Waluty surowcowe i japoński jen odpychają dolara; Europejskie waluty pozostają w tyle

Główne waluty europejskie zachowywały się dziś słabo w stosunku do dolara amerykańskiego, podczas gdy dolar australijski, dolar kanadyjski i jen japoński zdołały odrobić straty w stosunku do dolara amerykańskiego. Wyższa cena ropy zdecydowanie odegrała rolę w dzisiejszej sile waluty surowcowej. Nie jest pewne, czy OPEC i zaangażowani członkowie niebędący członkami OPEC będą w stanie współpracować, a na pewno istnieją pewne istotne różnice między tymi krajami, które uniemożliwiają porozumienie.

 

AUD / USD

 

AUD / USD znajduje się obecnie w strefie oporu, która prawdopodobnie zatrzyma ostatni postęp pary na jej drodze. Istnieje duża zbieżność czynników technicznych, które sugerują, że para może mieć trudności z handlowaniem wyższymi wartościami w ciągu najbliższych kilku dni. Spójrzmy na wykres dzienny:

 

Wykres dzienny AUD / USD

 

Dwudziestodniowa wykładnicza średnia krocząca jest nadal ważnym rezystorem dla kursu walutowego. Para zmierzała dziś do tej wykładniczej średniej kroczącej, ale odwróciła się tuż przed jej osiągnięciem. Inne czynniki, które mogą utrzymać tę parę, to 200-dniowa średnia krocząca i dawna strefa wsparcia, która może działać jako nowy opór..

 

Zwykle istnieje pewna korelacja między dolarem australijskim i kanadyjskim a ceną ropy. Te dwie waluty towarowe często zmieniają się w tym samym kierunku w stosunku do dolara amerykańskiego. Kiedy cena ropy wpływa na dolara kanadyjskiego, dolar australijski wielokrotnie reaguje w taki sam sposób, jak dolar kanadyjski. Wpływ ropy na dolara australijskiego jest po prostu mniej dramatyczny niż na dolara kanadyjskiego, ponieważ Kanada jest tak dużym producentem ropy.

 

Jeśli spojrzymy na AUD / USD w szerszej perspektywie czasowej, obraz również wydaje się być niedźwiedzi. Spójrz na ten tygodniowy wykres:

 

Tygodniowy wykres AUD / USD

  


Jeśli spojrzysz na dwie ostatnie niedźwiedzie (czerwone) świece na tym wykresie, zauważysz, jak są impulsywne i agresywne. Mocno sugerują, że można spodziewać się dalszego spadku kursu.

 

20-tygodniowa wykładnicza średnia krocząca może również stawiać opór parze, a w tej chwili ścieżka najmniejszego oporu wydaje się zmierzać w dół..

  

USD / CAD

 

Kilka dni temu pisałem o niedźwiedziej / ujemnej dywergencji na tej parze, która może być niepokojąca dla byczych uczestników rynku. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny USD / CAD

  

Ujemna lub niedźwiedzia dywergencja oznacza, że ​​oscylator porusza się niżej, podczas gdy cena instrumentu tworzy nowe szczyty. Kiedy to nastąpi, wskazuje to na możliwość, że ostatni byczy ruch może się wyczerpać i że może nastąpić odwrócenie lub jakaś korekta.

 

Poniedziałkowe zamknięcie poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej jest namacalnym oznaką słabości tej pary. Jeśli para nie powróci wkrótce powyżej tej średniej kroczącej, może istnieć możliwość głębszej korekty na parze w ciągu następnego tygodnia lub dwóch..

 

Jeśli spojrzymy na podstawy, które dotyczą tej pary, temat OPEC z pewnością ma największe znaczenie w perspektywie krótkoterminowej. Wynik środowego spotkania może sprawić, że para zacznie ścigać się w dowolnym kierunku i może przesłonić wiele analiz technicznych. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność, jeśli planujesz handlować dolarem kanadyjskim w ciągu najbliższych kilku dni. W przypadku ważnych wydarzeń, takich jak to spotkanie OPEC, często nie ma płynnej i skutecznej wyceny podstawowego czynnika napędowego na rynku. Gracze rynkowi często reagują przesadnie w taki czy inny sposób, czego rezultatem jest niepewna, irracjonalna akcja cenowa. Oczywiście doświadczeni i zdyscyplinowani traderzy zawsze osiągają przyzwoite zyski. Zmienność może być bardzo satysfakcjonująca, jeśli wiesz, jak z niej korzystać.

 

Trudno powiedzieć, jakie skutki miałaby redukcja produkcji ropy w perspektywie średnio- i długoterminowej. Prawdopodobnie byłoby wiele trudności w kontrolowaniu takiego wysiłku, a także w uszczęśliwianiu wszystkich zaangażowanych stron. Po drugiej stronie skali kraje produkujące ropę, które nie są zaangażowane w tę transakcję, miałyby doskonałą okazję do zwiększenia swojego udziału w rynku poprzez zwiększenie produkcji..

  

USD / JPY

  

Ta para zwraca część swoich ostatnich zysków. Być może moglibyśmy znaleźć dobre okazje, aby ponownie wkupić się w tę silną passę.

 

Wykres dzienny USD / JPY

  

Przed zainicjowaniem nowych długich pozycji na tej parze ważne jest, aby najpierw zobaczyć jakąś przyzwoitą aktywność zakupową. Nie wiemy, jak daleko zajdzie to zniesienie. Cena tej pary jest nadal znacznie wyprzedana i może z łatwością spaść jeszcze bardziej w ciągu tygodnia lub dwóch.

 

Wiadomości gospodarcze

  

Wtorkowy list jest stosunkowo lekki. Pierwszym wydarzeniem, na które należy zwrócić uwagę, jest przemówienie gubernatora Banku Kanady, Stephena Poloza, o godzinie 01:00 GMT. W dalszej części dnia wstępne dane o PKB w USA za trzeci kwartał zostaną opublikowane o 13:30 GMT, a dane o zaufaniu konsumentów w USA o 15:00 GMT. Na zakończenie dnia członek FOMC, pan Powell, wygłosi przemówienie o 17:40 GMT.

 

Życzymy wspaniałego dnia handlowego!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector