WTI przedłuża swoje 4-dniowe niedźwiedzie nastawienie, osiągając najniższy poziom od pięciu miesięcy!

Podczas poniedziałkowej wczesnej sesji azjatyckiej indeks WTI Ceny ropy naftowej nie zdołały powstrzymać spadkowej passy z poprzedniego tygodnia, spadając do nowego minimum poniżej poziomu 34,00 USD w ciągu dnia, głównie ze względu na ponowne obawy o ożywienie gospodarcze na świecie, ponieważ liczba przypadków COVID-19 nadal rośnie. wzrost w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przypomnę, że 29 października liczba przypadków w Stanach Zjednoczonych wzrosła do rekordowego poziomu 76 302. W międzyczasie Wielka Brytania ogłosiła ogólnokrajową blokadę, ponieważ liczba nowych przypadków wzrosła codziennie do 50000 w ciągu ostatnich kilku dni, co zagraża popytowi na ropę i powoduje spadek cen ropy.

Oprócz tego opóźnienie w amerykańskim pakiecie pomocowym dla COVID-19 i wstrząsy przed wyborami prezydenckimi w USA również wywierają presję na spadek cen ropy naftowej. Po drugiej stronie stawu, napięcia geopolityczne między Chinami a niektórymi znaczącymi krajami, takimi jak Stany Zjednoczone i Australia, również odegrały znaczącą rolę w obniżeniu cen ropy naftowej. Z drugiej strony, świeżo uparte nastawienie dolara amerykańskiego bazującego na zarządach, wywołane nastrojami rynkowymi polegającymi na rezygnacji z ryzyka, spowodowało spadek cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Wręcz przeciwnie, pozytywne rozmowy między Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie Brexitu stały się kluczowym czynnikiem pomagającym ograniczyć głębsze straty cen ropy naftowej. W tej chwili cena ropy naftowej wynosi 34,19 USD i konsoliduje się w przedziale 33,65-35,09.

Jak już wspomnieliśmy, obawy przed rosnącą liczbą przypadków COVID-19 w USA, Europie i niektórych znanych krajach azjatyckich nieustannie podsycają obawy o ożywienie gospodarcze, które z kolei osłabiło ceny ropy naftowej. Zgodnie z najnowszym raportem z projektu śledzenia COVID-19, liczba przypadków w USA wzrosła do rekordowego poziomu 76 302 29 października. Na froncie europejskim liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła do 50 000 nowych. spraw dziennie w ciągu ostatnich kilku dni, w wyniku czego Wielka Brytania stała się ostatnim europejskim znaczącym krajem, który ogłosił blokadę narodową. Biorąc pod uwagę obecny stan koronawirusa w Europie, główne państwa europejskie, takie jak Niemcy i Francja, są gotowe na częściowe miesięczne blokady w celu powstrzymania narastającej drugiej fali pandemii. To z kolei w dalszym ciągu wpływa na perspektywy popytu na ropę.

Oprócz tego niezdolność Kongresu USA do zaoferowania nowego pakietu stymulacyjnego i rozczarowanie rynkami przed kluczowymi wyborami w USA, w których powszechnie oczekuje się zwycięstwa Demokratów, również odgrywają istotną rolę w obniżaniu cen ropy naftowej. Tymczasem rosnące napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nadal nabiera tempa, co dodatkowo wywiera presję na nastroje rynkowe i przyczynia się do strat na ropie naftowej.

W rezultacie, szeroko rozpowszechniony dolar amerykański zdołał przedłużyć swoje niedźwiedzie nastawienie z poprzedniego tygodnia, przyjmując kilka kolejnych ofert w ciągu dnia, w obliczu nastrojów rynkowych i optymistycznych danych z największej gospodarki świata, które mają tendencję do wzmacniania Dolar. Jednak wzrost dolara może być krótkotrwały lub przejściowy, w związku z pogarszającymi się warunkami koronawirusa (COVID-19) w USA lub opóźnieniem amerykańskiego pakietu pomocowego dla COVID-19, nie zapominając o wstrząsie przed wyborami prezydenckimi w USA . Wszystkie te czynniki zwiększają obawy przed spowolnieniem gospodarczym. W związku z tym zyski dolara amerykańskiego mogą być również kluczowym czynnikiem, który utrzymywał niskie ceny ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, wzrósł do 94,037.

Straty cen ropy po drugiej stronie stawu mogą być również związane z raportami norweskich konsultantów Rystad Energy, które sugerują, że europejski popyt na ropę prawdopodobnie spadnie o 10% obecnego 13 mln baryłek dziennie zużycia ropy w listopadzie lub więcej. zapotrzebowanie na ponad 1 milion baryłek dziennie.

Wręcz przeciwnie, pozytywne rozmowy między Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie Brexitu stały się kluczowym czynnikiem pomagającym ograniczyć głębsze straty cen ropy. Jak wynika z najnowszego raportu, rozmowy w sprawie Brexitu wreszcie zaczęły migać pozytywnymi sygnałami, co z kolei pomaga ograniczyć głębsze straty w zakresie nastrojów na rynku..

Patrząc w przyszłość, handlowcy będą mieć oko na chiński Caixin Manufacturing PMI i amerykański ISM Manufacturing PMI za październik. Poza tym ciągły dramat w stosunkach USA-Chiny i aktualizacje dotyczące pakietu stymulacyjnego USA nie stracą na znaczeniu. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector