Święto Dziękczynienia w USA może spowolnić wzrost wartości dolara

Obecnie notowania dolara amerykańskiego są najwyższe od 13 lat. Wybór Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA spowodował wspaniały wzrost wartości amerykańskiej waluty. Ta hossa mogłaby trwać przez dłuższy czas, ale przerwa w tym wzroście mogłaby się zdarzyć w nadchodzącym tygodniu. Oto dzienny wykres indeksu dolara amerykańskiego:

 

Indeks dolara amerykańskiego, wykres dzienny

 

Przypominamy, że jest to indeks wyników dolara amerykańskiego w stosunku do czterech głównych walut, a mianowicie dolara australijskiego, jena japońskiego, euro i funta brytyjskiego..

 

Ważne wiadomości gospodarcze ze Stanów Zjednoczonych w tym tygodniu

 

Sprzedaż istniejących domów – wtorek 15:00 GMT

Podstawowe zamówienia na dobra trwałe – środa 13:30 GMT

Sprzedaż nowych domów – środa 15:00 GMT

Zapasy ropy naftowej – środa 15:30 GMT

Protokół z posiedzenia FOMC – środa 19:00 GMT

 

USD / JPY

 


Kurs USD / JPY gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich 39 dni handlowych, zyskując ponad tysiąc pipsów, co przekłada się na wzrost o około 10,5 procent. Od dłuższego czasu nie widzieliśmy tak imponującego wzrostu.

 

4-godzinny wykres USD / JPY

 

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA w grudniu wynosi obecnie 100 proc. Przyczyniło się to również do niedawnego umocnienia dolara amerykańskiego. Perspektywy wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych wyglądają świetnie, zwłaszcza z obietnicą Trumpa, że ​​zwiększy wydatki na infrastrukturę i zmniejszy podatki. Chociaż wszystko to zwiększa atrakcyjność dolara, nie gwarantuje to jednak dalszego wzrostu jego wartości. W świecie finansów nic nie jest gwarantowane. Gracze rynkowi mają tendencję do wyprzedzania fundamentalnych katalizatorów ekonomicznych i możesz być pewien, że większość (jeśli nie większość) grudniowej podwyżki została już wyceniona przez rynek. Nie mówię, że powinniśmy zacząć sprzedawać dolara w tym tygodniu. Byłoby to sprzeczne ze zdrową praktyką handlową. W ogóle nie chcemy walczyć z tym silnym trendem byka. Jednak ta ogromna podwyżka może się wyczerpać, zwłaszcza w ciągu tygodnia, który jest znany z płytkiej płynności. W związku z tym kurs USD / JPY może w następnych tygodniach ulec obniżeniu, co może zapewnić lepsze poziomy wejścia dla długich pozycji.

 

AUD / USD

 

Kurs AUD / USD gwałtownie spadał od czasu wyborów prezydenckich w USA. Spójrzmy na dzienny wykres tej pary:

 

Wykres dzienny AUD / USD

 

W trakcie wyborów nastawienie tej pary było byczy. Począwszy od następnego dnia po wyborach, para weszła w spiralę spadkową, która nadal trwa. Para straciła około 430 pipsów od 9 listopada (następnego dnia po wyborach).

 

Ten impulsywny spadek w ciągu ostatnich kilku dni zniwelował ważny poziom techniczny: 200-dniową średnią kroczącą. Być może zauważyłeś na powyższym wykresie, że para najpierw odbiła się od tej średniej ruchomej, zanim przebiła się przez nią z dużą siłą. Nierzadko zdarza się, że cena reaguje w ten sposób na tę średnią ruchomą – 200-dniowa średnia ruchoma jest często obserwowanym wskaźnikiem technicznym w świecie inwestycji.

 

Techniczna konfiguracja AUD / USD przeszła znaczną morfozę w ciągu ostatnich kilku dni. Byczy gracze rynkowi zostali zmiecieni z areny, a niedźwiedzie mają teraz pełną kontrolę.

 

Wkrótce sprzedaż pary może przynieść przyzwoite zyski, chociaż może to nie być idealny moment na wejście na rynek w tej chwili. Silny spadek ostatnich dni może być bliski korekty – para jest obecnie z pewnością wyprzedana. Chciałbym zobaczyć zniesienie co najmniej 80 pipsów przed ponownym skróceniem. Oczywiście to nie jedyne kryteria; Musiałbym również zobaczyć korzystne formacje świecowe i reakcje cenowe na pewne strefy oporu. Na przykład dobrze byłoby zobaczyć, jak para handluje do 20-wykładniczej średniej kroczącej na 4-godzinnym wykresie. Następnie należy obserwować akcję cenową, aby zobaczyć, jak reaguje na ten dynamiczny poziom oporu. Być może na przykład niektóre knoty świecy odrzucają go. Oto przykład, jak 20-EMA działał jako rezystor w stosunku do ceny:

 

4-godzinny wykres AUD / USD

 

GBP / USD

 

GBP / USD ponownie zamknął się mocno poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej w piątek. Trudno powiedzieć, dokąd ta para pójdzie w przyszłym tygodniu lub dwóch, ale myślę, że mogliśmy zobaczyć jakiś ruch na boki. Bezpośrednio po głosowaniu w sprawie Brexitu para handlowała w szerokim zakresie 600 pipsów, który utrzymywał się przez kilka tygodni. Być może ten sam typ konfiguracji mógłby teraz wejść do gry. Nie powinniśmy jednak zapominać, że długoterminowy trend jest niedźwiedzi i być może ostatnia wyprzedaż może doprowadzić do wznowienia tego trendu spadkowego.

 

Wykres dzienny GBP / USD

 

W piątek dane o PKB Wielkiej Brytanii (produkt krajowy brutto) zostaną opublikowane o godzinie 09:30 GMT. To ważne dane, które mogą powodować dużą zmienność na parach funta brytyjskiego.

 

EUR / USD

 

W piątek EUR / USD nadal gwałtownie spadał i wypisał dziesiątą świecę z dziesięciu kolejnych spadkowych dziennych słupków.

 

Wykres dzienny EUR / USD

 

Tak wygląda agresywna sprzedaż. Cena jest obecnie na bardzo wyprzedanym poziomie. Chociaż trend spadkowy jest bardzo silny i dobrze zdefiniowany, nie byłoby rozsądne wchodzenie od razu na nowe krótkie pozycje. Na tym etapie potencjał korekty jest zbyt duży. Chciałbym zobaczyć przyzwoitą formę zniesienia przed ponowną sprzedażą tej pary. Na powyższym wykresie zauważysz, że cena jest obecnie daleka od 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Zauważysz również, że powolny oscylator stochastyczny znajduje się na obszarze wyprzedania, a linie K i D mają się przeciąć. Potwierdza to prawdopodobieństwo, że wkrótce może nastąpić zniesienie. Z cyklicznego punktu widzenia szansa na szybkie zauważenie cofnięcia jest dobra. Możesz spojrzeć wstecz na swój dzienny wykres i sprawdzić, czy możesz znaleźć przypadek, w którym EUR / USD spadał przez dziesięć kolejnych dni. Prawie na pewno zobaczymy byczą dzienną świecę na tej parze w ciągu najbliższych trzech dni, jeśli nie w poniedziałek.

 

Ważne wiadomości gospodarcze z Europy w tym tygodniu

 

PMI dla przemysłu niemieckiego – środa 08:30 GMT

PKB Niemiec – czwartek 07:00 GMT

Niemiecki indeks koniunktury IFO – czwartek 09:00 GMT

     

USD / CAD

 

Dolar kanadyjski zachowywał się w piątek dobrze i był jedyną główną walutą, która zyskała w ciągu dnia w stosunku do silnego dolara amerykańskiego. Cena ropy wzrosła w piątek, co pomogło dolarowi kanadyjskiemu. Nie zmienia to jednak konfiguracji technicznej na USD / CAD. Perspektywy dla tej pary nadal pozostają zdecydowanie optymistyczne i należy zauważyć, że techniczny obraz ropy nie wygląda zbyt optymistycznie. Jeśli cena ropy spadnie dalej i przekroczy 200-dniową średnią kroczącą, może to ogromnie pomóc w zwyżce USD / CAD. Oto dzienny wykres pary:

 

Wykres dzienny USD / CAD

 

Jak widać, cena jest znacznie powyżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Chociaż w tym tygodniu może być stosunkowo cicho, uważam, że para może wkrótce przebić się wyżej, zwłaszcza jeśli widzimy utrzymującą się siłę dolara amerykańskiego i załamanie cen ropy.

 

We wtorek dane o sprzedaży detalicznej Canadian Core zostaną opublikowane o godzinie 13:30. Jest to ważna informacja, na którą musisz zwrócić uwagę, jeśli handlujesz parami w dolarach kanadyjskich.

 

USD / CHF

 

Kurs USD / CHF przekonywująco przekroczył swój zakres. Bycze tempo jest nadal silne, ale wkrótce powinno spotkać się z pewnym zmęczeniem. Podobnie jak ruch na EUR / USD jest bardzo wyprzedany, ten ruch na USD / CHF jest znacznie wydłużony i wykupiony.

 

Wykres dzienny USD / CHF

 

Jak widać na dole tego wykresu, wskaźnik powolnej stochastyki jest na wykupionym terytorium. Cena jest również znacznie powyżej 20-EMA. To nie jest idealny moment na inicjowanie nowych długich pozycji na tej parze. Prawdopodobnie lepiej byłoby poczekać na zniesienie do 20-EMA lub do szczytu zakresu, w którym para handlowała jakiś czas temu.

 

Święta w tym tygodniu

 

Czwartek to Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

 

Środa to Święto Dziękczynienia Pracy w Japonii.

 

Życzymy korzystnego tygodnia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector