10 najbardziej kontrowersyjnych kryptowalut 2019 roku

Reklama Phemex

Rok 2019 był rokiem wzlotów i upadków. Podczas gdy rynek odzyskał bessy z 2018 r., Większość najlepszych kryptowalut jest znacznie poniżej swoich rekordów wszech czasów z przełomu 2017 i 2018 r. Rok 2019 również był rokiem kontrowersji dla świata kryptowalut. Spójrzmy na niektóre z najlepszych kryptowalut, które pojawiły się w 2019 roku z powodu kontrowersji wokół nich –

1. XRP

XRP to trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej i posiadająca ogromną liczbę własnych zwolenników, zwana armią XRP. Istnieją teorie, że armia XRP to po prostu kolekcja botów i fałszywych kont na Twitterze. Chociaż była to jedna z kontrowersji, która miała miejsce w marcu 2019 r., Kolejną kontrowersją, która spowodowała, że ​​Ripple miał kłopoty ze społecznością kryptowalut, były pogłoski, że Ripple zrzuca XRP na rynek, obniżając w ten sposób jego cenę..

Należy zauważyć, że szał ekspansji Ripple, w ramach którego współpracował ze znanymi bankami i dostawcami usług płatniczych na całym świecie, w tym Moneygram, nie był w stanie pomóc XRP w obniżeniu ceny. Wyniki XRP w 2019 roku pozostają fatalne. Ripple spadł o 27% w ciągu ostatniego roku, nawet poniżej poziomu z 2018 roku.

XRPŹródło: Coinstats

Chociaż dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, rozwiał FUD wokół dumpingu XRP w wywiadzie dla Anthony’ego Pompliano, cena XRP nadal walczy na tym niedźwiedzim rynku.

Do nieszczęść XRP dołączył pozew złożony przeciwko Ripple przez inwestorów w 2018 roku, w którym zarzucano, że firma wprowadziła ich w błąd, sprzedając niezarejestrowany papier wartościowy. We wrześniu Ripple próbował wygrać spór, twierdząc, że inwestorzy nie byli w stanie złożyć roszczeń, ponieważ ich harmonogram wygasł. Nie udało mu się jednak odpowiedzieć, że XRP nie jest zabezpieczeniem. Pozew nadal trwa, a zgodnie z ostatnimi aktualizacjami, 4 grudnia Ripple złożył wniosek o oddalenie pozwu zbiorowego, argumentując, że sprawa jest sprzeczna i „samobójcza”. Werdykt sądu federalnego w tej sprawie nie został jeszcze ogłoszony, a kiedy tak się stanie, prawdopodobnie spowoduje to znaczący pozytywny lub negatywny ruch ceny XRP.

2. Tether (USDT)

Tether znalazł się w centrum uwagi, z niewłaściwych powodów, w maju tego roku, kiedy jego prawnik przyznał, że stablecoin był tylko w 74 procentach zabezpieczony gotówką i ekwiwalentami. Stuart Hoegner, radca prawny firmy, powiedział –

„Na dzień [30 kwietnia], kiedy podpisuję to oświadczenie pod przysięgą, Tether ma pod ręką środki pieniężne i ich ekwiwalenty (krótkoterminowe papiery wartościowe) o łącznej wartości około 2,1 miliarda USD, co stanowi około 74 procent bieżących zaległych obligacji”,

Prokurator generalny Nowego Jorku (NYAG) twierdził również, że Bitfinex, druga spółka należąca do iFinex, spółki dominującej Tether, zaciągnęła pożyczkę w wysokości 600 mln USD z rezerw Tether, których nie spłacała. To zapoczątkowało debatę w społeczności kryptowalut na temat legalności Tether jako niezawodnego stablecoina.

pęta


Firma macierzysta Tether, iFinex, również wpadła w kłopoty, gdy nowojorska firma prawnicza Roche Freedman LLP uderzył w pozew przeciwko niemu oraz stowarzyszonym firmom i osobom fizycznym, oskarżając je o zbiorowe wykorzystywanie kryptowaluty w celu „oszukiwania inwestorów, manipulowania rynkami i ukrywania nielegalnych dochodów”. Zgodnie z pozwem BitFinex i Tether były dwoma przedsiębiorstwami zaangażowanymi w program iFinex, który obejmował „Częściowe oszustwo, częściową pompę i zrzut oraz częściowe pranie brudnych pieniędzy”. W pozwie zarzucono również, że iFinex emitował ogromne ilości niezabezpieczonych tokenów USDT w celu manipulowania rynkiem kryptowalut.

Jednak pomimo tych wszystkich kontrowersji, Tether pozostaje największym stablecoinem na rynku kryptowalut.

3. Tron (TRX)

TRX to moneta, która pomimo licznych wysiłków Justina Sun przez większą część 2019 r. Utrzymywała się na bessie. Pod koniec 2018 r. Moneta rozpoczęła hossę, osiągając szczyt w styczniu 2019 r. Na poziomie 0,29 USD, ale od tamtej pory znajduje się w trendzie spadkowym. następnie.

tronŹródło: Coinstats

Wyniki TRX są częściowo związane z kontrowersjami wokół ich CEO, Justina Sun. W lipcu Sun musiał uczestniczyć w lunchu z Warrenem Buffettem, który zebrał, płacąc rekordową kwotę 4,57 miliona dolarów na aukcji charytatywnej w serwisie eBay. Jednak 4 dni przed lunchem Justin Sun odwołał wizytę, powołując się na nagły wypadek. Anulowanie spowodowało załamanie ceny TRX. Później Justin Sun opublikował jego zdjęcia na imprezie z osobami wpływającymi na kryptowaluty w San Francisco, które nie zostały zbyt dobrze przyjęte przez społeczność kryptowalut. Jednak historia partii mogła być po prostu fałszywym alibi. Plotki głoszą, że Sun został zatrzymany przez najważniejszego regulatora internetowego w Pekinie w Chinach prowadzenie śledztwa w sprawie podejrzeń wokół nielegalnego zbierania funduszy, prania brudnych pieniędzy, dystrybucji pornografii i hazardu.

Kolejną kontrowersją wokół Tron w 2019 roku były zarzuty o handel TRX. Zgodnie z a raport opublikowany w kwietniu 2019 roku przez Blockchain Transparency Institute, Tron jest jednym z najczęściej sprzedawanych tokenów z 85% fałszywym wolumenem.

4. & 5. & 6. Dash (DASH), Monero (XMR), ZCash (ZEC)

Najpopularniejsze monety związane z prywatnością – Dash (DASH), Monero (XMR) i ZCash (ZEC) – wszystkie zostały dotknięte tym samym problemem, polegającym na usunięciu ich z giełd, ponieważ rzekomo są niezgodne z regułami podróżowania FATF. Niedawno Bitbay, giełda kryptowalut działająca w Europie Wschodniej, ogłosiła, że ​​wycofuje Monero [XMR], ponieważ kryptowaluta „może wybiórczo wykorzystywać funkcje anonimowości w projektach”.

Źródło: Systweak

Południowokoreańska giełda Upbit i japońska giełda Coincheck wycofały już trzy monety prywatności. OKEx, po ogłoszeniu, że zamierza je usunąć, zdecydował się zrewidować swoją decyzję. CEX.io ogłosił również plany wycofania XMR, DASH i ZEC z giełdy.

Ze względu na zapowiedzi wycofania z giełdy i ogólny niedźwiedzi nastrój na rynku, wartości monet znacznie spadły w porównaniu z historycznymi maksimami. W chwili prasowej cena Monero wynosiła 49 USD, co oznacza spadek o 91% w porównaniu z ATH ze stycznia 2018 r., Który wyniósł 542,33 USD. Kurs Dash kosztuje 46,22 USD, co oznacza spadek o 97% w porównaniu z ATH z grudnia 2017 r., Który wyniósł 1493,59 USD. ZCash robi najgorsze ze wszystkich. Jego cena wynosi 29,94 USD, co oznacza spadek o 99% w porównaniu z ATH z października 2016 r., Które wyniosło 3191,93 USD.

7. Digibyte (DGB)

Digibyte (DGB) stał się centrum kontrowersji, gdy założyciel monety Jared Tate ostro skrytykował Justina Sun., Prezes Tron i giełdy kryptowalut Poloniex. Jego argumentem przeciwko Tronowi było to, że był mocno scentralizowany. Powiedział, że TRX był w 100% preminowany i kontrolowany przez Justina Sun i Fundację Tron. Spośród 100 miliardów TRX, które zostały wstępnie wyemitowane, 66 miliardów było w obiegu, a reszta – 34 miliardy z Justinem Sunem. Powiedział również, że sieć Tron była obsługiwana przez ogółem 27 węzłów „Super Representative” i były one głównie kontrolowane przez Sun i Fundację Tron przy użyciu Delegated Proof-of-Stake (DPoS). 

digibyte

Wyraził również swoją irytację, że Justin Sun przejął Poloniex. Jak napisał w swoim tweecie, był zdenerwowany, że jego dane osobowe oraz dane jego przyjaciół, rodziny i innych klientów firmy Digibyte w USA są teraz w rękach Poloniex.

8/8 Jestem po królewsku wkurzony na moje dane osobowe, dane moich przyjaciół i rodziny oraz inne dane w USA #DigiByte Najbardziej wrażliwe dane klientów są teraz w rękach tego cyrku, który jest teraz #Poloniex. Albo $ TRX shill factory, jak powinniśmy to teraz nazwać. Dzięki @jerallaire https://t.co/pLg9qrIYse

– Jared Tate (@jaredctate) 4 grudnia 2019 r

Poloniex odpowiedział Tate’s, wycofując DGB z giełdy bez wyjaśnienia.

poloniex dgbŹródło: Twitter

Poloniex spotkał się z ostrym sprzeciwem społeczności kryptowalut za swoją reakcję na krytykę Tate’a.

8. Sieć Matic (MATIC)

Matic Network (MATIC) stała się ostatnio w centrum uwagi społeczności kryptowalut, kiedy moneta została porzucona na Binance, a od 0,041 USD spadła do 0,011 USD, tracąc w ten sposób ponad 60% swojej wartości w ciągu kilku godzin.

maticusd 1d binance1-dniowy wykres MATIC / USD na Binance (TradingView)

W tym czasie po rynku krążyły pogłoski, że wysypisko to praca poufna. Według Samuela JJ Goslinga, założyciela Validity Crypto, zespół Matic Network był odpowiedzialny za przeniesioną reklamę zrzutową 1,495,322,715 MATIC, które stanowiły 15% podaży w ciągu ostatnich 50 dni, a tokeny wylądowały na Binance w celu likwidacji. Jednak plotka została rozwiana przez dewelopera Ethereum, Erica, który podzielił się, że tylko 290 000 000 MATIC zostało wysłanych do Binance. Wkrótce potem Gosling również poprawił swoje roszczenia i wysłał przeprosiny, ale do tego czasu szkody już zostały wyrządzone. 

Matic odzyskał równowagę wkrótce po zrzucie, osiągając 0,0196 USD 11 grudnia, ale teraz moneta spadła do 0,0121 USD ze względu na ogólny niedźwiedzi nastrój na rynku kryptowalut.

9. Token KIN (KIN)

Kanadyjska aplikacja do przesyłania wiadomości, Kik dokonała wstępnej oferty monet (ICO) za sprzedaż swojego tokena Kin i zebrała z niego 100 milionów dolarów. ICO stało się kontrowersyjne, gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się pozwać ją za sprzedaż niezarejestrowanego papieru wartościowego. Zgodnie z dokumentacją SEC firma mająca problemy z gotówką przeprowadziła ICO i sprzedała token cyfrowy bez odpowiednich ujawnień.

„Coraz mniej osób korzystało z Kik Messenger. Spółka spodziewała się, że do końca 2017 roku zabraknie gotówki na sfinansowanie swojej działalności, ale jej przychody były nieznaczne ”- poinformował raport.

W odpowiedzi na to zgłoszenie KiK uruchomił kampanię o nazwie #DefendCrypto i zebrał ponad 4 miliony dolarów na pokrycie kosztów prawnych procesu. W sierpniu KiK wydał pozew, obalając roszczenia SEC. Jak na 130-stronicowy dokument, KiK stał przy swoim stanowisku, że Kin nie był ochroniarzem, a SEC celowo „przekręcała fakty”, aby pokazać to jako jedność. Dyrektor generalny KiK, Ted Livingston, twierdził, że –

„SEC próbuje nakreślić obraz, że projekt Kin był aktem desperacji, a nie śmiałym posunięciem, jakim było wygranie gry, i takim, za którym teraz podążali Kakao, Line, Telegram i Facebook”.

Zawirowania prawne drastycznie wpłynęły na wartość tokena. Obecnie kosztuje 0,000003 USD, co oznacza spadek o ponad 99% w porównaniu z rekordowym rekordem 0,0012 USD osiągniętym w styczniu 2018 r. 24-godzinny wolumen obrotu tokenem jest mniejszy niż 200 000 USD..

10. Telegram Open Network IOU (GRAM)

Kanał telegramu

Podobnie jak KiK, aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram jest również w zupie ze względu na swoją inicjatywę kryptowalutową. Firma przeprowadziła również ICO, które zebrało aż 1,7 miliarda dolarów od prywatnych inwestorów, ale firma nie mogła przeprowadzić publicznej sprzedaży części swojego ICO, ponieważ obawiała się, że wpadnie w kłopoty z SEC. Z tego powodu token GRAM nie jest ogólnodostępny, ponieważ nie był notowany na giełdach. Jednak według doniesień podziemny rynek tokenów kwitnie.

Jednak w październiku SEC złożyła wniosek pozew sądowy przeciwko firmie za rzekome łamanie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych poprzez nielegalną sprzedaż tokenów zabezpieczających. Zgodnie z ostatnimi aktualizacjami SEC nakazała założycielowi i dyrektorowi generalnemu Telegram, Pavelowi Durovowi, zeznanie w sprawie amerykańskiej Komisji Giełdy Papierów Wartościowych (SEC) przeciwko kontrowersyjnemu tokenowi cyfrowemu firmy.

Jak myślisz, który token wzniesie się ponad kontrowersje w 2020 roku i odzyska swoją reputację i wartość? Podziel się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector