Złoto napotkało opór, S&P i Dax utrzymują stabilną pozycję

Witajcie handlowcy! Mam nadzieję, że nadal jesteś na szczycie rynków. Handel może czasami wiele z ciebie wyciągnąć, zwłaszcza jeśli jesteś przepracowany, nie śpisz dużo, masz małe dzieci, które trzymają cię w nocy, radzą sobie ze stresem, rozwiązują wszelkiego rodzaju problemy itp. Handel może wydawać się łatwym zadaniem, ale psychiczne i emocjonalne napięcie związane z kupowaniem i sprzedawaniem na rynku, który może być bardzo nieprzewidywalny, może być dużym wyzwaniem.  

Osobiście miałem wspaniały dzień na rynkach, ale nie było to wcale łatwe. Wiele transakcji nie wyszło, popełniłem mały błąd w jednej z nich i tak dalej. To, co naprawdę się liczyło, to solidne zarządzanie pieniędzmi, dobry stosunek ryzyka do zysku, handel z trendem, ale przede wszystkim wytrwałość. Udane transakcje, które w końcu nadeszły, wynagrodziły przegrane i wiele więcej.

Handel jest jak boks – musisz walczyć w dobrej kondycji i wystarczająco mocny, aby od czasu do czasu oddać kilka strzałów i pozostać w walce, dopóki nie zdobędziesz mistrzostwa nad przeciwnikiem.

OK, więc wystarczy na dziś psychologia handlu, spójrzmy na kilka indeksów, złota i par walutowych.

 

S&P 500 – utrzymywanie stabilnego poziomu blisko rekordowych poziomów

S&P 500 kursuje w bok już od kilku dni. Ten amerykański indeks giełdowy osiągnął najwyższy poziom w historii zaledwie kilka dni temu. Spójrzmy na wykres dzienny:

S&Wykres dzienny P 500

Jak widać, indeks ten wszedł w obszar konsolidacji trwającej już kilka dni. Konsolidacje te często prowadzą do potężnych wyprysków, gdy dochodzą do skutku. Jednak mogą również złapać wielu traderów fałszywymi wypryskami lub „fałszywymi”, jak to niektórzy nazywają.

Pomimo dzisiejszego słabego zamknięcia, zwyżkowa formacja na tym indeksie jest nadal w grze. Zauważysz trend wzrostowy na tym indeksie, bez względu na to, czy spojrzysz na wykres tygodniowy, dzienny, czy nawet 4-godzinny. Właśnie tego szukamy – instrumentu, który daje nam ten sam sygnał we wszystkich ważnych ramach czasowych.

Jak więc możemy wymienić tę konsolidację na S&P? Oczekiwanie na stałe dzienne zamknięcie poza tym zakresem konsolidacji, a następnie powrót do tego zakresu. Spójrz na poniższy wykres:

S&Wykres dzienny P 500

Ważne jest, aby poczekać na potwierdzenie, że trend jest gotowy do kontynuacji zwyżkowego kursu.

 

Dax – Byki są nadal silne


Wykres dzienny Dax

Ten niemiecki indeks giełdowy jest obecnie wyraźnie w fazie konsolidacji. Ta konsolidacja była znacznie mniej intensywna niż w S&Jednak P 500. Dax wydaje się być również bardziej byczy niż S&P w tej chwili. Chociaż Dax nie jest blisko rekordowych poziomów, takich jak S&P, jego formacja wydaje się być bardziej bycza niż S&P jest na tym etapie. Możemy szukać okazji do zakupów w nadchodzących dniach, nie ma powodu, abyśmy na razie patrzyli na drugą stronę rynku.

 

Nikkei – potknięcie się poniżej 20-EMA

Ten japoński indeks giełdowy wygląda w tej chwili na bardzo ciężki. Dzisiaj jest czwarte z rzędu zamknięcie dzienne poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Oto wykres dzienny:

Wykres dzienny Nikkei 225

Tutaj widzimy, że dzisiejsza świeca napotkała opór na 20-EMA, skąd ponownie spadła. Byłoby idealnie, gdyby ta świeca miała znacznie dłuższy górny knot, aby dać nam silniejszy sygnał sprzedaży. Niemniej jednak ta świeca odrzucenia jest czymś, na co należy zwrócić uwagę. Nie zdziwiłbym się, gdyby ten indeks spadł w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch.

 

Złoto – dawne wsparcie zapewniające nowy opór.

Wykres dzienny złota

O tym technicznym rozwoju pisałem kilka dni temu. Pomyślałem, że dam ci szybką aktualizację. Wygląda więc na to, że złoto w końcu napotkało po drodze pewien opór, a dzieje się to na ważnym poziomie technicznym. Nie oznacza to jednak, że od razu zobaczymy falę niższą, chociaż z pewnością jest to możliwe.

Osobiście chciałbym zobaczyć solidny sygnał zmiany ceny na złoto, zanim skrócę ten towar. Zobaczmy, co rynek nam zaoferuje w nadchodzących dniach.

 

NZD / JPY – The Bull znowu szturmuje

Pewnie się zastanawiasz, dlaczego piszę dziś o nieletniej parze. Cóż, większość głównych par jest w tej chwili nieco niepewna i trudna do przewidzenia. Z drugiej strony, NZD / JPY wykonał dziś potężny ruch w kierunku większego trendu wzrostowego. Spójrz na ten dzienny wykres:

Wykres dzienny NZD / JPY

Podoba mi się sposób, w jaki ta para z hukiem wyrwała się dzisiaj ze strefy konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia rozgrywanie długiej strony na tej parze ma sens. To postawiłoby Cię po właściwej stronie trendu, czyli tam, gdzie leży największe prawdopodobieństwo sukcesu.

Dzisiejsza bycza świeca jest naprawdę agresywna i spodziewam się przyzwoitej kontynuacji w ciągu najbliższych kilku dni.

 

USD / CHF – kolejne minusy w drodze?

Wykres dzienny USD / CHF

To główna para, która w tej chwili do mnie najbardziej przemawia. Chociaż nie jest to największa świeca odrzucenia w historii, dzisiejszy dzienny słupek wskazuje na dalszy spadek tego kursu. Jeśli w nadchodzących dniach zobaczymy dalsze osłabienie dolara amerykańskiego, ofiarą tej słabości może stać się USD / CHF.

Zbliżając się do weekendu, jutro poznamy kilka ważnych danych ekonomicznych. Poza Wielką Brytanią mamy dane o sprzedaży detalicznej o 09:30 GMT, ao 13:30 GMT o kanadyjskim podstawowym CPI i podstawowej sprzedaży detalicznej.

Ponadto jutro mamy dwa ważne przemówienia. Przewodnicząca FED Janet Yellen przemawia o 01:00 GMT, a nowy prezydent USA Donald Trump o 17:00 GMT.

Powodzenia w handlu i miłego weekendu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector