WTI Crude Oil odnotowuje kolejną hossę – OPEC wspiera ograniczenie dostaw

Dziś podczas azjatyckiej sesji handlowej, WTI Ropa naftowa zdołała przedłużyć passę wzrostową z poprzedniej sesji, osiągając dzienne maksimum znacznie powyżej połowy poziomu 61,00 USD, głównie ze względu na optymizm dotyczący amerykańskiego pakietu pomocowego dla COVID-19, który natychmiast wzmocnił nadzieje na ożywienie popyt na paliwa i przyczynił się do wzrostu cen ropy naftowej. Poza tym bycze nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można również przypisać najnowszym wiadomościom sugerującym, że prezydent USA Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone będą miały wystarczającą liczbę szczepionek przeciwko COVID-19 dla każdego obywatela USA pod koniec maja.

Ponadto wzrost cen ropy naftowej był dodatkowo wzmocniony przez możliwość, że podczas krytycznego spotkania w dalszej części dnia producenci OPEC + mogą zdecydować się na nie zwiększanie produkcji. Jednak przypadki nowego wariantu COVID-19 w Nowej Zelandii skłoniły rządy do ponownego wprowadzenia dalszych restrykcyjnych środków, takich jak blokady, które stały się krytycznym czynnikiem powstrzymującym wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. . W międzyczasie nowa siła szerokiego dolara amerykańskiego była również postrzegana jako jeden z krytycznych czynników, które ograniczyły wzrost cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego..

W tym momencie, WTI Cena ropy naftowej wynosi 61,45 i konsoliduje się w przedziale 60,69-61,60. Nastroje rynkowe nie zdołały utrzymać pozytywnych wyników z poprzedniego dnia i pogorszyły się, nawet po tym, jak Kongres USA zbliżył się do poparcia optymistycznego pakietu pomocy prezydenta Joe Bidena w sprawie COVID-19. W międzyczasie silna presja rządu Wielkiej Brytanii, mająca na celu szybkie ożywienie w ramach rocznego budżetu, również nie przyniosła znaczącego wsparcia nastrojom rynkowym. W ten sposób budżet Wielkiej Brytanii i postęp w amerykańskim stymulowaniu oczekiwań dotyczących szczepień pomagają utrzymywać ceny ropy naftowej, które zapewniają wyższe zyski. Należy zauważyć, że prezydent USA Joe Biden i premier Australii Scott Morrison pozostają pewni siebie dzięki najnowszym dostawom szczepionek.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojusznicy, określani wspólnie jako OPEC +, rozważają wycofanie się z planu zwiększenia produkcji, ponieważ ożywienie popytu na ropę pozostaje niepewne z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Rynek spodziewał się, że OPEC + złagodzi cięcia produkcji o około 500 000 baryłek dziennie (BPD) od kwietnia, co było postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, które stanowiły podstawę cen ropy naftowej.

W międzyczasie ropa zyskała dodatkowy wzrost po tym, jak zapasy benzyny w USA spadły w zeszłym tygodniu, o największą marżę w swojej historii, podczas gdy produkcja rafineryjna spadła do rekordowo niskiego poziomu w wyniku głębokiego zamrożenia w Teksasie, które spowodowało zamknięcie produkcji. Zmniejszyły się również zapasy benzyny do 243,5 mln baryłek. Ponadto zapasy destylatów również spadły, o największą marżę od 2003 r., Do 143 mln baryłek.

Na froncie dolarowym dolarowi szerokiemu udało się przedłużyć dobrą passę z poprzedniej sesji. Wymagało to kilku dalszych ofert tego dnia, ponieważ rozczarowujące dane z USA i paplanina dotycząca możliwości zaszczepienia przez Stany Zjednoczone wszystkich dorosłych w kraju do maja sprzyjały rentownościom Skarbu Państwa, co z kolei wzmocniło dolara; Warto wspomnieć, że benchmark 10-letnich obligacji skarbowych wzrósł do 1,4894% w trakcie azjatyckiej sesji, przy czym dolar w stosunku do większości walut wzrósł, a atmosfera spokoju nadal powracała na rynek, poprawiając perspektywę inwestorów. Na chwilę obecną inwestorzy wydają się ostrożni, by zajmować jakiekolwiek mocne pozycje przed przemówieniem prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome’a ​​Powella, które ma się odbyć później tego dnia.

Jednak wzrosty dolara amerykańskiego były postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Do godziny 21:19 ET (2:19 GMT) indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara w stosunku do szeregu innych walut, wzrósł o 0,03% do 91,032.

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome’a ​​Powella, które ma się odbyć dzisiaj. W międzyczasie zbliżające się spotkanie OPEC + będzie również uważnie obserwowane. Po drugiej stronie stawu pogawędki wokół pakietów stymulacyjnych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nie stracą na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector