Wciąż obecna potrzeba wzrostu bazy użytkowników BTC

Ekspansja ekosystemu waluty cyfrowej w 2017 roku został już dobrze udokumentowany. Ponieważ wiele walut cyfrowych, w tym bitcoin, zyskuje znaczną wartość w naprawdę krótkim czasie, istnieje wyraźne poczucie dużej zmiany w strukturze finansowej świata.

Chociaż może to zabrzmieć jak przesada, ale należy powiedzieć, że nigdy w historii nie-narodowy, niefizyczny towar / waluta nie zdołał zdobyć tak dużego bogactwa w tak krótkim czasie. Obejmuje to nie tylko poprzednie kilka miesięcy, ale cały okres, jaki upłynął od momentu, gdy kryptowaluty stały się aktywne.

Należy pamiętać, że obecnie BTC jest używany do wszystkiego, od zaciągania pożyczek online po odwiedzanie internetowe kasyna bitcoin, ale cały system ma mniej niż 10 lat. Od momentu, gdy stał się aktywny, udało mu się, bardziej niż jakakolwiek inna kryptowaluta do tej pory, zgromadzić ogromną wartość rynkową i zgromadzić miliony użytkowników.

Mimo to większość z tych użytkowników to albo ci, którzy nabyli kryptowalutę we wczesnych dniach sieci poprzez indywidualne wydobycie lub inne przedsięwzięcie, albo są to zamożni ludzie, którzy zdecydowali się wejść do domeny cyfrowej waluty jako sposób dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Oczywiście wiele firm, funduszy hedgingowych i innych organizacji finansowych i biznesowych posiada cyfrową walutę, ale jeśli chodzi o faktycznych użytkowników indywidualnych, to wspomniane wcześniej grupy wydają się nadal dominować..

Ponieważ waluta cyfrowa naciska zarówno pod względem ceny, jak i jej znaczenia na poziomie globalnym, wielu zastanawia się, kiedy rozpocznie się pozyskiwanie użytkowników na dużą skalę. Oto kilka faktów, które rzucają światło na tę samą kwestię.

Są nawet potrzebni użytkownicy końcowi?

Od czasu odbicia się po krachu z 2013 roku, który pokazał, że sieć bitcoin przetrwa, pojawiła się wyraźna potrzeba pozyskania większej liczby użytkowników. Ale ten nacisk powoli osłabł dla wielu osób w społeczności cyfrowej waluty w momencie, gdy indywidualne wydobycie przestało być opłacalne, co miało miejsce jeszcze przed 2013 rokiem..

W początkowych latach podstawową koncepcją sieci P2P, która obsługiwała system bitcoin, była jak największa jego decentralizacja. Wizja twórców, tak niewyraźna, jak mogłoby się to dzisiaj wydawać, polegała na zapewnieniu społeczeństwu systemu, który kontroluje, poprzez połączenie ich zasobów, w tym przypadku ich mocy obliczeniowej..

Jednak wraz ze wzrostem liczby węzłów haszujących w sieci i zwiększeniem trudności operacji haszowania zwykłe komputery domowe po prostu nie miały wystarczającego obciążenia, aby wydobywać monety jako operację drugorzędną lub w tle. Z tego powodu użytkownicy zaczęli tworzyć platformy do wydobywania, które były w stanie wykorzystać moc procesorów graficznych zamiast procesorów i zapewnić im pożądane wyniki.

To również nie trwało długo, nawet z utworzeniem dedykowanych basenów górniczych. Szybko, dobrze znany dziś chiński potencjał wkroczył na scenę z wydobyciem na skalę przemysłową i przejął większość mocy mieszania sieci. Inne duże kopalnie lub konsorcja kopalni poszły w ich ślady.

Dzięki temu pomysł zwykłego użytkownika prowadzącego operację wydobywania bitcoinów na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym po prostu zgasł. W miarę jak proces nabywania, przechowywania i handlu bitcoinami zaczął angażować coraz więcej pieniędzy fiducjarnych, zwykli użytkownicy zaczęli być marginalizowani..

Dzisiaj niektórzy członkowie społeczności mówią, że każda inicjatywa mająca na celu wygenerowanie nowych użytkowników końcowych lub ludzi, którzy po prostu chcą wykorzystać bitcoin do hazard online, kupowanie towarów lub czegokolwiek podobnego jest mniej lub bardziej bezcelowe. W każdym razie przyszłość sieci zostanie nakreślona przez napływ lub wyjście dużych funduszy, a nie tych pochodzących od indywidualnych użytkowników (które w każdym razie pozostaną małe w porównaniu)..

Podstawy sieci

Wspomniana wcześniej teza jest słuszna w tym sensie, że przez kilka następnych lat bitcoin będzie placem zabaw dla osób dysponujących dużymi środkami finansowymi. Cyfrowa waluta będzie kupowana i sprzedawana z zyskiem, podobnie jak inne towary zbywalne.

Jednak pomysł, że wzrost liczby użytkowników końcowych nie jest potrzebny, jest gigantyczny. Niezależnie od potencjału handlowego bogatych osób lub organizacji, pula użytkowników końcowych będzie tym, co sprawi, że sieć będzie odporna na naciski zewnętrzne lub otwarta dla nich..


Nowe aktywa kryptowalut nadal będą pojawiać się i jeśli obecność pieniędzy jest jedyną rzeczą, która kusi inwestorów, prędzej czy później jakaś inna sieć zajmie ich miejsce. Wystarczy spojrzeć na rozwój sieci Ethereum i jej eteru, aby przekonać się, że inni mają to, czego potrzeba, aby zdetronizować bitcoin.

W rzeczywistości, ponieważ przestrzeń waluty cyfrowej jest zróżnicowana pod względem funkcji i dostępności, bitcoin ma wszystko do stracenia jako lider paczki. W związku z tym duża baza użytkowników jest jedyną opłacalną długoterminową opłatą, która może chronić przed dużymi zmianami w tym wyścigu.

Wsparcie dla użytkowników indywidualnych

Podobnie jak w wielu innych przedsięwzięciach, duża baza użytkowników zapewnia stabilność danego produktu lub przedsięwzięcia. Może nie jest to jedyny czynnik stabilności na obrazie, ale na pewno jest ważny. Ta sama baza użytkowników chroni przed ryzykiem nagłych zmian, które z pewnością nadejdą, gdy rynek będzie się nieustannie dostosowywał, regularnie prowadząc do dużych zmian w cenie BTC.

Teraz te same zmiany nie są tak namacalne, ponieważ nie wpływają na dużą grupę ludzi. Ale kiedy ta sama grupa staje się liczniejsza, skutki handlu mogą być znacznie bardziej wyraźne. Dziś bitcoin znacznie zmienił swoją reputację z czegoś marginalnego na coś bardzo interesującego, ale także zmiennego.

Nie jest to idealne wezwanie do działania dla zwykłych użytkowników, ale inne zalety mogą stać się dla nich bardziej widoczne, jeśli zostaną podkreślone. Aby tak się stało, społeczność zajmująca się rozwojem i handlem musi wywierać wpływ publiczny i kontynuować pracę nad wprowadzeniem do sieci większej liczby zwykłych ludzi. Dzięki ich wejściu na pokład wszyscy w ekosystemie skorzystają, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość przed siecią bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map