WTI odnosi sukcesy w przedłużaniu zwycięskiej passy – ogromne wsparcie w losowaniu ekwipunku!

Podczas czwartkowej wczesnej sesji azjatyckiej cena ropy naftowej WTI zdołała wydłużyć wzrost ożywienia z poprzedniego dnia. Ropa zajęła kolejne oferty powyżej poziomu 39,00 USD, po tym jak Energy Information Administration podała, że ​​w zeszłym tygodniu zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły o 8 mln baryłek, co złagodziło obawy o nadpodaż i zapewniło pewne wsparcie dla cen ropy. Dane te pojawiły się po oszacowaniu przez Amerykański Instytut Naftowy 8 mln baryłek poboru, co początkowo podniosło ceny ropy.

Poza tym bycze nastroje związane z cenami ropy naftowej zostały dodatkowo wzmocnione przez raporty sugerujące, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i jej sojusznicy nadal rozważają pomysł opóźnienia planowanych wzrostów wydobycia. Po drugiej stronie stawu słabość dolara amerykańskiego o szerokiej podstawie, wywołana przez kombinację czynników, również odegrała ważną rolę we wspieraniu cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara.

Wręcz przeciwnie, obawy o eskalację pandemii COVID-19 i niepewność co do wyniku wyborów prezydenckich w USA stały się kluczowymi czynnikami, które powstrzymują wszelkie niekontrolowane wzrosty cen ropy naftowej. Z tego samego powodu wzrost libijskiej produkcji / eksportu ropy można również uznać za główny czynnik, który ogranicza dalszy wzrost cen ropy naftowej. WTI Crude Oil jest obecnie notowany na poziomie 39,09 i konsoliduje się w przedziale między 37,27 a 39,23.

Jak już wspomnieliśmy, zapasy ropy spadły w ubiegłym tygodniu bardziej niż oczekiwano, zgodnie z ostatnimi danymi rządowymi. Jeśli chodzi o dane, zapasy ropy naftowej WTI spadły o 7,99 miliona baryłek, wbrew oczekiwaniom budowy 890 000 baryłek, jak wynika z raportu Energy Information Administration. Warto również pamiętać, że trzy z ostatnich pięciu tygodni wykazywały spadek stanu zapasów.

Poza tym bycze nastroje związane z cenami ropy naftowej zostały dodatkowo wzmocnione przez raporty sugerujące, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i jej sojusznicy, grupa znana jako OPEC +, na czele której stoi Rosja, nadal rozważają pomysł odroczenia planowanych wzrostów produkcji (pierwotnie planowano na styczeń 2021 r.), co zwykle łagodzi obawy o nadpodaż i wzmacnia ceny ropy.

Po drugiej stronie stawu pozytywny nastrój rynkowy również wspiera ceny ropy naftowej. Temu ryzykownemu sprzyjają więc doniesienia sugerujące, że szanse na zwycięstwo prezydenta Donalda Trumpa w kluczowym stanie bitwy, jakim jest Michigan, zmniejszyły się. Szczegóły sugerują, że demokratyczny pretendent Joe Biden ma teraz 49,5% głosów wobec 48,8% z dotychczasowych 97% oczekiwanych głosów Trumpa. Mimo to Donald Trump nadal utrzymuje przewagę 700 000 w Pensylwanii, chociaż w stanie wciąż pozostaje ponad 1,4 miliona głosów do policzenia. W związku z tym rosnące prawdopodobieństwo zwycięstwa Bidena zwiększyło zaufanie inwestorów, ponieważ oczekuje się, że administracja Bidena przekaże duże pakiety bodźców, aby ożywić gospodarkę, która została mocno dotknięta przez COVID-19. W rezultacie umocniły się kontrakty terminowe na akcje w USA, co ma tendencję do osłabiania popytu na tradycyjne bezpieczne aktywa, takie jak dolar amerykański..

Na froncie dolarowym dolar amerykański nie zdołał przedłużyć passy wzrostowej z poprzedniego dnia, ponieważ znalazł się pod presją tego dnia, po tym, jak Reuters poinformował, że pozycja obecnego prezydenta Donalda Trumpa zmniejszyła się w kluczowym stanie bitewnym Michigan. . Poza tym straty na dolarach amerykańskich zostały jeszcze bardziej wzmocnione po tym, jak raport ADP pokazał, że pracodawcy z sektora prywatnego dodali mniej miejsc pracy niż oczekiwano, co stanowi zaledwie 365 tys. Miejsc pracy w październiku, w porównaniu do zrewidowanego w górę odczytu z poprzedniego miesiąca, który wyniósł 753 tys. Tymczasem odrodzenie koronawirusa podsyca obawy, że ożywienie gospodarcze w USA może zostać zatrzymane, co również powoduje presję na dolara. Zatem straty na dolara stały się kluczowym czynnikiem utrzymującym ceny ropy na wyższym poziomie, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem koszyka innych walut, spadł do 93,490.

Wręcz przeciwnie, wzrosty cen ropy naftowej zostały ograniczone przez trwające obawy przed rosnącą liczbą przypadków COVID-19 w USA, Europie i niektórych znanych krajach azjatyckich, które nieustannie podsycają obawy o ożywienie gospodarcze, oraz stał się kluczowym czynnikiem, który powstrzymał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy naftowej. W międzyczasie zwiększenie produkcji / eksportu ropy w Libii można również uznać za główny czynnik, który ogranicza dalszy wzrost cen ropy naftowej. Zgodnie z najnowszym raportem, produkcja / eksport ropy w Libii stale rośnie, ponieważ kraj usunął siłę wyższą w wielu portach i polach naftowych.

Idąc naprzód, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na amerykańskie roszczenia z tytułu bezrobocia, dynamikę cen w USD i nagłówki dotyczące koronawirusa, które mogą nadać nowy kierunek cenom ropy naftowej. W międzyczasie ciągły dramat wokół wyborów w USA i aktualizacje dotyczące amerykańskiego pakietu stymulacyjnego nie stracą tego dnia na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector