Znalezienie bezpieczeństwa inwestycji poprzez rozgałęzienie się na waluty cyfrowe

Proces inwestycyjny zawsze polega na balansowaniu między osiąganiem zysków a zbytnim ryzykiem. Jeśli waga tego salda przechyli się w kierunku bezpieczeństwa, inwestorowi zostanie coś podobnego do konta bankowego, które z czasem zwraca się bardzo mało. Jeśli skala pójdzie bardziej w kierunku podejmowania ryzyka, inwestor może znaleźć rosnące przychody, ale także rosnącą szansę na znacznie większą stratę.

Proces ten jest tak stary, jak infrastruktura gospodarcza, która pozwoliła inwestorom wpłacać pieniądze do przedsiębiorstw, które w końcu mogą je w jakiś sposób zwrócić. Jednak we współczesnym świecie po raz pierwszy w historii pojawia się nowa forma wartości, w którą można inwestować – waluty cyfrowe. Dzięki niemu każdy w branży osiągnął coś zupełnie nowego i potencjalnie bardzo lukratywnego, ale jednocześnie poziom niepewności i szeroki brak zrozumienia powstrzymał wielu zainteresowanych w inny sposób z dala od tego..

Ale teraz wydaje się, że obecny stan tej mentalności zmienia się, a coraz więcej osób znajduje coś w rodzaju sanktuarium w tej formie inwestycji. Niezależnie od tego, czy ludzie szukają inwestycji w bitcoiny, możliwości ethereum czy czegoś innego, jasne jest, że pieniądze wchodzą do domeny waluty cyfrowej, więc wielu zastanawia się, jaka jest przyszłość tego trendu inwestycyjnego.

Przypadek Michaela Novogratza

Michael Novogratz jest zarządzającym funduszem hedgingowym, który pracował jako dyrektor w Fortress Investment Group. Teraz jego majątek jest wart ponad miliard, a ostatnio zrobił kilka fal w świecie finansów, kiedy ogłosił, że zainwestował 10% całej swojej wartości netto w kryptowaluty. To ogłoszenie pojawiło się, gdy przemawiał na forum w Harvard Business School, gdzie omówił również swój pogląd na waluty cyfrowe oparte na blockchain..

Novogratz stwierdził, że jego inwestycja obejmowała zarówno bitcoin, jak i eter, dodając, że inwestycja ta, przynajmniej jak dotąd, stanowi jedne z najlepszych, jakie osiągnął w swoim życiu. W wywiadzie dla CNN wyjaśnił, w jaki sposób kupił eter, gdy jego cena wynosiła zaledwie 1 dolara, i że podjął decyzję o zakupie po tym, jak był pod wrażeniem założyciela tej technologii cyfrowej, Vitalika Buterina. Ich spotkanie było zwyczajne, przy kolacji, ale Buterinowi udało się przekonać Novogratza, by zainwestował pieniądze w swoje nowe przedsięwzięcie.

Teraz cena eteru wynosi ponad 40 USD, co oznacza, że ​​Novogratz dokonał 40-krotnej inwestycji. Jednocześnie nie jest to anomalia w jego życiu zawodowym. Podczas jego pracy w Fortress Investment Group zainwestowano 150 milionów dolarów w fundusz hedgingowy o nazwie Pantera Capital, który jest firmą inwestycyjną opartą na technologii blockchain..

Stało się to, gdy Novogratz był u steru w 2014 roku, krótko po katastrofie spowodowanej przez upadający Mt. Gox w 2013 roku. To pokazuje, że człowiek miał zarówno gotowość do ryzykowania walutami cyfrowymi, jak i dalekowzroczność, aby wyjść poza obecne wówczas problemy.

Teraz Novogratz publicznie pokazał, że wierzy w koncepcję walut cyfrowych tak bardzo, że duża część jego bogactwa, czyli ponad 100 milionów dolarów, jest w formie kryptowaluty. Jeśli chodzi o osoby samotne w społeczności finansowej, tego trudno nie zauważyć.

Kup waluty cyfrowe?

Novogratz tak naprawdę nikomu nie sugerował zakupu cyfrowej waluty, ale jego osobisty przypadek jest jasnym stwierdzeniem w tej sprawie. Jednocześnie nie jest izolowanym głosem, jeśli chodzi o promowanie inwestycji w walutę cyfrową i własności, zwłaszcza w odniesieniu do bitcoinów. Jako największy przedstawiciel tej grupy, bitcoin jest regularnie wykorzystywany przez zwykłych obywateli na całym świecie do takich celów, jak regularne zakupy, odwiedzanie kasyna online, zaciąganie pożyczek i wiele więcej.

Dlatego wiele bogatych osób zaczęło kupować bitcoiny już w 2015 roku, kiedy nie spełniły się ponure prognozy dotyczące jego upadku. Oczywiście zakres tych inwestycji jest trudny do oszacowania, ponieważ wiele z nich nie jest tak otwartych jak Novogratz. Jednak upublicznione dane pokazały, że trend jest rosnący.

Jednym z największych impulsów była dewaluacja chińskiego juana, która mocno naciskała na lokalnych inwestorów. W panice, która wybuchła na początku tego procesu, wielu znalazło przynajmniej częściowe schronienie w BTC. Wiele z tych inwestycji było po prostu sposobem na uniknięcie chińskiego ograniczenia wymiany walut obcych, ale wiele innych nadal utrzymywało swoje BTC, nawet gdy burza minęła.

Cykl samodzielnego żywienia

Teraz, dwa lata później, nie ma trendów, które wskazywałyby, że dla kogokolwiek byłaby to decyzja negatywna. Chociaż z pewnością istnieją indywidualne historie o niektórych napotkanych osobach problemowych, ogólny BTC wydaje się dobrą alternatywą dla inwestorów poszukujących dywersyfikacji portfela. Co ciekawe, jest to również jedna z kluczowych rzeczy, których sieć bitcoin lub jakikolwiek inny system waluty cyfrowej wymaga do pozyskania użytkowników.


Chociaż wiele grup jest już zaznajomionych z walutami cyfrowymi i na przykład regularnie je stosuje, eSport online społeczności i tak dalej, większość ma tylko niewielką wiedzę na temat tej samej dziedziny. Ale może się to radykalnie zmienić, jeśli ludzie tacy jak Novogratz wystąpią i przedstawią dane na temat własnych inwestycji w bitcoin i ethereum.

Jest to wspaniałe dla społeczności nie dlatego, że po prostu potwierdza, ale dlatego, że dostarcza jasnych przykładów tego, jak dana osoba może zainwestować w tę dziedzinę. Oczywiście jest to mniej istotne dla użytkowników końcowych, ponieważ w centrum uwagi są ci, którzy mogą zainwestować duże sumy w te sieci, ale są one niezbędne dla przyszłości każdej waluty cyfrowej.

Wraz ze wzrostem ilości pieniądza fiducjarnego umieszczanego w domenie waluty cyfrowej, rosną też możliwości jego rozwoju. Jednocześnie inwestorzy z pewnością otrzymają bezpieczną przystań dla części swojego portfela, która nie będzie łatwo kołysać się i kołysać wraz z resztą tradycyjnych wartości zbywalnych..

W wielu scenariuszach posiadanie tego typu dywersyfikacji może oznaczać różnicę między katastrofalną stratą a tymi, które są więcej niż możliwe do opanowania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map