Używanie Blockchain do dodawania przejrzystości organizacjom charytatywnym

W świecie, który został przekształcony w wyniku serii rewolucji przemysłowych, system rządzenia stał się bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek wcześniej. Jednocześnie struktury ekonomiczne, które są podstawą tych samych alternatyw rządowych, również znacznie się od siebie różnią. Dlatego współczesny świat często podzielony jest na trzy odrębne klasy – kraje rozwinięte, rozwijające się i nierozwinięte. Istnieją inne określenia na podobny pomysł, ale wszystkie zasadniczo dzielą planetę na kraje bogate, biedne i kraje pośrednie.

Jednak w miarę jak świat splatał się za pomocą technologii, zwłaszcza postępu IT, nagle ludzie w rozwiniętym świecie znaleźli okazję, aby pomóc innym, którzy mają mniej szczęścia, nawet tym, którzy mieszkają po drugiej stronie globu. Mechanizm, który na to pozwala, również występuje w różnych formach, ale jedną z najbardziej dominujących jest pojęcie organizacji charytatywnych.

Odkąd powstały w Europie w XVIII i XIX wieku, organizacje charytatywne różnych typów i na różne cele rozprzestrzeniły się po całym świecie. W niektórych miejscach włączali się w istniejącą mentalność kulturową lub religijną, która obejmowała jakąś formę bezpośredniej działalności charytatywnej. W innych stopniowo tworzyła infrastrukturę do zbierania funduszy lub ich przeznaczania na określony cel charytatywny.

Niestety, wiele z tych organizacji zaczęło działać w sposób wcale nie charytatywny. Tutaj nawet ci, którzy przeznaczyli fundusze na swoje projekty, nadal trzymali ich dużą część na własne cele, takie jak promocja tej samej organizacji, stając się zasadniczo lekką wersją klasycznej organizacji biznesowej..

Wraz ze wzrostem liczby organizacji charytatywnych i możliwości dostępu do nich przez ludzi, dzięki takim rzeczom jak bitcoin lub cyfrowe usługi płatnicze, problem odpowiedzialności organizacji charytatywnej nadal się utrzymuje. Obecnie ludzie mogą zatrudniać BTC do wspierania organizacji charytatywnej w taki sam sposób, w jaki uzyskują dostęp do domeny kasyno online, ale kwestia tego, gdzie faktycznie trafiają pieniądze, pozostaje. Teraz pojawiła się koncepcja, która pragnie wykorzystać blockchain jako sposób na uczynienie działań organizacji charytatywnych bardziej przejrzystymi i bezpieczniejszymi dla wszystkich zaangażowanych.

Ant Financial

Ant Financial jest partnerem płatniczym Alibaba i niedawno ogłosił, że przenosi się do domeny projektu charytatywnego, który będzie wspierany przez sieć blockchain. Projekt będzie prowadzony przez Ant Love, organizację charytatywną Ant Financial, a pierwsze informacje o tej inicjatywie pojawiły się latem 2016 roku. większa przejrzystość.

Mówiąc dokładniej, platforma, która jest obecnie rozwijana, ma zapewniać lepszy wgląd w takie rzeczy, jak ujawnianie informacji na temat organizacji charytatywnych, historie darczyńców i znacznie bardziej istotne informacje, jeśli chodzi o procedury finansowe w tych organizacjach charytatywnych. Dla wielu osób zainteresowanych wspieraniem organizacji charytatywnej dane te mogą oznaczać różnicę między powiedzeniem tak lub nie.

Cheng Li, CTO w Ant Financial, stwierdził, że zdecentralizowane funkcje łańcucha blokowego pozwalają na bardzo dobre wkomponowanie go w procesy charytatywne. Dodatkowo, blockchain oznacza, że ​​historia transakcji jest dużo bardziej wiarygodna i bardzo odporna na wszelkiego rodzaju manipulacje.

Rozszerzanie inicjatywy

Podczas gdy wszystkie wcześniej podane szczegóły miały miejsce prawie rok temu, źródła wiadomości z Chin donoszą, że Ant Financial zamierza wprowadzić dodatkowe firmy do rozwijającej się platformy, wraz z organizacjami charytatywnymi, grupami medialnymi i organizacjami darczyńców. Dla wielu sukces firmy z Alipay, dedykowaną usługą Alibaba do obsługi płatności, którą opracował Ant Financial, jest doskonałym wskaźnikiem ich możliwości.

Obecnie obsługuje ponad 450 milionów użytkowników, co jest oszałamiającą liczbą, zwłaszcza w świetle niedawne zderzenie z branżą waluty cyfrowej w Chinach. Ten poziom osiągnięć pokazuje, że firma mogłaby z łatwością opracować platformę, która śledziłaby darowizny na cele charytatywne i sposób ich dystrybucji do grupy użytkowników..

Jednocześnie Chiny mogą również szybko udostępnić platformę wielu zainteresowanym organizacjom charytatywnym w kraju, biorąc pod uwagę wielkość kraju. W ten sposób wszystkie testy na aktywnej platformie mogłyby zostać zakończone w państwie chińskim, zanim platforma wejdzie na rynek globalny.

Problem dobroczynności

Można argumentować, że organizacje charytatywne zawsze miały problem z opracowaniem wiarygodnego procesu księgowego, który na bieżąco informowałby każdego z ich darczyńców. Kwestia ta jest związana nie tylko z ideą oszustwa, która ma wpływ tylko na bardzo niewielką liczbę organizacji, ale z całym procesem przepływu pieniędzy. Na przykład Live Aid jest jednym z najbardziej znanych przykładów funduszy trafiających w ręce urzędników etiopskich, którzy zabrali ich na rynek broni i dodatkowo podsycili konflikt, na który organizacja charytatywna próbowała pozytywnie wpłynąć..


Oczywiście jest to cecha charakterystyczna współczesnego świata i na pewno będą się pojawiać różnego rodzaju problemy. Jedna z ostatnich kontrowersji wokół organizacji charytatywnych dotyczyła kwestii, które fundusze faktycznie trafiają do odbiorców. Badania wykazały, że nierzadko zdarza się, że istnieją organizacje, w których 90% wszystkich zebranych darowizn trafia na dalsze propagowanie tej samej działalności charytatywnej. Chociaż nie jest to przestępstwo, nierównowaga tylko jednego dolara na 10 dolarów trafiająca do ludzi i powoduje, że faktycznie tego potrzebują, jest oszałamiająca.

Z tego powodu platforma opracowana przez Ant Love może być idealnym remedium na ten sam problem. Dzięki niemu darczyńcy mogą śledzić swoje pieniądze, gdy przepływają one przez organizację charytatywną, iw ten sposób uzyskać pełne ujawnienie. Oczywiście nie wszystkie organizacje charytatywne skorzystają z okazji, aby osiągnąć tego typu platformę, ale nawet ci, którzy powiedzą „nie” bez dobrego powodu, wyślą wiadomość, która będzie głośno i wyraźnie rezonować z potencjalnymi darczyńcami.

Z pomocą platformy blockchain, która uczyniłaby organizacje charytatywne bardziej przejrzystymi, proces pomocy osobom w potrzebie i sprawom, które są w potrzebie, mógłby zostać znacznie ulepszony.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector