Włoskie referendum nie jest w stanie utrzymać jednej waluty – EUR / USD publikuje byczą poprzeczkę

Kurs euro gwałtownie spadł podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej w wyniku włoskiego referendum konstytucyjnego oraz niedzielnej porażki pro-euro premiera Matteo Renziego. Ta presja sprzedażowa szybko ustąpiła, a ponieważ inwestorzy zlekceważyli wynik referendum, EUR / USD wkrótce odrobił wszystkie straty i zakończył dzień imponującą zwyżkową świecą pochłaniającą. Oto dzienny wykres kursu EUR / USD:

 

Wykres dzienny EUR / USD

  

Poniedziałkowa agresywna bycza świeca z pewnością zmienia zasady gry. To mocne zamknięcie powyżej 20-EMA jest pierwszym od wielu tygodni. Nie handlowałem euro w poniedziałek, ale chciałbym zobaczyć kontynuację trendu spadkowego, zwłaszcza z piątkową czerwoną świecą doji tuż poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej ruchomej. Handel walutami polega na dostosowywaniu się do warunków rynkowych i w tej chwili nie możemy ignorować tego potężnego wzrostu kursu EUR / USD. Szerszy obraz tej pary jest z pewnością nadal niedźwiedzi, a różne ryzyka zagrażające strefie euro zdecydowanie nie zmalały. Być może Włochy nie byłyby w stanie łatwo wyjść z Unii Europejskiej, ale Holandia i być może niektóre inne kraje mogłyby.

  

Handel swingowy na EUR / USD nie wydaje się teraz zbyt atrakcyjny. Zajęcie krótkiej pozycji w tej chwili może być bardzo ryzykowne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną siłę tego ruchu wzrostowego w poniedziałek. Kupno tej pary może być również problematyczne, ponieważ oznaczałoby to walkę z dominującym trendem spadkowym. Scalperzy i handlowcy jednodniowi mogliby prawdopodobnie osiągnąć pewne zyski z konfiguracji zakupów w ciągu dnia we wtorek, ale nie jest to idealna konfiguracja dla długich transakcji. Zawieranie transakcji dnia bieżącego w kierunku większego trendu kumuluje szanse na Twoją korzyść i zwiększa Twoje szanse na osiągnięcie pewnych zysków.

 

USD / CAD

 

Kurs USD / CAD gwałtownie spadł w ciągu ostatnich kilku dni. Bardzo wysoka cena ropy spowodowała dobrą ofertę dolara kanadyjskiego, co wraz ze słabym dolarem amerykańskim przyczyniło się do tego gwałtownego spadku. Perspektywa długoterminowa jest nadal optymistyczna, ale w tej chwili w mniejszych ramach czasowych dominuje silna sprzedaż. Spójrz na ten 4-godzinny wykres:

 

4-godzinny wykres USD / CAD

  

Tutaj możesz zobaczyć, że kurs wymiany spędził już dużo czasu poniżej 20-EMA. Jest to ostrzeżenie dla zwyżkujących graczy rynkowych, aby chwilowo odeszli na bok. Niedźwiedzie również muszą być ostrożne, ponieważ cena zbliża się do wsparcia kanału na tygodniowym wykresie, co może być miejscem, w którym duzi chłopcy wkroczą z odnowionym apetytem na zakupy. Spójrz na ten wykres tygodniowy:

 

Tygodniowy wykres USD / CAD

  

W tej chwili 20-tygodniowa wykładnicza średnia ruchoma nadal stanowi wsparcie. W niższych ramach czasowych ta korekta wygląda na ogromną, ale patrząc na ten tygodniowy wykres, widzimy ją w odpowiedniej perspektywie. Muszę powiedzieć, że nie zdziwiłbym się, gdyby cena osiągnęła dno kanału w ciągu najbliższych kilku tygodni, ani też nie zdziwiłbym się, gdyby para wkrótce wznowiła zwyżkowy trend. Przejdźmy do wykresu dziennego:

 

Wykres dzienny USD / CAD

  

Zanim powiem więcej o tej konfiguracji, przybliżmy nieco ten wykres:

 

Wykres dzienny USD / CAD

  

Tutaj możemy wyraźnie zobaczyć, jak cena przebiła tę niebieską strefę wsparcia, ale odrzuciła ją i zamknęła się powyżej. Chociaż jest to stosunkowo niewielkie odrzucenie, nadal ma pewne znaczenie ze względu na ważny poziom, który odrzucił. Może to być punkt zwrotny dla tej pary przed ponownym awansem. Oczywiście otwieranie długich pozycji na tym poziomie i w tym czasie byłoby bardzo agresywne, ale mogłoby to być również bardzo satysfakcjonujące. Poniedziałkowa świeca przypominająca doji potwierdza pomysł możliwości odwrócenia się na tym poziomie lub w jego pobliżu.

 

We wtorek pojawiły się ważne dane ekonomiczne z Kanady – numer indeksu Ivey Purchasing Managers Index, który zostanie opublikowany o 15:00 GMT..

 

AUD / USD

 

Nie czuję się dobrze z poniedziałkowym ruchem w górę w tej parze. W niższych ramach czasowych wzrost ten jest dość impulsywny. Spójrz na ten wykres godzinowy:

 

Wykres godzinowy AUD / USD

  

Jeśli spojrzymy na wykres dzienny, wygląda on bardziej przyjaznie dla niedźwiedzi, zwłaszcza że poniedziałkowa świeca odrzuciła 20-dniową wykładniczą średnią ruchomą i zamknęła się poniżej niej. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny AUD / USD

  

Jeśli handlujesz z Australijczykiem, pamiętaj, że RBA (Bank Rezerw Australii) ma swoją decyzję dotyczącą stóp procentowych i zestawienie stóp we wtorek o 03:30 GMT. Może to spowodować znaczną zmienność, więc pamiętaj o tym zdarzeniu.

 

Opłacalny handel!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me