzmocnić zwyżkę na GBP / CAD.

  

GBP / AUD

 

Ta para wzrosła jeszcze bardziej niż GBP / CAD w ciągu ostatnich trzech dni handlowych, uzyskując wzrost o 4,69%. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres godzinowy GBP / AUD

 

Tą parą można handlować w taki sam sposób, jak GBP / CAD w nadchodzącym tygodniu. Zarówno dolar kanadyjski, jak i dolar australijski są walutami towarowymi. Są też dodatnio skorelowane i wielokrotnie wykonują podobne ruchy cenowe.

 

Euro i japoński jen to obecnie dwie stosunkowo słabe waluty. Mogłyby być również świetnymi walutami do sprzedaży za funta.

 

Funt brytyjski czeka w tym tygodniu szereg ważnych publikacji danych ekonomicznych, a następnie możemy spodziewać się dużej zmienności par funtów. Przeczytaj więcej o nowościach gospodarczych z tego tygodnia na końcu artykułu.

 

AUD / USD

 

Kurs dolara australijskiego znacznie spadł w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatnich kilku dni. Wygląda to na gorącą parę do sprzedania w nadchodzącym tygodniu, zwłaszcza jeśli napotkamy więcej siły dolara amerykańskiego. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny AUD / USD

 

Możesz argumentować, że para nie wydaje się obecnie znajdować w trendzie spadkowym. Cóż, w ciągu ostatnich kilku tygodni handlował dość bokiem, ale jeśli spojrzymy z szerszej perspektywy na wykresie tygodniowym, przypomina nam to, że w rzeczywistości para ta nadal znajduje się w trendzie spadkowym. Spójrz na poniższy wykres:

 

 Tygodniowy wykres AUD / USD

 

Para zamknęła się poniżej 20-tygodniowej wykładniczej średniej kroczącej w piątek i wygląda na to, że w nadchodzącym tygodniu możemy zauważyć dalsze osłabienie.

 

EUR / USD

 

Dolar amerykański całkowicie pokonał euro w ciągu ostatnich kilku dni. Chociaż euro nadal jest notowane w bardzo dużym przedziale, może nastąpić przeniesienie trendu spadkowego z zeszłego tygodnia na nadchodzący tydzień. Spójrz na ten dzienny wykres:

 

Wykres dzienny EUR / USD

 

Teraz może nie być najlepszy moment na wprowadzanie krótkich pozycji poza dziennym wykresem. Lepsze możliwości mogą pojawić się bliżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Gdybyśmy byli na tyle cierpliwi, aby czekać na uformowanie się zniesienia, moglibyśmy skorzystać z takiej sytuacji. Oczywiście w mniejszych ramach czasowych mogą być również duże możliwości.

 

USD / CAD

 

To para, z której jestem naprawdę podekscytowany. Trend długoterminowy i trendy krótkoterminowe są idealnie dopasowane. Spójrzmy na wykres tygodniowy:

 

Tygodniowy wykres USD / CAD

 

Chociaż ostatnio nastąpiła ostra korekta trendu byka, byki dość dobrze odżyły w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Bardzo podoba mi się mocne zamknięcie z zeszłego tygodnia. Dzienna konfiguracja wygląda tak samo atrakcyjnie jak tygodniowa. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny USD / CAD

 

Byki wyraźnie dominują na tej scenie. Chociaż w poniedziałek możesz znaleźć dobre okazje w mniejszych ramach czasowych, nie byłbym teraz zainteresowany handlem tą parą na wykresie dziennym. Jestem przekonany, że dostaniemy wspaniałe ustawienia kupna, gdy para nieco się cofnie.

 

USD / JPY

 

Ta para właśnie wzrosła w zeszłym tygodniu. W poniedziałek stracił na wartości i zakończył tydzień około 350 pipsów poza zamknięciem z poprzedniego tygodnia. Para zbliża się do ważnej strefy oporu. Jeśli uda mu się przezwyciężyć ten opór, może niezachwianie kontynuować swój zwyżkowy kurs. W czwartek para zamknęła się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od 234 dni handlowych, co jest wielkim wyczynem dla byków. Spójrz na ten dzienny wykres:

 

Wykres dzienny USD / JPY

 

Będę szukał okazji do zakupu tej pary w nadchodzącym tygodniu. Jednak ważne jest dla mnie, aby najpierw oczyścić tę czerwoną strefę oporu.

 

Ważne wiadomości gospodarcze

 

Australia

 

Minuty RBA – wtorek, 15 listopada, 00:30 GMT

Zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia – czwartek, 17 listopada, 00:30 GMT

 

USA

 

Podstawowe dane o sprzedaży detalicznej i detalicznej – wtorek, 15 listopada, 13:30 GMT

 

Październikowe dane PPI – środa, 16 listopada, godz. 13:30 czasu GMT

 

Zjednoczone Królestwo

 

Wskaźniki CPI i PPI – wtorek, 15 listopada, 09:30 GMT

 

Przesłuchania raportu o inflacji – wtorek, 15 listopada, godz. 10:00 czasu polskiego

 

Liczby zatrudnienia (liczba wnioskodawców), średnie zarobki i stopa bezrobocia – środa, 16 listopada, 09:30 GMT

 

Sprzedaż detaliczna i podstawowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej – czwartek, 16 listopada, 09:30 GMT

 

Europa

 

Przemawia prezes EBC Mario Draghi – poniedziałek, 14 listopada, 15:00 GMT i piątek, 18 listopada 08:00 GMT

 

Niemieckie dane o PKB – wtorek, 15 listopada, 07:00 GMT

 

Wskaźniki CPI w strefie euro Czwartek, 17 listopada, 10:00 GMT

 

Kanada

 

Podstawowe dane CPI w piątek, 18 listopada, o 15:30 czasu GMT

 

Japonia

 

Dane o PKB za trzeci kwartał – niedziela, 13 listopada, godz. 23:50 GMT

 

Przemawia gubernator BOJ Kuroda – poniedziałek, 14 listopada, o godzinie 01:30 czasu GMT

 

Chiny

 

Numery produkcji przemysłowej – poniedziałek, 14 listopada, godzina 02:00 GMT

 

Życzymy pomyślnego tygodnia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector