Światowe gwiazdy promujące waluty cyfrowe i ICO

Nowa celebrytka zapewniła wsparcie dla przedsięwzięcia opartego na blockchainie, w tym przypadku I CO. Gwiazdą, o której mowa, jest aktor i piosenkarz Jamie Foxx, który niedawno wykorzystał swoje konta w mediach społecznościowych do promowania Cobinhood. Przedsięwzięcie prezentuje się jako giełda kryptowalut działająca na zasadzie zerowej opłaty.

Foxx, zdobywca Oscara, napisał na Twitterze o tej pierwszej ofercie monet. Ta sama sprzedaż, która trwa w tym momencie, zdołała uzyskać ponad 17 000 ETH, czyli ponad 5 milionów dolarów, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej zakończyła się sukcesem.

Wsparcie pojawia się po tym, jak inne gwiazdy podjęły podobne kroki z różnym wpływem i siłą poparcia. Jednak Foxx nie jest bynajmniej najsilniejszym zwolennikiem, ponieważ inne znane osoby stworzyły nawet własne ICO. Co to oznacza dla społeczności cyfrowej waluty i jaki może to mieć wpływ na legalność kryptowaluty i jej przyjęcie.

Słynna twarz

Pomysł wykorzystania rzeczników celebrytów nie był bynajmniej nowym pomysłem w tej dziedzinie. Współczesny świat, ustawiony w rytm takich rzeczy, jak media społecznościowe i silne połączenie popkultury i innych codziennych aspektów, szanuje sławną twarz. Zapewne współczesne społeczeństwo globalne robi to na skalę, która góruje nad każdym innym okresem historycznym.

Jak wspomniano, dużą częścią ekspansji kultury celebrytów jest idea technologii, która ją wspiera. Chociaż zawsze były znane twarze, nowoczesne urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony, zapewniają niespotykany wcześniej poziom intymności i poczucie bezpośredniego kontaktu.

Gwiazdę filmową można zobaczyć w telewizji, ale dziś miliony mogą śledzić każdą jej aktualizację, z których wiele nie przeszło przez staromodne filtry. Zapewnia to znacznie bardziej organiczne otoczenie do wymiany informacji i silne poczucie zażyłości.

Fani mogą z łatwością postrzegać celebrytę jako kogoś, kto jest prawie na wyciągnięcie ręki i rozumie go tak bardzo, jak wierzą, że rozumieją jego, ją lub inny mianownik. Dla jakiegoś futurysty z drugiej połowy XX wieku pojęcie indukcji tego poziomu osobistego połączenia, na którym nie ma staroświeckiego, wydawało się dziwną, przerażającą, ale odległą koncepcją..

Teraz wszyscy mogą zobaczyć tę samą koncepcję. To już nie jest koncepcja. Zamiast tego jest sprawdzoną metodą pozyskiwania fanów, którzy są bezpośrednim kapitałem dla celebrytów, którzy ich mają. Bycie popularnym jest bardziej niż kiedykolwiek biznesem i łatwo łączy się z wieloma obliczami ekosystemu cyfrowej waluty.

Inwestor kryptowalut Celebrity

Od samego początku waluty cyfrowe były postrzegane jako plac zabaw dla co najmniej skłonnych technologicznie. Zaczynając od bitcoinów i przechodząc do innych sieci, które wyszły na jaw, używanie cyfrowej waluty często obejmowało posiadanie platform, które je wydobywają, a nawet bycie aktywnym w domenie deweloperskiej. Oczywiście wraz ze wzrostem kryptowalut rosła też liczba osób z nich korzystających, ale druga fala adoptujących nie pochodziła od ogółu społeczeństwa.

Zamiast tego pochodzi od inwestorów, którzy czuli, że dziwna, ale bardzo lukratywna domena powoli otwiera się w sensie inwestycji w kryptowaluty. Niektórzy z nich byli i nadal są notorycznie niezainteresowani technologiczną stroną waluty cyfrowej, stojąc w zdecydowanym opozycji do pierwszych użytkowników.

Ale chociaż poziom wiedzy technologicznej jest różny wśród inwestorów, wszyscy z nich są dość zorientowani w handlowej stronie tego przedsięwzięcia. To powoli doprowadziło do zjawiska inwestora-celebryty, osoba, która już dorobiła się fortuny na jakiejś domenie inwestycyjnej, a następnie zaczęła rozpowszechniać informacje o kryptowalutach.

Oczywiście przyczyna tego nie jest altruistyczna. W perspektywie krótkoterminowej inwestorzy mogą próbować zwiększyć swoje portfele za pomocą czegoś, co może być postrzegane jako forma wzrostu kapitalizacji rynkowej brutalnej siły – nakazując ludziom i firmom inwestowanie w tej dziedzinie.

Dla doświadczonych handlowców krótkoterminowy skok ceny jest wszystkim, czego potrzeba, aby osiągnąć zysk, a następnie szybko usunąć go z systemu. Trudno powiedzieć, ilu z nich naprawdę wierzy w ideę systemu kryptowalut, który jest wolny od jakiejkolwiek centralizacji, ale ich pieniądze i wsparcie zdecydowanie pomogły w rozwoju domeny cyfrowej waluty.


Głos skierowany do mas

Podczas gdy inwestowanie celebrytów jest zjawiskiem jednego rodzaju, ludzie tacy jak Jamie Foxx to zupełnie inna bestia. Te, w przeciwieństwie do kogokolwiek przed nimi, mają rurociąg, który łączy się bezpośrednio z masami, a tym samym z mediami głównego nurtu.

W tej chwili nazwy takie jak Paris Hilton, Floyd Mayweather i The Game poświęciły czas i wysiłek, aby promować sprzedaż tokenów różnych typów. W przypadku Mayweathera sprzedaż obejmowała własne przedsięwzięcia, co stanowiło dodatkową warstwę tego samego pomysłu. Wszystko to pomogło zebrać prawie 2 miliardy dolarów za pomocą tego modelu finansowania.

Osoby te po raz pierwszy oferują prawdziwie masowy współczynnik atrakcyjności dla każdego przedsięwzięcia kryptowalutowego. Dzięki zasięgowi jednej lub więcej osób tego kalibru celebrytów można dotrzeć do milionów nowych potencjalnych użytkowników bez żadnego skomplikowanego wysiłku. Podobnie jak w przypadku Jamiego Foxxa, jeden tweet wystarczy, aby przedsięwzięcie miało znacznie większą szansę na zapewnienie pomyślnego procesu finansowania w przypadku ICO lub nawet czegoś innego.

Miecz obosieczny

Chociaż nie ma wątpliwości, że przyciągnięcie większej liczby osób do obszaru walut cyfrowych, w którym mogą używać poszczególnych kryptowalut do takich celów, jak kasyna online, usługi, towary lub cokolwiek innego, celebrytka wspiera się w obosiecznym ostrzu. Z jednej strony zapewnia ekspozycję i dociera, z czym nie mogą sobie poradzić żadne inne osoby.

Z drugiej strony wsparcie celebrytów często może pomóc przedsięwzięciom podejrzanym lub nawet nielegalnym. Nietrudno pomyśleć, że w pewnym momencie te przedsięwzięcia dotrą do niektórych z ich popleczników celebrytów, a środki masowego przekazu umieszczą to wszystko w tym samym koszyku.

Aby tego uniknąć, każda kryptowaluta powinna starać się być świadoma, kto i jak wspiera ją w domenie celebrytów. Jeśli dowiedzą się o podejrzanych transakcjach, sieci powinny w odpowiedni sposób zdystansować się od tych celebrytów. W ten sposób rozsądne wsparcie celebrytów może naprawdę przynieść te same potencjalne korzyści każdej sieci.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector