Wielki funt brytyjski nie jest w tej chwili zbyt duży

Witajcie, koledzy handlowcy! Mam nadzieję, że jak dotąd wszyscy przeżywacie opłacalny tydzień.  

 

Rynek walutowy rozpoczął tydzień z hukiem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku GBP / USD, który wykazywał niższe luki, a także spadał przez cały dzień. Obecna cena jest około 118 pipsów poniżej piątkowego zamknięcia.

 

Wykres dzienny GBP / USD

Nie jest tajemnicą, że funt jest obecnie jedną z najsłabszych głównych walut. Grałem dzisiaj funta na krótkiej stronie, z czego większość transakcji odbywała się w ciągu dnia. Sprzedałem GBP / USD, GBP / CHF, GBP / JPY, GBP / CAD i kupiłem EUR / GBP. Nadal trzymam się dwóch pozycji, ale inne już osiągnęły swoje cele. Handel nie zawsze jest taki łatwy, ale kiedy przychodzą łatwe pieniądze, musimy skorzystać z okazji.

 

Więc wiemy, że w tej chwili funt zaczyna bić. Ta słabość prawdopodobnie utrzyma się przez mniej więcej następny tydzień, nawet jeśli napotkamy jakieś zniesienie. Oczywiście dolar amerykański niekoniecznie jest obecnie najlepszą walutą do handlu w stosunku do funta. Dolar australijski był dziś znacznie silniejszy niż dolar amerykański. Wiele innych walut również notowało dziś wyższe notowania w stosunku do dolara, w tym euro i jen japoński.

 

Spójrzmy na 4-godzinny wykres GBP / USD:

 

4-godzinny wykres GBP / USD

Ten spadek był rzeczywiście bardzo agresywny. Spójrz tylko na ostry kąt tej ostatniej nogi w dolnej części. Nie lubię gonić za ceną instrumentu, który jest już wyprzedany lub wykupiony. Na przykład zwykle lepiej jest poczekać na zniesienie 20-wykładniczej średniej kroczącej. Możesz także użyć poziomów odwrócenia ról lub poziomów wahań, aby znaleźć dobre poziomy do sprzedaży.


 

Przykładem poziomu odwrócenia roli jest moment przebicia przez kurs walutowy byłej strefy wsparcia, po czym ta sama strefa zamienia się w strefę oporu.

 

Na powyższym wykresie widać, że czerwone kółko wskazuje obszar, w którym moglibyśmy znaleźć dobre okazje do sprzedaży GBP / USD.

 

USD / CAD – dokąd pójdzie ta szalona para?

 

Wykres dzienny USD / CAD

Jak wspomniałem w poprzednim artykule, mam podstępne podejrzenie, że ta para może wkrótce zostać złapana w jakieś wahające się zachowanie. Ostatnie trzy codzienne świece pokazują oznaki wkraczania łagodnego wsparcia. Pozwól, że powiększę nieco ten wykres, abyś mógł przyjrzeć się tym świecom bardziej szczegółowo:

 

Wykres dzienny USD / CAD

Jak widać, wszystkie trzy świece mają skierowane w dół knoty, które mówią nam, że byli kupujący broniąc tej strefy. Nazywam ten obszar wsparcia na tym wykresie „strefą miękkiego wsparcia”, ponieważ te świece są stosunkowo małe i być może nie jest to najdoskonalsza konfiguracja do użycia przy długich pozycjach. Moglibyśmy jednak rozegrać to dobrze, jeśli czekamy na odpowiedni sygnał wejściowy, taki jak przełamanie ostatniego maksimum dziennej świecy lub coś w tym stylu.

 

Być może para zbuduje solidną bazę wsparcia w tym obszarze w ciągu najbliższych kilku dni, co może wzmocnić argumenty za wzrostem i zaoferować potencjalnym nabywcom bezpieczniejsze warunki do handlu..

 

AUD / USD – dolar australijski NIE wycofuje się

 

Dolar australijski od kilku dni jest trudnym przeciwnikiem. Przypomina mi jaszczurki zamieszkujące rzekę, w której przebywam (w Pretorii, RPA). Czasami duże psy z okolicy próbują dopaść tych twardzieli, ale w końcu zostają pobite.

 

Spójrzmy na dzienny wykres pary:

 

Wykres dzienny AUD / USD

Jeśli czytasz mój poprzedni artykuł, być może pamiętasz, że ostrzegałem przed zbyt wczesnym wchodzeniem na krótkie pozycje w tej parze. Nie napotkaliśmy jeszcze odpowiedniego sygnału sprzedaży, ale być może w najbliższych dniach może się on pojawić.

 

Chciałbym zobaczyć coś w rodzaju długiego knota w górę pojawiającego się na dziennym wykresie lub być może słupek objęcia niedźwiedzi.

 

Wygląda na to, że rynek może nie okazywać dużego szacunku temu konkretnemu poziomowi odwrócenia ról i że być może głębsza niż oczekiwano korekta może pojawić się na kartach w ciągu najbliższych kilku dni. Przypuszczam, że może to również zależeć od australijskiego numeru sprzedaży detalicznej, który zostanie opublikowany za kilka godzin o 00:30 GMT (we wtorek). To jest coś, co może poruszyć Australijczyka, więc uważaj na ryzyko (i możliwą nagrodę) tutaj.

Zarób tyle pieniędzy, ile możesz, powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector