Wirtualna rzeczywistość, Blockchain i ICO

Domena wirtualnej rzeczywistości czy VR to ciężki orzech do zgryzienia, bez względu na to, z której strony podejdzie się do tego problemu (i okazji). Jak wielu z tych, którzy śledzili świat tej konkretnej technologii, wie naprawdę dobrze, technologia VR unosi się w pobliżu punktu przełomu od prawie dwóch dekad.

Jednocześnie co najmniej dwie wyróżniające się technologie zostały opracowane i zaprezentowane opinii publicznej jako kompletne rozwiązanie, które ostatecznie wypełni wszystkie problematyczne luki. Każda z tych luk była źródłem problemów i trudności dla społeczności programistów VR, bez względu na to, czy problem jest oparty na niektórych elementach konfiguracji sprzętu, oprogramowaniu, czy połączeniu tych dwóch..

Jednak teraz jest nowa technologia, która już zmieniła świat i ma postać blockchain. Dziś miliony używają go do uzyskiwania dostępu do kryptowalut, takich jak bitcoin, do których można się przyzwyczaić uprawiać hazard online, kupują towary lub usługi i robią wiele innych rzeczy, ale istnieje o wiele więcej alternatyw dla jej zastosowań.

Oczywiście wiele z tych aplikacji dobrze pasuje do innych technologii i branż, od tych o ugruntowanej pozycji po rynki wschodzące. To jest powód, dla którego w wielu kręgach społeczności programistów pojawiają się wezwania do połączenia technologii VR z pewnym aspektem blockchain, który ostatecznie przyniósłby ją do domu pod względem ostatecznego przełomu na rynku.

Cykl rozwoju technologii VR

Potrzeba trochę historii, aby zrozumieć proces ogólnego rozwoju związanego z technologią wirtualnej rzeczywistości. W swej istocie technologia reprezentuje poszukiwanie wizualnej reprezentacji środowiska 3D, wraz z autentycznym postrzeganiem głębi.

Dzisiaj, podczas gdy technologia renderowania obrazów 3D istnieje od prawie czterech dekad, rzeczywiste ustawienia 3D VR pozostają nieco nieuchwytne. Jest to dziwne głównie dlatego, że urządzenia, głównie w postaci zestawów słuchawkowych, były prezentowane przez firmy technologiczne od wczesnych lat 90-tych, które twierdziły, że odblokowały domenę VR dla publiczności..

Jednak za każdym razem, pomimo demonstracji technologii, które prezentowały te same firmy, rzeczywista technologia napędowa nie zdołała przekształcić się w w pełni zdefiniowany produkt końcowy. Zamiast tego urządzenia te przetrwały jakiś czas, głównie dzięki niekończącemu się entuzjazmowi i nadziei społeczności VR, po czym stały się pasażami w historii technologii..

Mdły problem

Klucz do rzeczywistej reprezentacji obrazów 3D na powierzchni 2D został naprawdę odblokowany wiele lat temu. Projektując obraz w stereo, czyli na różne sposoby dla każdego oka użytkownika, technologia może naśladować sposób, w jaki ogólnie rozróżniamy głębię i zapewnia poczucie przestrzeni. Działa to dla każdego, kto kiedykolwiek próbował jakiegokolwiek zestawu słuchawkowego VR.

Jednak problemem, który jest ogromnym problemem dla dużego odsetka użytkowników, są nudności lub choroba lokomocyjna. To samo dzieje się, ponieważ mózg i ciało są w konflikcie co do tego, co się dzieje – podczas gdy ucho wewnętrzne użytkownika mówi mu, że siedzi, a jego oczy mówią mu, że się poruszają. Z komercyjnego punktu widzenia może to być katastrofą dla każdego, kto kupi takie urządzenie i zachoruje.

Nowe generacje urządzeń VR aktywnie próbują znaleźć sposób na obejście problemu, ale jak dotąd nie znaleziono srebrnej kuli. Są szanse, że rozwiązanie będzie mieszanką małych ulepszeń, a nie dużą i radykalną zmianą w podstawowej technologii VR.

Ale nawet dzisiaj choroba ustępuje całkowicie po pewnym czasie spędzonym na używaniu urządzenia, ale inwestorzy ogólnie postrzegają to jako przełom dla VR, który inaczej jest postrzegany jako dziedzina podatna na ryzyko. Dlatego znalezienie możliwości finansowania i inwestycji zawsze było dużym wyzwaniem dla twórców VR. Ale teraz wydaje się, że technologia blockchain, głównie jej procedury ICO, mogą to zmienić w sposób, który może uczynić rozwój bardziej realnym perspektywą.

Decentraland Case

Decentraland to projekt VR, który powstał z wykorzystaniem technologii blockchain. Niedawno udało mu się zebrać ponad 26 milionów dolarów, wykorzystując ETH w swoim ICO lub pierwsza oferta monet. Projekt określa się jako proces tworzenia wirtualnego świata, w którym technologia blockchain jest wykorzystywana jako rejestr działek (w tym przypadku działek cyfrowych).


ICO przyniosło firmie ponad 86 000 ETH i osiągnęło ustaloną wcześniej twardą czapkę w około 60 minut. Szybkość, z jaką to się działo, przypominała wielu ICO przeglądarki Brave, ale zakończyła się w mniej niż minutę. Jednocześnie proces ICO pozostaje centralnym punktem dla wszelkich skarg w społeczności FinTech, mimo że w lipcu 2017 roku zebrano ponad 500 milionów dolarów dzięki temu konkretnemu modelowi finansowania.

Dla Decentraland jest to doskonała okazja do pozyskania finansowania i uwagi na swoje przedsięwzięcie, które z pewnością będzie wymagało dużo publicznego zaangażowania, aby odnieść sukces. Chociaż losy firmy i projektu w żadnym wypadku nie są ustalone w tym ICO, pokazują, że nieszablonowe myślenie jest drogą naprzód dla społeczności VR.

Inne przedsięwzięcia VR-Blockchain

Domena blockchain zapewnia dwie charakterystyczne opcje dewelopera VR. Pierwsza z nich ma postać aplikacji FinTech, w której kryptowaluty mogą działać jako środek finansowania i / lub monetyzacji. Charakter walut cyfrowych pokazuje, że użytkownicy są już przyjaźni dla nowych technologii, więc można bezpiecznie założyć, że wielu byłoby również otwartych na urządzenia VR.

Oczywiście nie każdy projekt VR ma środki lub potrzeby dla technologii blockchain. Jednak większość z nich potrafiła to jakoś zastosować i z wielkim sukcesem. Dziś, gdy jeszcze raz skupiamy się na pozornie przemijającej rzeczywistości wirtualnej, żadna firma w tej dziedzinie nie może zapewnić sobie luksusu ignorowania potencjalnych środków pomocniczych w ich dążeniu do udostępnienia publiczności wirtualnej rzeczywistości i osiągnięcia zysku..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map