WTI Crude Oil rozszerza swoje niedźwiedzie nastawienie w obliczu pandemii i obaw o dostawy!

Podczas wtorkowej azjatyckiej sesji giełdowej WTI ceny ropy naftowej nie zdołały powstrzymać passy z poprzedniego dnia, pozostały na niskim poziomie w okolicach 45,5 dolara ze względu na wpływ ponownych blokad i niepewności co do długoterminowych perspektyw cięć produkcji przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników (OPEC +), podsyca obawy przed nadpodażą i przyczynia się do strat ropy. Warto przypomnieć, że ceny ropy odbiły się w zeszłym tygodniu po pozytywnych wydarzeniach dotyczących szczepionek przeciwko koronawirusowi (COVID-19), ale zyski te były krótkotrwałe lub przejściowe, jak doniesienie o rekordowych Stany Zjednoczone zwiększyły obawy, że popyt może spaść w krótkim okresie.

Poza tym duże straty cen ropy naftowej można przypisać także ostatnim doniesieniom sugerującym, że Iran rozważa zwiększenie produkcji w ciągu 3 miesięcy. Co więcej, straty na cenach ropy naftowej zostały dodatkowo wzmocnione po ponownym fiasku rozmów w sprawie Brexitu między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Po drugiej stronie stawu Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć nowe sankcje na kilkunastu chińskich urzędników z powodu ich działań w Hongkongu, co może zaszkodzić porozumieniu handlowemu między tymi dwoma krajami. To z kolei wywarło presję na spadek cen ropy naftowej. Obecnie cena ropy naftowej wynosi 45,45 USD i konsoliduje się w przedziale od 45,27 do 45,73. Idąc dalej, traderzy wydają się być ostrożni, jeśli chodzi o umieszczanie mocnych pozycji przed danymi o dostawach ropy z Amerykańskiego Instytutu Naftowego, które mają się ukazać później w ciągu dnia..

Jak już wspomnieliśmy, trwające obawy dotyczące drugiej fali koronawirusa, które doprowadziły do ​​ponownych działań blokujących na całym świecie, nadal grożą ożywieniem popytu na ropę. Jak wszyscy wiemy, koronawirus (COVID-19) zbiera ogromne żniwo w Stanach Zjednoczonych. Jak wynika z najnowszego raportu, odrodzenie koronawirusa w Europie i Stanach Zjednoczonych wciąż nie wykazuje oznak spowolnienia, co podsyca wątpliwości co do ożywienia gospodarczego, ponieważ władze w USA i Europie wciąż zapowiadają powrót ograniczeń w działalności. , próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. To z kolei wywarło presję w dół na ton ryzyka rynkowego i przyczyniło się do strat na ropie naftowej.

Przyczyną niedźwiedzi cen ropy może być również długotrwała bójka między USA a Chinami, która po raz kolejny nabrała tempa po nałożeniu przez USA nowych sankcji na dyplomatów z Pekinu. W międzyczasie policja w Hongkongu aresztowała więcej członków partii opozycyjnej, co jeszcze bardziej podsyciło i tak zaciekłą walkę i zważyło na ton ryzyka..

Gdzie indziej kwestia Brexitu pozostaje na kartach, pośród świeżego zerwania rozmów Brexit między Wielką Brytanią a strefą euro, które utrzymują graczy rynkowych na krawędzi. Jednak te negatywne nagłówki odegrały również ważną rolę w osłabieniu cen ropy naftowej. Za oceanem spadki ropy zostały dodatkowo wzmocnione przez raporty sugerujące, że Iran ma zwiększyć produkcję w ciągu 3 miesięcy.

Jednak nastroje na rynku od początku dnia migają na czerwono. W rezultacie przyczyną mieszanego handlu można było przypisać mieszane sygnały dotyczące koronawirusa (COVID-19) i ostatnią paplaninę dotyczącą bójki między USA a Chinami. Dlatego dolar amerykański zyskał pewną pozytywną trakcję i wzrósł w ciągu dnia. Na bycze nastawienie dolara amerykańskiego raczej nie wpłynęły pogarszające się warunki koronawirusa (COVID-19) w USA i postęp w rozmowach stymulacyjnych, które mają tendencję do osłabiania amerykańskiej waluty. Jednak wzrost kursu dolara stał się kluczowym czynnikiem, który utrzymuje ceny ropy pod presją, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, wzrósł do 90,838.

Z drugiej strony, spadek cen ropy naftowej może zostać ograniczony przez szybkie ożywienie popytu w Chinach, czego świadkiem był wzrost eksportu Chin w listopadzie w najszybszym tempie od lutego 2018 r. To ostatecznie wzmocniło nadzieje na silny globalny popyt. Po drugiej stronie stawu optymizm dotyczący możliwości leczenia wysoce niebezpiecznego koronawirusa stał się kluczowym czynnikiem, który pomógł ograniczyć głębsze straty cen ropy naftowej.

W przypadku braku jakichkolwiek kluczowych danych / wydarzeń w ciągu dnia, traderzy rynkowi będą mieć oko na dane o dostawach ropy naftowej z Amerykańskiego Instytutu Naftowego, które mają się ukazać jeszcze dziś. Oprócz tego kluczowe znaczenie będą miały również aktualizacje dotyczące amerykańskiego pakietu stymulacyjnego. W międzyczasie katalizatory ryzyka, takie jak geopolityka i nieszczęścia związane z wirusami, nie zapominając o Brexicie, nie stracą na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector